Soome kaotas USA-leFoto: ALEXANDER NEMENOV
Jäähoki
18. mai 2014, 19:04

Seis hapu: Soome hokikoondis kaotas USA-le

Valgevenes jätkuval jäähoki MMil kaotas Soome eelviimases voorus 1:3 USA koondisele ja see tähendab seda, et soomlaste jaoks võib turniir lõppeda juba alagrupimängude järel.

Ameeriklased avasid mänguskoori juba 20. sekundil ning kolmandal perioodil visati teinegi värav. Soomlastel õnnestus kolm minutit enne lõppu üks värav tagasi visata, kuid enamaks jaksu ei olnud ning viimasel minutil otsustasid ameeriklased tühja väravasse saadetud litriga mängu saatuse lõplikult.

Võit tõstis USA 11 punktiga teisele kohale, Soome on 8 punktiga viies. Viimases voorus kohtuvad põhjanaabrid Kasahstaniga, kuid pääs veerandfinaali ei sõltu enam üksnes neist endist.

A-alagrupi päeva esimeses kohtumises alistas Kanada lisaaja järel 3:2 Rootsi ning tõusis 15 punktiga alagrupi liidriks. Rootsi on sama punktide arvu juures teine.