Õhtuleht.ee, 19. mai 2014 22:30
BC Kalev/Cramo alistas TÜ/Rocki Foto: Mati Hiis
Eesti korvpallimeistrivõistluste kolmanda finaalmängu BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool/Rocki vahel võitis kodumeeskond Kalev 80:64 ja asus seeriat 3:0 juhtima. Neljas mäng peetakse kolmapäeval taas Tallinnas.
20:50

Sünnipäevalaps Curtis Millage sõnas, et Frank Elegari segas palavik. "Eks me kõik oleme veidi vigased, aga asi on seda väärt! See on siiski meistritiitel, millest räägime. Nad ei taha loomulikult 0:4 kaotada, aga meie Tartusse enam samuti ei lähe!"

20:47

Rock: Talts 13, Simpson 12, Toome 11.

20:46

Punktitoojad: Kalev: Arbet 14, Elegar 13, Millage 13, Fall 12

20:41

Elegar paneb veel korra pealt ja pühib Kristen Meisteri viske tribüünidele. Täna tuleb Kalevi võit ilma draamata ja lõppseis jääb 80:64.

20:35

Sutt aitab vanema kolleegi, Taltsi püsti kah!

20:33
Ats Kuldkepp

Gert Dorbek teeb 5. vea ja tema asemel tuleb mängu seesma Saimon Sutt, kes poolajal A-klassi kolmestevõistluse kinni pani. 3 minutit lõpuni ja Kalev ees 76:59.

20:30

Tundub, et seekord on küll kindel - Abbott ei viitsinud Moldoveanule isegi palli eriti sööta.. 76:56 Kalev ees

20:28

See meenutab juba eelmiste aastate Bambalt, kõigepealt üks pealtpanek mööda, aga teine ja veel võimsam sisse. 74:56 Kalevile, mängu lõpuni 6 minutit.

20:28

Neid käsi ei peata!

20:25

Läheb, läheb, vaid 16 punkti on vahet! 8 minutit ja seis 54:70 Kalevile

20:21

Simpson püüab palliga minema kalpsata, aga Arbeti käsi on löögivalmis..

20:21

Kalevile Arbetilt 14 ja Rockile Simpsonilt 10 punkti.

20:20

Viimasele veerandajale läheb Kalev 66:52 eduseisus.

20:15

Kalevi kindla edu valemid: kiiremad käed, värskemad jalad, suurte mõõnade puudumine, ohtralt lihtsaid korve ja punktid kiirrünnakutest.

20:12

Arbeti kolmene ja pealtpanek viivad Kalevi juba 60:44 ette. 14:3 vahespurt kodumeeskonnale.

20:09
Merili Luuk

See pole enam korvpall, mida Rock mängib, vaid indiaca!

20:07

Pall ei püsi enam kellegi käes, kõigepealt pillab palli auti Kriisa, siis Simpson. Veideman vastab Kalevi poolelt kolmesega ja viib kodumeeskonna ette 51:41.

20:06

Õhtulehe kossupõnnigalerii sai jätku: Gregor Arbeti pisipoeg Geron teab, kuidas palli valitseda!

20:04

Rock on kaotusseisu vähendanud 41:46 peale, aga Janar Talts korjab neljanda vea.

20:01

Algas teine poolaeg!

19:58
Ville Arike

Sutt teeb nüüd juba meeste satsiga teiseks poolajaks sooja. Ta andis Kullamäele selge vihje, kus veel reserv on - kolmeseid ta ikka sisse saab!

19:56

Kahes esimeses mängus kaotas Rock poolaja vastavalt 13 ja 10 punktiga, nüüd taas kümnega. Kas see tähendab, et lõpuks jääb vahe jälle pluss kolm Kalevile?

19:53
Ville Arike

Noorteliiga A-vanuseklassi poisid selgitasid parima kolmepunktiviskaja. Tartlane Saimon Sutt sai finaalis suurepärase tulemuse 13 punkti 18-st ja võitis!

19:49
Ville Arike

Ja taas väga tähtsad pallikaotuste numbrid. Rock ei saa neid ikka vähemaks - 8. Kalev on nendega patustanud kõigest 3 korral ja see on aidanud vahe sisse teha.

19:48
Ville Arike

Laud on Kalevile 21-16, korvisöödud 7-5, vaheltlõiked 6-1.

19:47
Ville Arike

Statistikat. Meeskonnad on rünnanud üsna ühtlaselt, 10 punktini pole jõudnud veel keegi. Kalev: Elegar 9 p, Sokk 7, Millage, Arbet, Moldoveanu 5, Veideman, Fall 4, Kitsing 3. Rock: Dorbek 7, Simpson 6, Talts, Eichfuss 5, Toome 4, Kriisa 3, Kurbas 2.

19:46
Merili Luuk

Kalev poolajaks 10 punktiga ees (42:32) - Vlad annab patsu: hea töö, mehed!

19:45

Läheb nii nagu ikka - poolajaks on Kalev 42:32 ees.

19:40

Curtis Millage'i kolmene viib Kalevi kaks ja pool minutit enne poolajavilet 38:31 juhtima.

19:39

Rocki kirstunaelaks on sellel veerandajal isiklikud vead, meeskondlik limiit saadi täis juba kahe minutiga ja nüüd on kalevlased saanud lihtsalt vabaviskejoonele minna. Ükskõik, kas kohtunike otsused on olnud põhjendatud või mitte.

19:36

19:33

Teise veerandaja keskel juhib Kalev 30:24.

19:30

Kellele hoiavad pöialt Eesti jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan ja tema perekond? Loe siit

19:26

Kalevi resultatiivseim on Frank Elegar 6 punktiga.

19:25

Rocki poolelt sai Gert Dorbek ennast esimest korda selle finaalseeria jooksul käima, viimase minuti ja 15 sekundiga tõi ta tartlastele 7 punkti.

19:24

Esimese veerandaja võitis Kalev 21:18.

19:19

Seni pole Kalevil meeskondlikust mängust juttugi olnud, punnitatakse peamiselt üks-ühe vastu ja rahuldutakse raskete kaugvisetega.

19:17

2:55 esimese veerandaja lõpuni ja Rock taas 11:9 ees.

19:12

Rocki varajased kolm pallikaotust peaksid peatreener Gert Kullamäed muretsema panema.

19:11

Arbeti kolmene ja Elegari võimas pealtpanek viigistavad seisu 7:7 peale.

19:09

Esimese kahe ja poole minutiga on Rock 7:2 ette saanud.

19:08

Lahingusse!

19:06

Mäng käib!

19:04
Ville Arike

Rock: Valmo Kriisa, Janar Talts, Joosep Toome, Tanel Kurbas, Vincent Simpson.

19:03
Ville Arike

Ei mingit salatsemist! Rain Veideman on Kalevi algviisikus ehk on selge, et tema tuleb täna väljakule. Võidumeeskond hobuseid ei vaheta, ülejäänud alustajad on Curtis Millage, Gregor Arbet, Vlad Moldoveanu ja Frank Elegar.

19:01

Enne mängu algust soovitakse kollektiivselt õnne Cramo meestele Curtis Millage'ile ja Indrek Kajupangale. Ja muidugi Rocki raudvarale Valmo Kriisale, kellel oli eile 40. juubel.

18:55

Rocki mehed tulevad platsile, saateks Jaan Pehki aegumatu hitt "Valss" Kas Kalev vihjab siin, et Rocki mäng on sama laiali kui mõtted ja tunded?

18:35

Nagu enamik on kinnitanud, ei saa mingit koduväljakueelist välja tuua. Rock saabus platsile sooja tegema varem ning aplaus neile oli küll elavam.. Rahvas, kus te olete?

18:30

Nagu meie spordiennustused kinnitavad - Tartu Rock sõidab päälinna 0:2 kaotusseisus Kalev Cramo vastu, võitu teenida on keeruline, aga koefitsent on ka vastav - 2.80.

18:26

Mängu alguseni on jäänud veidi üle poole tunni, aga inimesi on saalis vaid sadakond. Kui seis oleks 1:1 või hoopis 2:0 Rocki kasuks, oleks pilt ilmselt teine.

18:08

Et Vilmantas Dilys tänases mängus kaasa ei tee, on lõplikult selge. Pisut rohkem kui tund aega enne mängu algust kõndisid erariietes Dilys ja rangluuoperatsioonist taastuv kaasmaalane Augustas Peciukevicius rõõmsal ilmel suurhalli kõrval asuvasse Rocca al Mare kaubanduskeskusesse.

17:53

"Et Valmo on nii heas vormis ja teeb noortele ära, ei üllata mind. Pigem leian, et see on hästi austustvääriv. Tema ei loobu. Tal võib olla hing paelaga kaelas, aga ta ei näita seda välja," rääkis äsja 40-aastaseks saanud TÜ/Rocki igiliikuri Valmo Kriisa naine Kersti. Küllap on Valmol ka täna midagi varuks...

17:47
Merili Luuk

2/5 Õhtulehe korvpallitoimetusest on jõudnud Saku Suurhalli kohale ning neile on seltsiks Bamba Fall, Gert Kullamäe, tantsutüdrukud ja... Ragnar Klavan! Tõsi ta on, Bundesligas palliv Raku võttis pere ühes ning tuli kossulahingut oma silmaga kaema, poeg Romer kannab suisa Kalevi särkI!

17:11

Esimese kahe mängu põhjal võis väita, et mõlemal meeskonnal oli vaid üks pallur, kes pole oodatud tasemel esinenud. Rockil on selleks Gert Dorbek ja Kalevil kahe viimase aasta finaalide MVP Tanel Sokk. Pilk eelneva hooaja statistikasse kinnitab seda - kõik teised on "oma" ära teinud. Ent Dorbek viskas neljas põhihooaja mängus ja karikafinaalis Cramo vastu keskmiselt 8 punkti, finaalseerias on tema laeks jäänud 3,5 punkti. Sokul on vastavad näitajad 8,4 ja 2,5.

17:11

"Küsimus on selles, kui hästi mänguelemente sooritatakse, kui kvaliteetselt neid ellu viiakse. On raske mängida, kui eesmärk on pallikaotuste arvu vähendamine, aga neid ikka palju tuleb. Ja teine asi on vabavisked," sõnas ekspert Tanel Tein enne kolmandat finaalkohtumist

16:43
Merili Luuk

Kaks korda Kalevi särgis Eesti meistritiitli vastu võtnud Howard Frier tunnistas sulaselges eesti keeles Õhtulehele, et kuigi süda põksub Kalevi poolt, on tähtis ikkagi huvitav mäng!

"Me peame ootama, ajalugu näitab, et 0:2 (kaotus) on Tartu (võidu) jaoks võimalik . Ma mäletan, kui mängisin üks aasta Cramoga, me kaotasime esimesed kaks mängu kodus ja läksime Tartusse, seal võitsime järgmised kaks. Me peame ootama ja vaatama, mis tänane toob!"

16:22

Rumeenlane paistab silma ka väljaspool platsi - tema toitumisharjumused ja keha eest hoolitsemine võiksid olla eeskujuks paljudele. Loe täpsemalt siit!

16:19

Et Kalev/Cramo on kevadeks hüva hoo leidnud, näevad kõik. Vlad Moldoveanu sõnas enne kolmandat matši Õhtulehele, et meeskond on lõpuks kokku kasvanud. "Kõige rohkem ongi kahju sellest, et me mängime sellist mängu alles nüüd. Oleks sellist keemiat lootnud juba Eurocupi ajaks, selles mõttes jäime hiljaks." Tema sõnul on praegu tiimi vaimseks liidriks Curtis Millage, kes tõmbab mängijad emotsionaalselt käima.

16:17

Rocki poolelt ei tee endiselt kaasa rangluuoperatsioonist taastuv Augustas Peciukevicius ja ilmselt ka teine leedulane Vilmantas Dilys. Kalevil on kahtlane Rain Veidemani osalemine, kes väänas teises mängus jalga.

15:32

Kaks esimest matši peeti Tartus, 11. mail oli Kalev Rockist üle 75:72, 13. mail 87:84. Senine suurim skoorija on olnud Kalevi ääremängija Vlad Moldoveanu, kes tõi esimeses kohtumises 27 ja teises 19 punkti.

15:32

Tere lõunat, kallis korvpallisõber! Kuigi meeletu leitsak ei soosi tänast korvpalliõhtut kohe sugugi, on sees paras ootusärevus - kas tuleb äike? Kas tuleb rahe? Kas ka kolmas finaalmäng jääb lõpu peale? Kas Rock võidab loodusjõudude abiga täna Kalevi? Nii palju küsimusi.. Hakkame aga pihta!