Soome jäähokikoondis alistas MMil Kasahstani 4:3.Foto: Darko Bandic
Jäähoki
19. mai 2014, 19:21

Valgevene pealinnas Minskis jätkuval jäähoki MMil pidas Soome oma viimase kohtumise alagrupiturniiril, kui nõrgukese Kasahstani vastu pigistati välja 4:3 võit.

Soome asus Olli Palola väravast juhtima, aga 16. minutiks juhtis 2:1 juba Kasahstan. Tänu Jori Lehterä väravale 42 sekundit enne avakolmandiku lõppu mindi puhkama 2:2 viigiseisul.

Teisel kolmandikul viisid Olli Jokinen ja Jarkko Immonen Soome 4:2 juhtima. Lõpus ajas Kasahstan viiki taga kuue väljakumängijaga ning 29 sekundit enne lõpusireeni suutiski Konstantin Romanov teha seisuks 3:4, aga enamaks kasahhidel jaksu polnud.

Kasahstan ei võitnud B-grupis ainsatki kohtumist ja kukub 2015. aastaks tagasi 1. divisjoni A-gruppi, kust mullu kõrgemale tõusti. Soome lõpetas alagrupiturniiri 11 punktiga 21 võimalikust ning nende veerandfinaali pääsemine sõltub Valgevene ja Läti meeskondade tänasest omavahelisest matšist ja ka nende homsetest esitustest.