Esimestena pääsesid MMil nelja parema sekka Tšehhi ja VenemaaFoto: Sergei Grits
Jäähoki
22. mai 2014, 19:05

FOTOD: Tšehhi alistas põnevusmängus USA, venelastel polnud probleeme Prantsusmaaga

Jäähoki MMil selgusid esimesed poolfinalistid, kui Tšehhi alistas 4:3 USA ning Venemaa sai 3:0 jagu Prantsusmaa koondisest.

Tšehhi ja USA pakkusid päeva esimeses matšis tõelise põnevuslahingu: tšehhid juhtisid veel pisut rohkem kui minut enne lõppu 4:1, kuid siis viskasid ameeriklased 13 sekundi jooksul kaks väravat ning pinge oli korraga mängus tagasi.

Viigiväravani ameeriklased siiski enam ei jõudnud ja nii pääses poolfinaali ikkagi Tšehhi, kes saab endale vastase Kanada ja Soome vahelisest veerandfinaalist.

Venemaa kostitas prantslasi igal kolmandikul ühe väravaga ja võitis nii kohtumise kindlalt 3:0. Kui venelased tegid kohtumise jooksul 28 pealeviset, siis prantslased pääsesid viskele vaid 16 korral.

Venemaa kohtub poolfinaalis Rootsi ja Valgevene vahelise mängu võitjaga.