Tommi Huhtala (vasakul) ja Leo Komarov tähistamas võitu Kanada üle.Foto: Reuters / Scanpix
Jäähoki
22. mai 2014, 23:01

USKUMATU: Soome jõudis ikkagi MMi poolfinaali! (10)

Valgevenes Minskis jätkuval jäähoki MMil saavad täna selgeks poolfinalistid. Soome kohtub Tšehhiga, suursoosik Venemaa vastane on Rootsi.

Turniiri kehvalt alustanud ja üle noatera alagrupist edasi pääsenud Soome võitis 3:2 Kanadat, sealjuures võideldi viimasel kolmandikul välja 1:2 kaotusseisust. 41. minutil skooris Juuso Hietanen ja kolm minutit enne lõppu Kanada kaitse ränga eksimuse tõttu Iiro Pakarinen.

Kohtumist domineerisid siiski kanadalased, näiteks sooritati 38 pealeviset Soome 26 vastu. Pärast Olli Palola kiiret avaväravat haarati kindlalt mänguohjad enda kätte ja teisel kolmandikul viisid Kyle Turris ja Mark Scheifele Kanada isegi 2:1 ette. Hoki sünnimaa jaoks oli see MMidel juba viies järjestikune kaotus veerandfinaalides.

Soomlaste poolfinaalivastane Tšehhi oli 4:3 üle USAst. Venemaa võitis 3:0 Prantsusmaad, Rootsi 3:2 Valgevenet. Poolfinaalid peetakse laupäeval, finaal pühapäeval.