Real võttis lisaajal jõuga oma ja purustas Atletico (16)

Õhtuleht.ee, 25. mai 2014, 00:38
Meistrite liiga karikasFoto: AFP/Scanpix
92 minutit oli Madridi Atletico kinni jalgpalli Meistrite liiga tiitlivõidus. Real Madrid aga tuli ja võttis. Sergio Ramose viigivärav kolmandal üleminutil ning kolm tabamust lisaaja lõpus tõid hoopis kuninglikule klubile oma kümnenda Euroopa meistritiitli.

00:53

Nende piltidega tõmbame omalt poolt Euroopa klubijalgpallihooajale ka joone alla. Aitäh kõigile, kes olid täna meiega ning kohtume juba Eesti koondise ning MM-matšide ülekannetes!

00:46
ottjarvela

Iker Casillas on pärast Franz Beckenbauerit ja Didier Deschampsi kolmas kapten, kes tõstnud pea kohale MMi, EMi ja Meistrite liiga karika.

00:45
Viljar Voog

Lepime nüüd kõik ühiselt kokku, et kui me homme või esmaspäeval oma sõpradele ja kolleegidele tänasest õhtust räägime, siis on jututeemadeks Sergio Ramose päästev värav, Casillase tänu oma keskkaitsja suunas, Xabi Alonso siiras rõõm kui ta pingil istudes oma sõprade võitu vaatas ja Marcelo pisarad, mis hakkasid voolama juba enne lõpuvilet.

Ärme räägi Simeone eemaldamisest, Bale'i isetsemisest või Ronaldo kuuspakist. Need ei ole teemad! Real võitis meeskonnana, mitte rahakotina.

00:35
Ott Järvela

Manchester City, Londoni Chelsea ja PSG praegused omanikud võivad kulutada tuhandeid naftamiljoneid, aga nad ei näe mitte kunagi seda, kuidas nende meeskond kroonitakse 10kordseks Euroopa meistriks.

Jalgpalliajalugu osta ei saa, seda tuleb kannatlikult ehitada ning Madridi Real on seda edukalt teinud. Tõsi, ega nemadki pole raha lugenud, aga kui võidumarginaalid on nii väikesed nagu tippjalgpallis, siis ainult rahast ei piisa. Vaja on mingit saladuslikku sädet, mille Real 12aastase pausi järel üles leidis.

00:31

Kohtunikud tõusevad mööda staadioni treppe ja neid saadab võimas vilekoor Atletico fännide poolt, ent peale Ronaldo veidi kaheldava väärtusega penalti, kui kõik oli juba otsustatud, tegid mehed väga korraliku esituse.

00:29
ottjarvela

Mängu otsustava hetkena toon välja Marcelo sekkumise, mis tõi Reali rünnakusse särtsu, mis lõi vundamendi Sergio Ramose viigiväravale.

00:28
Viljar Voog

Realist rääkides on tihti juttu BBC'st: Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo. Kuigi täna said kaks neist oma nime ka väravalööjate sekka, on väga hea tõdeda, et Real võitis ausalt ja teiste meeste õlgadele toetudes, mitte ainult oma superstaaridele lootes.

00:24
Ott Järvela

2013. aasta Meistrite liiga finaalis langes jalgpalliromantikute lemmik Dortmundi Borussia, kui Arjen Robben lõi 89. minutil Müncheni Bayerni võiduvärava. Borussiaga analoogses rollis olnud Madridi Atletico pidas vastu kauem – Madridi Real viigistas ja viis mängu lisaajale, mis võideti, alles 90+3. minuti tabamusega.
Aga pole hullu, küll jõuab ükskord pärale ka jalgpalliromantikute tähetund. Ning teistpidi vaadates – ega Reali 10. Euroopa meistritiitel ka nüüd romantikavaene ole. Tõsi, see romantika on hoopis teise hõnguga, aga Marcelo silmades pärast 3:1 väravat olnud pisarad näitasid ehedalt, kui oodatud see võit Reali jaoks oli.

00:23
Viljar Voog

Kurb aga pidulik: Atletico oli kahe minuti kaugusel oma esimesest Meistrite liiga tiitlist, aga lõpuks sai Real oma kümnenda. Atletico ei väärinud sellist skoori, sellist hirmsat lõppu, aga lõpuks mäletab ajalugu võitjaid!

00:21

Simeone tormab platsile, saadetakse tibüünile, terve posu kollaseid kaarte, aga selle mänguga on nüüd siis ka kõik.

Viljar Voog

On raske vastu vaielda, et õige meeskond juhib, aga Bale oli küll vale mees selle ilmselt võiduvärava löömiseks.

00:11
ottjarvela

Angel di Maria on täna jätnud Reali kõige ohtlikuma mängija mulje ja 2:1 värav kinnitas: mulje polnud ekslik. Bale'ilt väga hea löök!

00:10

Di Maria teeb kogu töö ära, lööb peale, ent väravavaht tõrjub. Kõrge kaarega pall langeb Bale'i peanupule ja ta lükkab selle paari meetri pealt sisse.

00:09

BALE! Real ees 2:1!

00:08
Ott Järvela

Kui tahame, et võimalikult palju lisaaegadest lõppeksid emma-kumma võiduga ja mitte penaltiseeriale siirdumisega, tuleks lubada lisaajale läinud mängus mõlemale võistkonnale üks lisavahetus. Üks paar värskeid jalgu muudaks mängu palju dünaamilisemaks ja suurendaks oluliselt šanssi näha (mitut) väravat.

00:07

Atletico on platsil 10,2-kesi Diego Lopez ... Pagan, Atleticol on palju Diegosid!

Diego Lopez ja Juanfran on mõlemad poolsandid.

00:04

"Lähme sõidame, ainult hoia kinni!" Vaadake ette, meil on veel palju palju mängu ees!

00:00

Vaheaeg lisaajas. Uni? Mis uni?

23:57

"Kui me selle võidame, siis ma teen sulle prae välja!"

23:54

Kollane kaart, neid jagatakse selle hulluse sees ka veel ja kapten Gabi saab selle enda nimele. Ronaldo lööb karistuslöögi müüri.

23:53

Selle mängu nimi on hetkel: "Kas enne annab alla kohtuniku kell või Atletico kaitseliin?" Kui siit kuskikilt värav tuleb, siis on see väiksema klubi võrku.

23:51
Ott Järvela

Atletico peatreeneri Diego Simeone jaoks olid normaalaja lõpu ja lisaaja alguse vahele jäänud 5 minutit (selle vaheaja pikkus on reeglites sätestatud) ülimalt tähtsad. Kas ta suutis meeskonnale restardi teha? Arvan, et kui üldse keegi seda suutnuks, siis just Simeone. Aga eks näis. Kindlasti on Realil lisaajal eelis. Väsimusest suuremaks probleemiks pean Atletico jaoks rohkeid kollaseid kaarte.

23:51

Nii Vincente Calderon (pildil) kui ka Santiago Bernabeu on Madridis puupüsti rahvast täis ja võib vaid ette kujutada, mis juhub siis, kui üks kahest meeskonnast siin lisaajal värava peaks lööma-

23:48

Siin on põhjus, miks me juba õndsat und ei näe:

23:44

Ja värav tuli siis kolmandal lisaminutil viiest. Alustame lisaaega!

23:43

Nüüd hakkab alles see tõeline finaal peale. Simeone ütleb oma mängijatele ilmselt, et nüüd võtke end kokku ja ei lange emotsionaalsesse auku. Ancelotti ütleb Bale'ile, et kui sa ühe korra ka söödaksid, siis on võit meie.

23:41
Ott Järvela

Nädala eest, Hispaania meistriliiga viimase vooru mängus võõrsil FC Barcelonaga loovutas Atletico pärast vajaliku värava löömist - autoriks Diego Godin, nagu ka täna - samuti initsiatiivi ja pidas lõpuni vastu. Täna otsustati sama variandi kasuks ning puudu jäi väga vähe.

Sergio Ramose viigivärav oli muidugi võimas - oivaline pealöök. Ning kuigi platsil on Cristiano Ronaldo ja Gareth Bale, päästis Reali hoopis keskkaitsja!

23:40

Ramos saab Alonsolt sellise karukallistuse, et on väiksemat sorti ime, et ta ei lange vigasena murule. 30 minutit veel, lugupeetud!

23:39

LÕPUVILE! Normaalajale.

23:37

Sergio Ramos lükkab penaltipunktilt peaga nurgalöögi sisse. Kui ründajad ei tee, siis kaitsjad löövad - 1:1. Uskumatu!

23:36

SEEEEEEEEEEES!!!!!!!! 1:1!!!!!!!!!

23:35

Nurgalöök, kas Casillas tuleb? Ei!

23:35

Atletico karistusalas pole rohelist muru punase ja valge vahelt nähagi. Kaks minutit veel!

23:33

Esimesed 90 on otsas, järgi on veel lisaminutid.

Üks on Madridi kuninglik klubi. Kas teine on Madridi karikatega klubi?

23:29

Carlo Ancelotti närib nätsu vihaga mis pakuks muljet isegi söör Alex Fergusonile, ent sellest pole abi. Realil on viis minutit armuaega.

Kaart Kokele.

23:27

Atleticoltki viimane vahetus ja Felipe Luis läheb vigasena pingile. Alderweireld, kaugelt liiga keeruline nimi mida enne keskööd kirjutada, tema asemel kaitsesse

23:25
Ott Järvela

Meistrite liiga finaalis viis Madridi Reali keskpoolkaitsja Zinedine Zidane meeskonna 45. minutil Leverkuseni Bayeri vastu oivalise ülepuusalöögiga 2:1 juhtima. Tollest hetkest hakkas Madridi Realis elama unistus nimega "La Decima" ehk soov võita 10. Euroopa meistritiitel.

2002 võideti tänu Zidane'i väravale üheksas ja kui välja jätta Ronaldinho ja Lionel Messi, pole seejärel ükski maailmas vingeiimaks jalgpalluriks peetud mees Realile ostmata jäänud. Aga Meistrite liiga finaali jõuti alles tänavu. Nind nüüd lahutab neid 10 minutit kaotusest Madridi Atleticole, kes on Reali võrreldes vaene kui kirikurott. See on jalgpall.

23:24

Reali pärsib praegu selgelt nende Galácticos-imago. Tegu on maailma suurima jalgpalliklubiga ja ostetakse ainult suurimaid staare - tulemus on see, et kõik tahavad tõestada, et just nemad on need kõige-kõige. Bale raiskab taas ühe hiilgava võimaluse, mis sest et nii Benzema kui ka Ronaldo olid söötu ootamas.

Morata sisse, Benzema pingile

23:18

Endine Barcelona ja nüüdne Atletico mees David Villa ei armasta kindlasti Iker Casillast ja libiseb talle korgid ees sisse - kollane.

Bale lööb uskumatult kiire löögi peale, millele ei jõudnuks reageerida isegi mitte kolibri, mööda.

Juanfran kollane Di Maria mahaniitmise eest.

Ronaldo lööb kastis üle puusa tehtud löögi üle.

Rahunege maha, ma ei jõua nii kiiresti kirjutada!!!

23:10
ottjarvela

Erinevalt I pa-st on CR7 pildis ja teeb asju, mis on Reali viigivärava peamisi eeldusi, aga Atletico oskab hästi ja närvi minemata kaitsta.

23:09

Raul Garcia jalutab oi kui aeglaselt platsilt ära ja Sosa tema asemel platsile. Atletico võtab kaardiga mehe välja, et jumala eest mitteReali vastu vähemusse jääda.

23:06
Pschmeichel1

Champions League final in Lisbon, met up with these two legends. #ChampionsLeague http://t.co/8s7ysPkyF0

Vaene Hodgon, Suarez saab vigastada ja selle peale leiab Uruguai endale ühe väravaid lööva kaitsja. Carroll koondisesse ja Godini valvama!

23:02

Isco ja Marcelo sisse, Khedira ja Coentrao klubihooaeg on läbi. Tikk-takk, Reali fännid - pool tundi veel.

22:58

Ja Ronaldo saab 13 meetrilt peaga löögile, ent mööda. Atletico fännide närvid peavad veel vastu.

22:57

Tõrje, nurgalöök.

22:56

Nagu "Seksi ja linna" tegelane, Miranda saab kevadiselt kollase kaardi ja Ronaldo saab 23 meetri pealt peale lüüa ...

22:53

Mis tunne on vaadata Meistrite liiga finaali pingilt samal ajal kui su meeskonnakaaslased karika nimel võitlevad? Xabi Alonso reaktsioon Bale'i möödalöögile:

22:49

Teine poolaeg on alanud! Esimese poolaja statistika:

22:44

Vana mehe aeglased refleksid: siit pildilt on näha, millal saab Casillas lõplikult aru, et ta peab tagasi joonele minema ja siis on juba lootusetult hilja.

22:41
hanskan

Kõik, kes praegu meistrite liiga finaali vaatavad, siis tuletan meelde, et üritust toetab Gazprom. #cheerstothat

22:41
neemekorv

I pa: Real tunneb tõsist puudust mehest, kes istub olude sunnil pingil ülikonnas. Xabi Alonsost. #championsleague

22:38
Ott Järvela

Ancelotti peast vähemalt korra läbi mõte, et oleks ikka pidanud esiväravavahi konkreetselt paika panema. See mudel, et Diego Lopez mängib Hispaania kõrgliigas ja Iker Casillas igal pool mujal, ei ole loogiline. Väravavaht vajab pidevat praktikat, mitte puhkust. Ning klubi ei vaja kahte võrdväärset väravavahti, vaid esi- ja varuväravavahti.

Casillase eksimus Atletico juhtvärava olukorras oli jäme ja just selline, mille põhjused peituvad väheses praktikas. Meistrite liiga finaali eel tegi Ancelotti kerge möönduse ja maikuus peetud neli Hispaania kõrgliigamatši jagasid Casillas ja Lopez pooleks, aga säärane kiirlahendus ei too mängijasse kindlust. Seda kasvatatakse palju pikema aja jooksul.

Tegemist on üpris väikese detailiga, aga fakt, et Atletico läks riietusruumi 1:0 eduseisust, tõestab taas ehedalt, et tippjalgpalli kõige tipmisel tasandil otsustavadki võitja ja kaotaja üle väikesed detailid.

22:34

Poolaeg! Hingame sisse, hingame välja, ja läheme uue limonaadi ja jäätise järele!

22:33
ottjarvela

Eelmisest 36 klubist, kes Meistrite liiga (või Euroopa meistrite karikasarja) finaalis avavärava lõid, võitsid tiitli 30. Eelis Atleticol.

22:32

Stseen ühest Madridi kooli esimesest klassist aastal 2022:
"Kohalolekukontroll: Diego 1? Diego 2? Diego 3? Diego 4? ..."

Mees kes tõi eelmisel nädalavahetusel Barcelona vastu Atleticole Hipaania meistritiitli on viinud klubi ka Meistrite liiga finaalis juhtima.

22:29
ottjarvela

Mida Casillas tegi? Ok, Reali kaitseliin oli kah naiivne jaa, aga Iker-Iker...

22:27

22:25

Oi, Iker!
Casillas tuleb karistuslöögi jaoks välja, jääb kahtlema ja Diego Godin lükkab palli kaarega üle niigi lühikese väravavahi. Pall käib küll üle väravajoone, ent Reali kapten lükkab selle tõrjet tehes ka vastu Atletico meest, kust see uuesti sisse kukub. Kogenud väravavahilt väga kulukas eksimus!

22:22

VÄRAV!!!!! ATLETICO ON EES!

22:22

Vabandust, Tiago oli selle valesöödu andja!

22:20

Modric ja Ramos mängivad lapsepõlve lemmikmängu "P*rsekas" ja ei suuda karistusalast palli klaariks lüüa.

10 sekundit hiljem annab Garcia annab õudse valesöödu ja Bale tantsib karistusalla, ent lööb tagapostist mööda.

Pärast väga rahulikku esimest pooltundi läks nüüd järsku mänguks!

22:17
Ott Järvela

Sergio Ramoselt idiootne kollane kaart. Mees, kel on terve karjääri jooksul olnud probleeme kaartidega - eelmise kolme hooaja jooksul kuus punast kaarti, neist kolm läbi kahe kollase - ei tohi lubada endale nii tähtsas mängus vastureageerimise eest kollast kaarti.

Ta on väljakumängijatest Reali kogenuim ja lihtsalt ei tohi niimoodi jantida. Kui Ramosel on nüüd vaja mõni Atletico kontra maha võtta, siis ta ei saa seda teha, kui ei ole nõus duši alla minema.

22:15

Ja näitame nüüd kõik kollektiivselt Oti suunas näpuga, sest ta sõnus ära: Raul Garcia niidab täiesti lootusetus olukorras maha jooksva Di Maria ja Sergio Ramos jookseb temaga sõimlema - mõlemad mehed saavad oma nimed kohtuniku kaardile kirja.

22:09
Ott Järvela

Kohtunik Björn Kuipers on võtnud sümpaatse joone. Vead fikseerib kenasti ära, aga hoidub oma kehakeeles ja tegudes igasugusest närvilisusest. Panused on suured, eesmärgi saavutamiseks vahendeid ei valita, aga täpselt nii nagu öisel ajal Amsterdamis - keegi ei kiskle ega kähmle. Vähemalt praegu.

Otile lisaks tuleb öelda, et Coentrão tahab küll juba veidi füüsiliseks minna.

22:06

Infostrada annab teada, et viimati vahetati Meistrite liiga finaalis mõni mängija välja juba esimese kümne minuti jooksul aastal 1985.

22:04

22:02

Costa vahetus on ka seni põnevaim asi, mis esimese veerandtunniga juhtunud on. Real domineerib, nagu arvatud, Atletico üritab kõrgelt pressida. Midagi saja- või isegi seitsmekümneprotsendist pole veel olnud.

21:59
ottjarvela

Hobuseplatsenta maine sai Diefo Costa väljavahetamisega juba kohtummise 9. minutil korvamatu hoobi. Mitte imerohi, vaid suvaline ollus.

21:58

See, et Costa oli tänaseks mänguks algkooseisus oli vast suurim üllatus, sest meest vaevas vigastus. Atletico riskeeris, pani mehe platsile ja nüüd on nad ühe oma kolmest vahetusest ära raisanud - kui see mäng peaks minema näiteks lisaajale, võib tegu olla väga kuluka otsusega. Adrián López tuli mängu.

21:56

PAUK!!! Diego Costa mäng on pärast üheksat minutit mängitud!

21:47

Daamid ja härrad, ŠÕU ON ALANUD!

21:47
ottjarvela

Mis ühendab Fernando Torrest, Diego Forlani, Sergio Aguerot, Radamel Falcaod ja Diego Costat? Nad kõik on (olnud) Madridi Atletico ründajad.

21:46
ANDRUS

Vot noorte poiste tegusid oleks huvitav vaadata, Courtois, Carvajal, Koke ja Varane kõik sellised, kellel keps võibolla kõige rohkem väriseb, ja kuna Reali noored mängivad mõlemad kaitses, siis ma ei imestaks, kui ka Atleti korraldab siin sauna. Samas, Realil võib ka Ramos üksi kaitse kinni panna. Aga samas äkki Koke lööb tühjast mööda (antud juhul ma ei ole selgeltnägija) . Selles mõttes saab igatahes neid noori huvitav vaadata.

21:46
merililuuk

Kes võidab? Madrid! Real või Atletico? Real! Ja juba ma juba karjusin ühele põmmpeale, et Ronaldo ei ole värdjas #stpatricks #meistriteliiga

21:46
ottjarvela

Neile, kes ei saa aru, mida @toomasvara öelda tahtis, siis mu isa Kalev oli 2004. aasta üldtantsupeo pealavastaja :)

21:45

Karika tõi platsile Luis Figo ja endise Barcelona ja Real Madridi mehe nägemine trofeega pani Atletico fännid aktiivselt vilistama.

21:41

Tundub, et tegu oli siiski lainete sümboolse kujutamisega, sest nüüd jooksevad platsile meremehed. Sõdur, kauboi ja politseinik on veel puudu ja olekski Village People koos.

Tõsisemalt rääkides, miks on seda trianglit vaja? Kõik ootavad juba mängu avavilet!

21:36

Algavad mängueelsed etendused ning platsile tulevad kümned ja kümned ... Kolmnurgad? Kitarritinistamisabimehed? Nachod? Ma eelistan seda viimast! Mis on teie tänasel pidulaual?

21:33
Viljar Voog

Igavene romantik Ott ... Minu poolt 3:0 Realile, nii kurb kui see ka pole.

21:31
ottjarvela

Ennustuse aeg. Erakordselt sooja ilma puhul annan endale vabaduse hüljata pragmaatilisus ja ennustan: Real - Altetico 1:2.

21:30

Kujutage ette, millist survet tunneb endal see koduses Portugalis mängiv mees. Veerand tundi palli mängu panemiseni!

21:26
Ott Järvela

Küsimusele, milliste meetodite abil peaks tänase mängu võitma Real, on vastata lihtne: nad on viimase tosina aasta jooksul kulutanud mängijate ostmisele üle miljardi euro. Ning ükskord peab see raha end ka ära tasuma. Ning pole mõtet vaielda, et mängijaid üksikuna kõrvutama hakates on Reali koosseisus kvaliteeti rohkem.

Aga Atletico trump, relv ja võidušanss on individuaalsuse vastand ehk meeskondlikkus. Kui poolkaitsja Tiago rääkis, et oleks peatreener Diego Simeone käsu korral valmis sillalt alla hüppama, siis ta ei liialdanud. Hooaja 2013-14 Atletico kujutab endast Simeona loodud meistriteost, mis kannatab välja võrdluse Mona Lisa ja Stradivariuse viiuliga. See on midagi erakordset ja ainulaadset. Tuleb väga vinge mäng!

21:22
neemekorv

Varsti läheb lahti! Madrid vs Madrid. Poliitikud jäävad ootama salvestust. #championsleague

21:21

Üle Õismäe kaigub hetkel Karavani "Ma olen noor" ja ilmselgelt on see pühendatud Atletico väravavahile Thibaut Courtois'le - vaid 22 aastat noor kollkiiper on sel hooajal Meistrite liigas oma selja tagant välja võtnud vaid kuus palli. Täna võib see number aga suureneda, sest Realil on vastu panna Cristiano Ronaldo, kelle 16 väravat ühel hooajal on rekordiliselt suur number

21:07
Viljar Voog

Miks peetakse Meistrite liiga finaali laupäeval? Selle pärast, et mõelge neile vaestele inimestele, kes elavad Madridi südalinnas. Vahet pole, kumb klubi täna peale jääb, nemad täna küll rahus magada ei saa. Õnneks on homme vaba päev (kõigile peale spordiajakirjanike)!

21:04

Vabandage härrased, aga kellele on vaja helistada ja teada anda, et tead, ma olen praegu Meistrite liiga finaalimurul. Miljonid inimesed näevad seda niigi õige pea telekast!

21:01
ottjarvela

Vutiplatsil karistatakse mölaklikku käitumist punase kaardiga, aga valimisstuudios ei lülitata isegi mikrit välja. Jalgpall>valimisstuudio.

20:57

Ja siin on algkoosseisud ka graafiliselt koos pinginühkijatega. Kas see on ootusärevus, mida ma õhus tunnen, või on Tallinnas lõpuks hakanud puhuma väike tuuleke?

20:52
rr

EESTI VÕIDAB :)

Härra või proua või preili või ootamatult eneseteadvuse saanud arvuti RR on veidi varajane. Eesti mängib Gibraltariga alles esmaspäeval.

20:47
Viljar Voog

Mõtlesin enne tänast üpris tõsiselt, kas panna kihlveokontoris panus, et Pepe saab kollase kaardi või mitte. Vedas!

20:39

Algkoosseisud selged!

MADRIDI REAL: Casillas; Coentrão, Varane, Ramos, Carvajal; Khedira, Modric, Khedira; Ronaldo, Benzema, Bale. Seega Benzema sai vigastusest võitu, aga Pepe mitte.

MADRIDI ATLETICO: Courtois; Juanfran, Godin, Miranda, Filipe Luis; Gabi, Tiago, Koke, Raul Garcia; Villa, Diego Costa. Hobuseplatsenta on oma töö teinud ja Diego Costa mängib, aga vasakäärt Arda Turani alg11-s pole.

20:35
ottjarvela

Mis on Reali ja Atletico edukus eurosarjafinaalides? Real on võitnud 19 finaalist 12 (63%) ja Atletico 8 finaalist 5 (kah 63%). Võrdne.

20:30
Mihkel

Viimane aeg õlled külma panna, et oleks vähegi joodavad finaali ajaks

Õhtulehe sporditoimetus soovitab tänase mängu karastuseks jäätist. Mäng on ju magus!

20:29

Esimese võidujooksu võitja on teada: Real jõudis staadionile kohale 15 minutit tagasi, millega edestasid mõne minutiga oma linnarivaale.

Huvitav, kas tänase mängu lõpus loeb üks meeskond samamoodi neid minuteid või on tulemus nõnda kindel? Äkki hoopis on viik garanteeritud ja ees ootab lisaaeg, penaltid? Andke meile kommentaariumis teada, mis te arvate, kuidas tänane mäng lõppeb!

20:03

Finaalmatši võõrustab Lissaboni Benfica kodustaadion Estadio da Luz. Benfica sümboliks on... kotkas!

19:53
Ott Järvela

MITTEAMETLIKUD KOOSSEISUD!

Üht koma teist on hakanud väidetavate koosseisude kohta läbi tilkuma. See info ei ole ühestki otsast ametlik, aga paistab, et Reali poolelt jäävad pingile Pepe ja Karim Benzema ning Atleticol Arda Turan kunas Diego Costa mängib.

Real: Casillas; Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Coentrao; Di María, Khedira, Modric, Isco; Bale, Ronaldo.

Atletico: Courtois; Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis; Gabi, Tiago, Koke, Garcia; Villa, Diego Costa.

19:40

Palju õnne Henrik Ojamaale, kes tuli umbes tund aega tagasi Poola meistriks! Veidi pentsikul moel ei juhtunud see vutiplatsil, vaid tugitoolis istudes, sest Varssavi Legia tagas meistritiitli, kui Poznani Lech ei saavutanud vajalikku tulemust. Ojamaaga analoogsel moel - tugitoolis - võib täna Meistrite liiga võitjaks tulla Madridi Reali poolkaitsja Xabi Alonso, kes jätab finaali võistluskeelu tõttu vahele.

19:31

Hispaania meistriliigas sai Atletico teatavasti Realist jagu, kui võitis esimese meistritiitli pärast 1996. aastat, kui Atletico praegune peatreener Diego Simeone oli veel klubi mängija. Millise nipiga loodab Real täna Atleticost üle olla?

Reali inglasest abitreener Paul Clement selgitas neljapäevases ajalehes The Guardian, kuidas nad Meistrite liiga finaaliks on valmistunud: "Tunneme Atleticot väga hästi. Hispaania kõrgliigas olid nad meist üle – nad võitsid võõrsil ja viigistasid võõrsil, aga Hispaania karikasarjas saime jällegi neist mõlemas mängus jagu.

Tekitame treeningutel olukordi, kus matkime Atletico taktikalist lähenemist, asetust ja liikumist. Paneme kokku kaks meeskonda. Ühe ülesanne on matkida Atleticot, et põhirivistus saaks siis harjutada nende murdmist."

Teooria on muidugi väga hea, aga kas see Reali ka praktikas aitab? Simeone meeskonna mängustiil pole saladus, ent Meistrite liigas pole neid tänavu mitte keegi alistada suutnud. Õhtul selgub.

19:20
toomasvara

Täna peaks küll olema lihtne valida. Ainuke tõsiseltvõetav kandidaat on TV6. Valida saab alates 21:30, kickoff kell 21:45

19:14

Statistikaagentuur Infostrada meenutab selle graafikaga nelja eelmist Meistrite liiga finaali, kus olid vastamisi sama riigi klubid. Real on ühe sellise 14 aasta eest võitnud.

19:10

Avavileni on jäänud veidi enam kui kaks ja pool tundi. Paras aeg visata pilk peale tänase Õhtulehe paberväljaaande eksklusiivsele loole "Meistrite liiga finaali võõrustav Lissabon loodab Ronaldo triumfile".

19:04
ottjarvela

Arvan, et TV6 vaadatavus ületab täna õhtul ETV oma, sest jalgpall on valimisstuudiost kõvasti põnevam ja ettearvamatum. #valimised2014

19:01
ottjarvela

Madridi Real ja Madridi Atletico on kohtunud 252 ametlikus mängus. Realil 134, Atleticol 62 võitu, lisaks 56 viiki.

18:59
Merili Luuk

Eesti meeste jalgpallikoondis, kes praegu mõnusas suveilmas trenni teeb, vaatab matši koosolekuteruumist. Ründaja Henri Anieri arvates võib meeskond kalduda pooleks - ühed fännavad Reali, teised Atleticot. Tema enda süda põksub jalgpallile: "Mul on hea meel, et mõlemad Madridi klubid mängivad. Ootan põnevat õhtut!"

18:15

Kohustuslik finaalieelne nunnu-laks!

17:45

Hobuseplatsenta on tõepoolest Diego Costaga imet teinud:

17:34

On valed, suured valed ja statistika. Mida räägib see viimane Meistrite liiga finaali eel? Loe täpsemalt SIIT!

16:38

Kui magnetravi, erinevad nõelad ja valuvaigistid ei aita, võib aidata hobuseplatsenta. Kas Atletico raudvara Diego Costa jookseb täna platsile? Eilsel treeningul vähemalt selliseid liigutusi ta tegi..

16:22

Üks ja kaks ja üks ja kaks - nii saab Real tugevamaks!

16:15
ottjarvela

Loodetavasti võidavad tänased suured spordilahingud Rootsi, Derby, Soome ja Atletico.

16:15

Linnarivaalid Real ja Atletico on tänavusel hooajal kohtunud omavahel neljal korral ning ei saagi öelda, et üks oleks teisest 100% üle. Meistriliigas võitis Atletico võõrsil 1:0, kodustaadionil mängiti 2:2 viiki. Copa del Rey poolfinaalmängudes sõitis küll Real Atleticost kui kopaga üle (kodus 3:0, võõrsil 2:0) ning võideti ka karikas, kuid see juhtus veebruaris, mil taevas veel nii sinine polnud

16:12

Kuigi Lissabonis on praegu ligi 10 kraadi vähem sooja kui Tallinnas, on õhk nii siin kui sealpool Euroopat ootusärevusest paks. Kas on see pigem väike ja õrnake ning muinasjutuline Atletico, kes tõstab karika esmakordselt peakohale? Või võtab staaridest kubisev Real siiski võimust ning toob Carlo Ancelottile kolmanda meistritiitli? Ole meiega, Õhtulehe monstrumülekanne algab nüüd!