Venemaa jäähokikoondis alistas MMi finaalis 5:2 Soome.Foto: ALEXANDER DEMIANCHUK
Jäähoki
25. mai 2014, 23:29

Venemaa alistas MM-finaalis Soome, kohtunikelt kehv partii (12)

Jäähoki MMi finaalmatšis alistas Venemaa 5:2 (1:1, 2:1, 2:0) Soome ning sai seeläbi kerge lohutuse pärast aasta põhilisel võistlusel, Sotši taliolümpial meeskonda tabanud krahhi.

Finaalivõit Soome üle oli Venemaale magusaks kättemaksuks, sest Sotši olümpia veerandfinaalis lõpetas võõrustajate teekonna just meie põhjanaabrite meeskond. Venemaa võitis lõppenud MMil kõik 10 kohtumist.

Kohtumist asus Sergei Širokovi 11. minuti väravast juhtima Venemaa, aga kolm sekundit enne avaperioodi lõppu viigistas Iiro Pakarinen mänguseisu. 27. minutil viis Olli Palola Soome juhtima, aga ainult 43 sekundit hiljem seadis Aleksandr Ovetškin jalule 2:2 viigi.

36. minutil viis Jevgeni Malkini suurepärane vise Venemaa 3:2 juhtima ning viimasel perioodil realiseerisid venelased väravaks kaks arvulist ülekaalu (Danis Zaripov 45. ja Viktor Tihhonov 56. minutil) ning võttis 5:2 võidu.

Kohtumist jäi varjutama kohtunike kehv tegutsemine. Juba esimesel minutil lubati Malkinil karistuseta toorutseda ja viimasel perioodil langeti rahvateatrit teinud venelaste õnge. Soome teenis 28 ja Venemaa 12 karistusminutit.