Jalgpall

Kas Andres Oper on esimene, kes lahkub väravaga? (2)

Ott Järvela, 26. mai 2014 08:00
ÜKS KORD VEEL! Andres Oper 2002. aasta 27. märtsil pärast legendaarses võidumängus Venemaale löödud väravat. Kas täna näeme Operilt veel üht tabamust? Foto: Arhiiv (Jarek Jõepera)
Eesti jalgpallikoondis võõrustab täna kell 20 Lillekülas Gibraltarit maavõistluses, mis on Andres Operi lahkumismäng. Kui Eesti kasuks 38 väravat löönud Oper sahistab kaljuriigi võrku, saab temast esimene lahkumismängus värava löönud koondislane.

Seni on lahkumismäng osaks saanud viiele Eesti jalgpallilegendile (Marko Kristal, Martin Reim, Mart Poom, Indrek Zelinski, Kristen Viikmäe), aga väravat pole selles erilises ja emotsionaalses õhustikus löönud ükski.

Samal teemal

Poomilt (lahkumismäng 2009 Portugali vastu) oli seda ka keeruline nõuda ning põhitööga – puur puhas – sai väravavaht kenasti hakkama. Marko Kristal (2005 Norra), Martin Reim (2009 Ekvatoriaal-Guinea), Indrek Zelinski (2010 Soome) ja Kristen Viikmäe (2013 Valgevene) said kõik oma lahkumismängus küll vähemalt korra löögile, aga palli väravasse mitte.

Oleme ausad, Operi šansid on paremad kui kellelgi varem, sest kogu austuse juures vahva Gibraltari meeskonna vastu on nende tase mitu klassi nõrgem Norra, Soome või Valgevene omast ning jääb alla ka Ekvatoriaal-Guineale, ainsale Musta Aafrika esindajale, kellega Eesti on kunagi kohtunud.

"Väga mõnus on tagasi koondise juures olla. Head ajad tulevad meelde! Tunne on väga hea ja laupäevane trenn väga mõnus. Muidugi ei saa eeldada, et olen viimase 10 aasta tippvormis, aga üldiselt on kõik korras. Õlavigastus tunda ei andnud. Kõik oli okei, aga mäng on ikka teine tera," selgitas oma olukorda Oper.

Rahvuskoondise kasuks senises 133 mängus 38 väravat löönud Oper läheb väravamõtetega platsile ka täna. "Ründajana tahan muidugi väravat lüüa, aga peamine on mängida ja viimast mängu nautida. Ekstrasurvet endale peale ei pane."

Peatreener Magnus Pehrsson kinnitas, et nagu lahkumismängude komme ette näeb, tuleb Oper platsile algkoosseisus. Mänguaja täpsem pikkus otsustatakse jooksvalt. "Suhtleme sel teemal kindlasti ka mängu ajal. Peaasi, et lõpp oleks ilus. Minu meelest on erakordne, et Eestis on säärane lahkumismängude pidamise traditsioon," sõnas Pehrsson.

Rootslane ei näe probleemi tõigas, et Operi mängitamine on tema jaoks n-ö tühi käik, sest edaspidi ta ju ründajat kasutada ei saa. "Saan koosseisu ründaja, kel on erakordselt suur isu oma viimases koondisemängus värav lüüa. See on ju ainult hea!"

***

Vaata, kust otsast tahad, aga oleks ääretult vahva, ilus ja loodetavasti sümboolne, kui Eesti meeskonna kõigi aegade resultatiivseima jalgpalluri Andres Operi asemel tuleks täna õhtul Lillekülas vahetusest sisse 17aastane Frank Liivak. See oleks hetk, mille potentsiaali kujuneda legendaarseks oleks patt alahinnata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee