FOTOD: Eesti jalgpallikoondis ei suutnud Operi lahkumismängus võitu võtta (8)

Õhtuleht.ee, 26. mai 2014 21:53
Eesti jalgpallikoondis pidas aasta esimese kodumängu, kui legendaarse ründaja Andres Operi karjääri viimases kohtumises võõrustati Gibraltari koondist. Kolm eelmist mängu võitnud Eesti läks kohtumist Ragnar Klavani esimese poolaja väravast juhtima, kuid teisel poolajal lubati skoorida ka vastastel ja kohtumine lõppeski 1:1 viigiga.
22:10

Juba neljapäeval kohtub Eesti Balti turniiril Lätiga - ehk siis tuleb ka võit! Kohtumiseni uutes ülekannetes!

21:57
ottjarvela

Eesti fännid saadavad Gibraltari aplausiga riietusruumi. Ilus žest!

21:55
ottjarvela

Ei mingit kahtlust, et 1:1 viik Gibraltariga on pettumus, aga mina jätan õhtu meelde ikkagi läbi Andres Operi pakutud ilusate hetkede.

21:53

Kohtumine on lõppenud 1:1 viigiga

21:52

Kohtumise üleminutitel võidab Liivak Eestile heast kohast karistuslöögi. Paraku meie vastavaid erialaspetsialiste nagu Vassiljevit, Kruglovi või Kinki erinevatel põhjustel väljakul ei ole ja nii läheb lööma Klavan. Kahjuks müüri.

21:46

Võitleme veel, viimased minutid jäänud!

21:43
21:42
Merili Luuk

Ligi 10 minutit on jäänud, et ühest nii ilusast sündmusest kui Andres Operi lahkumismäng ei jääks meenutama inetu viik, vaid ikka võit. No pressure, Frank, aga meie panused on sinul!

21:39

Selline on Itaalia jalgpall - näitab Frank Liivak, kes tormikiirusel jookseb Sander Posti läkitatud söödust saadud palliga värava poole. Löök!!! JA..... Ainult Jordan Perezi näpud suudavad selle palli liikumist peatada. Kahju, kahju!

21:31
ottjarvela

1:1. Gibraltar on korralik sats, kes hoolsalt Inglismaalt enda kodakondseks kvalifitseeruvad jalgpallurid üles otsinud. Tulemus on viisakas.

21:30

Ai-ai! Gibraltar viigistab 71. minutil mänguseisu!

21:25
Merili Luuk

Mäng on muutunud Eesti poolelt pea sama tuimasks kui mu varbad Eestimaa heitliku ilma käes. Sööduruumi nagu oleks, kuid peale lüüa ei raatsita. Samas 1:0 eduseis on olemas ning ehk nii ongi etem kokkumängu harjutada?

21:24
naksitrall

Operi poolt oleks olnud täna hea mäng kui oleks kõik oma võimalused ära realiseerida suutnud- olgem ausad- neid ikka oli. Edu ja jaksu edaspidises elus talle & kindlasti me ei unusta teda ja neid tähtsaid mänge kus ta värava/is kõmmutanud on!

21:23

Kommentaar Ott Järvelalt: Andres Oper - vau-efekti maaletooja

21:22

21:21

Üle pika aja näeb staadionil ka laineid! Ja uskuge või mitte, eestlased on isegi nõus täiega kaasa elama.

21:20

Milleks vaadata mängu, kui platsi kõrvale saabub Andres Oper??

Oper: "Väga meeldiv ja meeldejääv oli. Punkt jäi i-le panemata, aga mänguga jään rahule. Võimalusi ju suutsin tekitada. Kui aasta aega ei ole jalgaplliga tegelenud, siis.. Vaist oli olemas, aga oleks siin natukene.. Aga ei saa kurta. Ei tahtnud mõelda, et see on viimane, aga nii ta on. Kuskil on algus, kuskil on lõpp."

21:18

MIDA SÖÖTU?! Liivak saadab Klavani poole teele nii pika palli, et silm ka ei seleta. Klavan küll jõuab ning saadab kasti tsenderduse, aga gibraltarlane saab jala ette

21:15

Kas tõesti oli Eesti koondise rünnaku ülessaamisel ainsaks motivaatoriks Andres Oper? Mees on platsilt lahkunud ning värava ees ei suuda Post, Antonov ega Luts omavahel jagada, kes peale lööma peaks. Meenub kõnekäänd - ne rõba, ne mjaso.

21:15

Gibraltar on alustanud palju aktiivsemalt ning tekitanud seni kolm ohtlikku momenti, kuid õnneks korralikult löögile ei saada.

21:11
toomasvara

Keegi, @ottjarvela näiteks, küsige pärast Pehrsonilt miks nii nõrga vastase vastu formatsioon, kus kaitseliini ees puhas lõhkuv poolik

Eks me uuri asja

21:09

Gibraltaril on tehtud kaks vahetust - mängu tulevad Anthony Bardon ning John Paul Duarte (Oh, oleks meil ka sellised filminäitlejanimed!)

21:05

Operil esimesed intevjuudki jagatud. "I-le jäi täpp peale panemata," kahetses vanameister löömata jäänud väravat.

21:04

Algas teine poolaeg! Eesti teeb ka vahetuse: Anier välja ja Siim Luts platsile

20:53

Andres Oper tegi seda, mida tegema pidi - üritas väravat lüüa ning sellest ei jäänudki palju puudu! 35-minutilise esituse põhjal jõudis ehk nii mõnelgi noorel mängumehel (kas platsil, staadionil või teleri ees) mõistus koju - sellise töö ning tahtega jõuavad kaugele vaid vähesed! 1:0 ning ka meie läheme kergele vaheajale. Uusi ja huvitavaid elamusi tootma. Ja muide, rahvas skandeerib jätkuvalt "Oper!"

20:51

Esimene poolaeg on lõppenud. Eesti juhib Ragnar Klavani väravast 1:0, kuid ennekõike väärivad märkimist ikkagi selle mehe tegemised:

20:47

Liivak väljakule!

20:43

Jäägeri asemel tuleb väljakule debüüteeriv Frank Liivak! Kas tõesti tähendab see seda, et Puri läheb paremkaitsesse?

20:43

Enar Jääger näitab, et tema enam seda mängu ei jätka. Üritab küll edasi-tagasi joosta veidike, kuid sealt enam midagi ei sünni.

20:42

20:41
ottjarvela

Aitäh, Andres "Opi" Oper, need olid võimsad jutud, mängud ja väravad!

20:41
ottjarvela

20:38
Merili Luuk

35 minutit ning Andres Oper lahkub meeletu aplausi saatel platsil. Siinkirjutaja on pisarais. Oh õnnis hetk, sa viibi veel!

20:35

Oper küsib vahetust!

20:34

"Me tahame väravat" hüüavad Eesti fännid enne kui vahetavad lööklause "Oper! Oper! Oper!" vastu. Ei, hoopis kapten Ragnar Klavan virutab nurgalöögi tahaposti!

20:33

1:0! Ragnar Klavan!

20:32

Pool tunnikest mängitud, seis VEEL 0:0. Post ei liiguta end absoluutselt pingi poole, seega Operil on veel 15 minutit aega, et legendaarne karjäär sama legendaarselt lõpetada

20:29

Sander Post on juba üle veerand tunni sooja teinud, ent ilmselt on Oper seni peatreeer Magnus Pehrssoni ootusi ületanud.

20:29

Saadetis: Pall, Vahendaja: Operi pea, Sihtpunkt: Värav. Kahjuks ei jõudnud mitte ükski saadetis kohale.

20:28

Oper jõuab väravale väga lähedale! Vassiljevi nurgalöök leiab täpselt legendi pea ning väravavahist vuhiseb nahkkera möödagi, kuid väravajoone lähedal seisnud kaitsja lööb palli minema. Kahju!

20:23

Fännid toetavad Operit ja koondist igal juhul mõnuga!

20:23

See on see, kui aasta aega pole palli puutunud. Kuldne võimalus Operil skoor avada läheb kehva esimese puute nahka.

20:21

Pealelöögi saab Oper vähemalt 18. minutil kirja, kui Sander Puri oma tiibu kasutades meisterlikult Gibraltari meestest mööda tüürib ning selle talle söödab.

20:19

Ei tea, kas Oper vaatab juba ise ka päästva Sander Posti poole, kuid samm on ikka tönts, mis tönts. Momente on legendaarne ründaja juba 15 minuti jooksul küllaga pakkunud ning kuigi värav jääb võib-olla siiski löömata, tuleb Operi ees müts maha võtat.

Ka rahvas nõuab jätkuvalt Operit skandeerides väravat.

20:17

Ei tea, kas Oper vaatab juba ise ka päästva Sander Posti poole, kuid samm on ikka tönts, mis tönts ning momente pakkunud legendaarne ründaja juba 15 minuti jooksul küllaga.

20:17

Oioioi, Taavi- Taavi, mis sa teed? Rähn magas täiesti lootusestus olukorras maha Gibraltari mehe Casciaro ürituse ja Eestil lihtsalt vedas, et pisiriigi mängumees nii vilunud täpsusega pole.

20:13

Ott Järvela roosa unistus et Anders Operi vahetab välja Frank Liivak ei tundu teoks saavat. Sander Post läks sooja tegema.

20:13

Päevakangelane Oper:

20:12

Kui enne mängu tekkis Õhtulehe jalgpallitoimkonnas vaidlus, kes on Sander Puri kõrval teine ääremängija, siis vastus on, et mitte keegi - vasakkaitsja Ken Kallaste rabab nii kaitses kui ka rünnakul seal ihuüksinda.

20:09

Vana mehe väsinud jalad - Anieri löök põrkas täpselt sinna tsooni, kus pidanuks olema Oper, ent ründaja polnud sinna teps mitte veel jõudnud. Jätkuolukorras pääseb löögile Antonov, kuid vastaste väravavahi jalatõrje hoiab seisu veel 0:0 peal. Kuid Eesti domineerib ja see on tore.

20:05

Ohoo! Taavi Rähn teenib juba 3. minutil kollase kaardi, kui annab väiksele vastasele tunda oma küünarnukki. Rahulikumalt, härrased, see on siiski sõprusmäng!

20:05
ottjarvela

Eesti võitis loosimise ja vahetas pooled ära, et I poolajal mängiv Oper saaks rünnata fännitribüüni ees asetsevat väravat. Ebausk on okei :)

20:04
Viljar Voog, Lilleküla

Esimest lahkumismängus skoorivat jalgpallurit oodatakse lausa nii palju, et enne kohtumist vahetasid meeskonnad pooled, et Oper saaks ikka oma fännide poole rünnata.

20:03

Kohtumine on alanud!

19:55
ottjarvela

Ansambel "Apelsin" ja pala "Me Operit, me Operit, me armastame Operit!" rokkis Lillekülas sajaga! Kõik on sillas ja Oper pisarais!

19:54

Ja Mees suure algustähega tuleb platsile kõige viimasena, poeg süles. Operi laul on otsas, nüüd on aeg rahvushümne kuulata.

19:51

Apelsin on oma esinemist lõpetamas ning viimasena on nende repertuaaris täna erakordse pealkirjaga "Me armastame Operit!" Eesti jalgpallikoondise läbi aegade resultatiivseim mängija on viimast korda tulemas Lilleküla staadionimurule, väljakule, mida ta ise väravaga Hollandi vastu avada aitas.

19:43

Viimasena lahkub väljakult Marko Meerits ja nüüd on terve staadion Eesti-Gibraltari mängu ootuses. Veel 16 minutit!

19:39

Kes tahab aimu, mis praegu Lillekülas meeskondade soojenduse ajal toimub, siis aimu saab SELLEST VIDEOST.

19:35
ottjarvela

Twitter valmistab kimbatust - 140 tähemärki on Andres Operi karjääri kohta millegi ammendava ütlemiseks ilmselgelt vähe.

19:31
Merili Luuk

Ohhoi, see õnnis päev on kätte jõudnud, kui mu vanavanaisa lellepoja kolmandat põlve sugulane (okei, mul on endal ka see järjekord juba meelest läinud) tuli Lillekülla nii sõber (peatreeneri) Magnuse, Andres Operi viimast kohtumist kui minu otseülekannet jälgima.

EHK Eesti päritolu Rootsi koomik Kristian Luuk elab mängule kaasa!

19:21

Ja kui keegi pärib, miks oli vaja nalja teha Priestley ja mitte Goslingu nime kohal, siis tegu on siiski Andres Operi lahkumismänguga ehk vana on in!

19:20

Gibraltarlased saadavad alg11 platsile:

Perez, Artell, Joseph Chipolina, Roy Chipolina, Casciaro, Wiseman, Priestley (ei, mitte sees kes Beverly Hillsis mängis), Lopez, Casciaro, Walker, Gosling

19:18

Eestil pingil Meerits, Bärengrub, Vunk, Luts, Liivak, Zenjov, Eino Puri, Post.

19:17

Ja meie mehed sammusid just soojenduseks ka väljakule, ning Apelsin hakkas mängima.

19:15

Ja tere õhtust ka siit Lillekülast, kus ajakirjanike laudadel on valmis pandud tänase kohtumise algrivistused. Eesti alustab järgnevas koosseisus:

Pareiko, Kallaste, Klavan, Rähn, Jääger, Antonov, Mets, Vassiljev, Puri, Oper, Anier

19:12
realist

Eesti võiks lüüa våhemalt 4 väravat..
Peale taasiseseisvumist on seda tehtud vist ainult 6. korral(vs Andorra 6:1;4:1, vs Fäärid 5:0;4:3, vs Luksemburg 4:0 ja vs P-Iirimaa 4:1)

18:58

Mõistagi keskendume täna erilise tähelepanuga Andres Operi tegemistele. Siinkohal väike videokokkuvõte mehe karjäärist:

18:47

Mäletatavasti oleme Gibraltariga alles üsna hiljuti kohtunud: Magnus Pehrssoni debüütmängus 5. märtsil võtsime võõrsil tänu Dmitri Kruglovi ja Rimo Hundi väravatele 2:0 võidu. Täna neid mehi me platsil ei näe - Kruglov on vigastatud ja Hunt viibib Kasahstanis koduklubi juures.

18:23

Tere õhtust, head jalgpallisõbrakesed! Et mänguni on veel aega, siis soovitame teil sissejuhatuseks tutvuda järgmise põneva lugemismaterjaliga: