Tugev teine poolaeg aitas Kanguri ja Milano siiski poolfinaali! (1)

Õhtuleht.ee, 27. mai 2014 23:22
Kristjan Kangur Foto: MERILI LUUK/ERAKOGU
Eesti korvpallikoondislase Kristjan Kanguri koduklubi Milano Emporio Armani võitis Itaalia liiga veerandfinaali otsustavas kohtumises kodus Pistoia meeskonda 88:78, kuigi poolaeg kaotati 39:40. Seeria võideti 3:2 ja poolfinaalis kohtutakse Sassari klubiga.

Selge vahe tehti sisse kolmanda veerandaja lõpus ja otsustavale perioodile mindi vastu juba 63:53 eduseisus.

Milano resultatiivseim oli Daniel Hackett 20 punktiga, Keith Langford lisas 16 silma. Kangur seitsme minutiga punktiarvet ei avanud, küll kogunes tema arvele 3 lauapalli.

Vastaste poolelt tõid Kyle Gibson 20 ja JaJuan Johnson 15 punkti.

Milano võitis põhiturniiri ülikindlalt, kogudes 25 võidu kõrvale 5 kaotust.Kaheksandana lõpetanud Pistoia vastu oldi veerandfinaali kahes esimeses kohtumises üle vastavalt 73;59 ja 87:67, kuid kaks võõrsil saadud kaotust (71:82, 82:84) lükkasid Milano krahhi ehk väljakukkumise lävele.

Poolfinaalivastane Sassari oli põhiturniiril neljas ja alistas veerandfinaalis tulemusega 3:0 Martin Jurtomi koduklubi Brindisi Eneli. Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Roma Acea ja kas Siena Montepaschi või Reggio Emilia. Selle paari otsustav matš peetakse homme.