Manu Ginobili (vasakul).Foto: AP / Scanpix
30. mai 2014, 11:18

Korvpalliliiga NBA läänekonverentsi finaali viiendas mängus purustas San Antonio Spurs kodus Oklahoma City Thunderi 117:89 ja asus seeriat 3:2 juhtima. Seega on Spurs teisest järjestikusest NBA finaalist ühe võidu kaugusel.

Kohtumine püsis tasavägisena teise veerandaja lõpuni, kuid siis tegi Spurs võimsa spurdi ja asus poolajaks 11 punktiga juhtima, hiljem edu vaid suurenes.

San Antonio edukaimad olid 38aastane Tim Duncan (22 punkti, 12 lauapalli, visked väljakult 13st 8) ja temast kaks aastat noorem Manu Ginobili (19 punkti, 4 lauapalli, 6 resultatiivset söötu. visked väljakult 9st 7).

Thunderi poolelt vastasid Kevin Durant 25 ja Russell Westbrook 21 punktiga.

Seeria kuues matš toimub ööl vastu laupäeva Oklahoma Citys. Idakonverentsi finaali kuues mäng peetakse täna öösel Miamis, kus seeriat 3:2 juhtiv Heat võtab vastu Indiana Pacersi. Nii näib eelmise aasta finaali Heat-Spurs kordusetendus tõenäoline.