Eesti kaotas Soomele 0:2 Foto: ALDO LUUD
Viljar Voog, Ventspils 31. mai 2014 16:52
Eesti jalgpallikoondis kohtus täna Balti turniiri pronksikohtumises ülelahenaabrite soomlastega. Soome võitis kohtumise 2:0 ja nii pidi meie koondis leppima turniiri viimase kohaga.

16:52

Ja kohtumine on lõppenud! Soome võidab matši teenitult 2:0 ning seega kuuluvad tänavuse Balti turniiri pronksmedalid neile. Eesti peab leppima viimase ehk neljanda kohaga.

16:48

Kohtunikud lisavad mänguajale neli minutit, kuid sisulist tähtsust need minutid ei evi - Eesti ründemäng on kogu kohtumise jooksul olnud piisavalt hambutu, eeldamaks et nüüd korraga püssid paukuma pannakse.

16:45

See mäng on nüüd paraku tehtud... 87. minutil pääseb nurgalöögi järel täiesti vabalt peaga löögile Valteri Moren ja seis on 0:2.

16:41

Eesti järgmised kaks vahetust: Kams välja, Taijo Teniste platsile, Post välja, Karol Mets platsile. Kuus minutit mängu lõpuni.

16:39

Sander Post peab soomlasega õhuduelli:

16:37

Eesti küll üritab, kuid suuremat ohtu see üritamine hetkel paraku ei kujuta.

16:31

Eesti teeb mängu esimesed vahetused: välja Eino Puri ja Igor Subbotin, platsile Ilja Antonov ja Tihhon Šišov. Subbotin sai vahetult enne välja vahetamist ka karitusala joonelt ka löögile, kuid pall võttis rikošeti soomlasest ja lendas väravast mööda.

16:25

Eesti karistuslöögi järel pääseb suhteliselt vabalt peaga löögile Prosa, kuid jõudu löögile taha ei saa ja nii on see lõpuks Soome väravavahile kerge saak.

16:19

Soomlased kombineerivad kenasti ja pääsevad terava nurga alt ka pealelöögile, kuid Londak püüab. Eesti kaitsemäng võiks siiski olla tunduvalt agressiivsem - liialt lihtsalt saavad põhjanaabrid meie meeste vahel söötu lükata.

16:14

Tõsi, nüüd korraga on soomlaste mängulust kuskile ära kadunud - kui oma väljakupoolel pall saadakse, kõigutavad naabrid seda rahulikult kaitseliinis nii et Prosa peab neid lausa ise ründama kutsuma.

16:11

Soome surve on tugev ja ilmselgelt tahetakse kohe teise poolaja alguses asjad kindlalt ja konkreetselt ära otsustada.

16:09

Paremalt äärelt tulnud tsenderdus leiab Eesti kaitsjate vahele sööstnud Hetemaj, kes lööb selle "Karate Kidi" legendaarse kurelöögiga väravasse. Ideaalne tsenderdus kaitsjate taha, ent liiga kaugele väravavahist ning ründajalt muidugi hiilgav sirutus.

16:08

Oi kurja! Teine poolaeg algab Eestile halvimal võimalikul moel, kui Perparim Hetemaj lööb umbes viielt meetrilt puuri Teemu Pukki hea söödu!

16:07

Ai kurja, Soome ees!

16:05

Eesti fännid valmistumas teiseks poolajaks:

16:03
Viljar Voog, Ventspils

Kui sarnaselt neljapäevaga on täna võitja selgitamiseks vaja penaltide abi, siis loodetavasti Ilja Antonov lööjate seas ei ole. Mees virutas vaheajal sooja tehes palli kõrgelt üle värava.

15:48
tundub

et seda saab ikka küll tõsiseks soome lahe derbiks nimetada, võimalusi on mõlemail olnud

15:48

Poolaeg!

Vaadates, et Soomel on platsil suuresti oma parimad pojad, ja Eesti mängitab varumehi, siis võib esimese poolajaga jääda. Kui nüüd leiaks veel ühe mehe, kes need rünnakud ka ära lõpetaks, siis oleks juba päris tore olla.

15:41
Martin Smutov, Õhtuleht

Lätlaste väitel serveriprobleem. Kahjuks meie käed seotud, et võime tekitada parima ühenduse, et pilti vastu võtta, kuid kui kuskilt mujalt midagi maha kukub, siis me saame ainult nõuda, et kiiresti korda tehtaks.

15:39

Eesti ja Soome vahetavad juba tubli viis minutit rünnakuid. Ainus vahe on see, et kui sommid suudavad need lõpetada pealelöögiga (õnneks küll seni väljastpoolt karistusala), siis eestlased otsivad alati veel seda ühte söötu, mis nad paremale positsioonile viiks ja seal see rünnak untsu ka läheb!