FOTOD: Eesti kaotas Soomele ja jäi Balti turniiril viimaseks (33)

Viljar Voog, Ventspils, 31. mai 2014 16:52
Eesti kaotas Soomele 0:2 Foto: ALDO LUUD
Eesti jalgpallikoondis kohtus täna Balti turniiri pronksikohtumises ülelahenaabrite soomlastega. Soome võitis kohtumise 2:0 ja nii pidi meie koondis leppima turniiri viimase kohaga.
16:52

Ja kohtumine on lõppenud! Soome võidab matši teenitult 2:0 ning seega kuuluvad tänavuse Balti turniiri pronksmedalid neile. Eesti peab leppima viimase ehk neljanda kohaga.

16:48

Kohtunikud lisavad mänguajale neli minutit, kuid sisulist tähtsust need minutid ei evi - Eesti ründemäng on kogu kohtumise jooksul olnud piisavalt hambutu, eeldamaks et nüüd korraga püssid paukuma pannakse.

16:45

See mäng on nüüd paraku tehtud... 87. minutil pääseb nurgalöögi järel täiesti vabalt peaga löögile Valteri Moren ja seis on 0:2.

16:41

Eesti järgmised kaks vahetust: Kams välja, Taijo Teniste platsile, Post välja, Karol Mets platsile. Kuus minutit mängu lõpuni.

16:39

Sander Post peab soomlasega õhuduelli:

16:37

Eesti küll üritab, kuid suuremat ohtu see üritamine hetkel paraku ei kujuta.

16:31

Eesti teeb mängu esimesed vahetused: välja Eino Puri ja Igor Subbotin, platsile Ilja Antonov ja Tihhon Šišov. Subbotin sai vahetult enne välja vahetamist ka karitusala joonelt ka löögile, kuid pall võttis rikošeti soomlasest ja lendas väravast mööda.

16:25

Eesti karistuslöögi järel pääseb suhteliselt vabalt peaga löögile Prosa, kuid jõudu löögile taha ei saa ja nii on see lõpuks Soome väravavahile kerge saak.

16:19

Soomlased kombineerivad kenasti ja pääsevad terava nurga alt ka pealelöögile, kuid Londak püüab. Eesti kaitsemäng võiks siiski olla tunduvalt agressiivsem - liialt lihtsalt saavad põhjanaabrid meie meeste vahel söötu lükata.

16:14

Tõsi, nüüd korraga on soomlaste mängulust kuskile ära kadunud - kui oma väljakupoolel pall saadakse, kõigutavad naabrid seda rahulikult kaitseliinis nii et Prosa peab neid lausa ise ründama kutsuma.

16:11

Soome surve on tugev ja ilmselgelt tahetakse kohe teise poolaja alguses asjad kindlalt ja konkreetselt ära otsustada.

16:09

Paremalt äärelt tulnud tsenderdus leiab Eesti kaitsjate vahele sööstnud Hetemaj, kes lööb selle "Karate Kidi" legendaarse kurelöögiga väravasse. Ideaalne tsenderdus kaitsjate taha, ent liiga kaugele väravavahist ning ründajalt muidugi hiilgav sirutus.

16:08

Oi kurja! Teine poolaeg algab Eestile halvimal võimalikul moel, kui Perparim Hetemaj lööb umbes viielt meetrilt puuri Teemu Pukki hea söödu!

16:07

Ai kurja, Soome ees!

16:05

Eesti fännid valmistumas teiseks poolajaks:

16:03
Viljar Voog, Ventspils

Kui sarnaselt neljapäevaga on täna võitja selgitamiseks vaja penaltide abi, siis loodetavasti Ilja Antonov lööjate seas ei ole. Mees virutas vaheajal sooja tehes palli kõrgelt üle värava.

15:48
tundub

et seda saab ikka küll tõsiseks soome lahe derbiks nimetada, võimalusi on mõlemail olnud

15:48

Poolaeg!

Vaadates, et Soomel on platsil suuresti oma parimad pojad, ja Eesti mängitab varumehi, siis võib esimese poolajaga jääda. Kui nüüd leiaks veel ühe mehe, kes need rünnakud ka ära lõpetaks, siis oleks juba päris tore olla.

15:41
Martin Smutov, Õhtuleht

Lätlaste väitel serveriprobleem. Kahjuks meie käed seotud, et võime tekitada parima ühenduse, et pilti vastu võtta, kuid kui kuskilt mujalt midagi maha kukub, siis me saame ainult nõuda, et kiiresti korda tehtaks.

15:39

Eesti ja Soome vahetavad juba tubli viis minutit rünnakuid. Ainus vahe on see, et kui sommid suudavad need lõpetada pealelöögiga (õnneks küll seni väljastpoolt karistusala), siis eestlased otsivad alati veel seda ühte söötu, mis nad paremale positsioonile viiks ja seal see rünnak untsu ka läheb!

15:33
15:32

Tere! Lätlastega on suheldud eile õhtust, kui Eesti Jalgpalli Liit meie poole selle võimalusega pöördus. Täna kella 13ks olime tehniliselt valmis ülekannet tegema, kuid tund enne mängu algust muutsid lätlased tingimusi. 15 minutit enne algust muudeti ka nõuet. Kahjuks ei ole meil võimalik selliste muutustega kuidagi arvestada, kuid nüüd on videoülekanne siiski toimiv.

15:31

Peatreener Pehrssonil on kui sipelgad püksis: mees käib pingi ja küljejoone vahel rohkem maad läbi kui mõni mees väljakul joosta jõuab.

Kams tõuseb mööda äärt ja peatreener kamandab Eino Puri tekkinud auku täitma. Kui esimene hoobi saanuna murule lebama jääb, vajub teine aga taas keskpoolkaitsja kohale ja soomlased saavad tekkinud august sooritada ohtliku pealelöögi. Kams sai terveks, Pehrsson pahaseks.

15:25

Aga mees tuleb ikka tagasi platsile. Soomlased kasutasid oma hetkelist ülekaalu ära ja said korra ka ohtlikult löögile, ent õnneks lendas pall üle värava.

15:24

Tundub, et Postiga ongi kehvasti. Just selle pärast toodi eile koondise juurde lisaks Subbotin ja Šišov, et varajase vigastuse tõttu ei peaks platsile minema mõni mängija, kes Läti vastu suure koormuse sai.

15:20

Vigastuspaus: Sander Post on pikali maas. Mis teha, pikal mehel on kõrgelt kukkuda ja mats on seda võimsam. Šišov läks sooja tegema.

15:19

Eesti parim võimalus Soome vastu ette minna: Prosa annab vasakult äärest sellise mammu tsenderduse, et hoia ja keela. Sander Post kas lööb pallist mööda või laseb söödu läbi - kumbki lahendus pole sellises olukorras andestatav - ja Subbotin võtab selle kõhuga vastu ehk kaotab kontrolli. Et sealt pealelöögini ei jõutud, on kohutav lohakus!

15:13
Viljar Voog

Peatreener Magnus Pehrsson näitab Igor Subbotinile, et ta tuleks madalamale palli küsima, ent poolkaitsja ei tee seda teps mitte. Subbotin, kes liitus koondisega alles eile, mängib muideks ilma nimeta särgis ja ilmselt on ka Tihhon Šišov sama anonüümne.

15:11

Pavel Londak on juba kaks nurgalööki väga ebakindlalt rusikaga minema löönud. Meenutab Artur Kotenkot oma halvimatel päevadel.

15:09

Samal ajal saavad soomlased esimest korda löögile kui Perparim Hetemaj virutab otse õhtust peale ent õnneks lendab pall üle värava. Eesti poolt saab Prosa peaaegu karistusalas palli kätte, ent kahjuks on soomlasel number suurem saabas ja ta suudab varbaga olukorra klaarida.

15:07

Anname endast parima, et mäng teieni tuua, kuid Lätist esitati 13 minutit enne mängu algust uus rahaline nõue ja meie pilt võeti nende poolt maha.

Proovime olukorda lahendada. Vabandame!

15:06

Mängu esimene närviline olukord tekib Eesti värava all, kui Gert Kams kaotab oma karistusala joonel palli. Õnneks lähevad aga soomlasel jalad sõlme ning kõik on ilus siin päikese all.

15:01

Toome lingi teieni esimesel võimalusel - hetkel on küsimus viimaste kokkulepete sõlmimises, et kõik ikka kenasti legaalne oleks.

15:01
asd

Kust seda otsepilti näha saab?

15:00

Mäng on alanud!

14:58

Et fännid teaksid, millal laulda ja millal vaikida andis staadioniteadvustaja enne märku, kas maha mängitakse Eesti või Soome hümn. Meie viis lauldi läbi nõnda kiirelt, et ei jõudnud kaasagi laulda samas kui vastased said mõnusasti aega veeta.

14:54

Uudised videoülekande teemal on, et uudiseid ei ole. Niipea kui jalgpalliliidu president Aivar Pohlak annab teada, et kõik on hästi, saame pilti teiega jagada!

14:45

Eestlased istusid ja ootasid matši algust nõnda kaua, et kibelevad mänguga peale hakkama. Sommid teevad aga ikka veel sooja. 15 minutit avavileni.

14:43
Njh

Kahjuks jälle soome saun tulemas sellise noortekoondisega. :(

14:42

14:41

Kui eestlaste saatust ja penaltilangust Lätile teavad vast kõik vutisõbrad, siis soomlased peavad pronksimänguga leppima sest jäid neljapäeval alla Leedu koondisele. Lõppseis siinsamas Ventspilsis oli 0:1 ja mängu näinute sõnul oli mõlema meeskonna mängupilt sama ilmetu kui Eesti-Läti kohtumises.

14:30

Samal ajal, kui algkoosseisus platsile jooksvad mehed platsinurgas trenni teevad, toksivad varumängijad vaikselt jalgpallisaapa ninaga palli - kuna suur osa neist sai kõva koormuse üleeile Läti vastu, siis on jalad mõistetavalt väsinud.

14:26

Pealtvaatajaid tänasele mängule mõistetavalt ülemäära palju ei tule, kuid Läti politseile pole seda keegi öelnud - nemad on kohal väga suurte jõududega.

14:21

Soome algkoosseis: Hradecky, Ojala, Moisander, Toivo, Eremenko, Hetemaj, Pukki, Hurme, Sparv, Kauko, Pohjanpalo ehk Eesti kaitseliinil peaks tulema üpris tihe tööpäev.

14:18

Selline näeb see Ventspilsi olümpiastaadion siis välja. Rohkem pilte ja natukene ka juttu saab näha SIIT.

14:14

Kuigi mängu ametlikus protokollis on märgitud ründepaariks Sander Post ja Albert Post

14:10

Meie meeskonna algkoosseis on täna selline: Pavel Londak, kes ka hetkel ainsana sooja tegemas on, Gert Kams, Alo Bärengrub, Artjom Artjunin, Ken Kallaste, Igor Subbotin, Eino Puri, Martin Vunk, Siim Luts, Albert Prosa, Sander Post.

Varumeestepingil istuvad Mihkel Aksalu, Tihhon Šišov, Taavi Rähn, Karol Mets, Ilja Antonov, Taijo Teniste ja Sander Puri.

14:06

Tegelikult võib mängu edasilükkumine Eesti jalgpallihuvilistele hoopis hea uudis olla ja Õhtuleht saab tänu selleni tuua tänasest matšist otsepilti. Videoülekande hetkeseisu võib kokku võtta: hea, aga mitte lootusetu. Ühendus Läti ja Eesti vahel on hetkel töötamas ning nüüd käib kibekiire töö selgitamaks välja kas ja kuidas me pilti näidata tohime. Nii et olge kannatlikud ja loodetavasti läheb kõik hästi!

13:56

Tere päevast, hea vutisõber! Kui teie päevaplaanid on tänase Eesti-Soome matši algusaja edasilükkumine kuidagi sassi löönud, siis süüdistage selles põhjanaabrite bussi ehitanud insenere ja mehhaanikuid, sest just sõiduvahendi rikkiminemine on põhjus, miks tänane mäng algab kell 15, mitte 14.