Jalgpall

Ronaldo on enne MMi algust endiselt põlvevigastusega hädas. Kes on järgmine?

PAUK LUUAVARREST: Kas Ghana nõid nurjas Ronaldo MMi? (5)

Õhtuleht.ee/The Guardian/New York Times, 7. juuni 2014 08:00
OHVER: Cristiano Ronaldot platsil vaevlemas näha ei ole just tavatu vaatepilt, ent MMi vahelejätmine seda paratamatult oleks. Foto: AFP/Scanpix
Portugali koondis on kuue päeva pärast Brasiilias algava jalgpalli MMi eel ärevil – koondise staari Cristiano Ronaldot häirib väsimusest tingitud põlvevigastus, tagatipuks väidab Ghana preester, et Portugali õnnetuses on süüdi maagia!

Ghanast pärit nõid Nana Kwaku Bonsam – kelle nimi tähendab tõlkes "kolmapäeva saatanat"– ennustas juba veebruaris Ghana ajalehtedes, et Ronaldo peab vigastuse tõttu aasta tähtsaima jõuproovi vahele jätma. Plaani suurepäraseks õnnestumiseks kasutas imemees oma jumalate (eeskätt peajumala Kofioo Kofi) imepulbrit, lisas taimelehtede segu ning asetas imelise krempli portugallase pildile. 29aastast Ronaldot hakkasid pärast tegu kohe kimbutama erinevad probleemid, mille tagatipuks ongi põlvevigastus!

Kolmapäeva saatana kätetöö

Samal teemal

Jalgpalli MMil kuuluvad Portugal ja Ghana teatavasti ühte alagruppi ning Bonsami sõnul on ta näinud Portugali koondise eest 49 väravat löönud Ronaldo vigastusega palju vaeva.

"Ma tean tema vigastuse iseloomu, ma olen selle kallal tööd teinud, et ta jätaks MMi vahele või ei saaks mängida vähemalt Ghana vastu," teatas Afranchos resideeruv preester, kelle tööks ongi inimeste loitsudega aitamine ja tseremooniate läbiviimine.

Mehe võimed avaldusid 19aastaselt. 1992. aastal astus ta põlevat tõrvikut käes hoides lekkivale gaasijuhtmele, jäädes vaevu ellu. Põlenud näo ja rindkere tõttu välimust häbenenud ghanalane kukkus koolist välja ning töötas mehaanikuna, kui ühel päeval töölt koju jõudes päästis teel juhusliku mehe elu.

Päästetu andis talle vastutasuks müstilise kingituse – põimitud hobusesaba tüki, mis aitaks tal teisigi aidata. Sellest hetkest peale on 14 lapse (neist 9 kasulapse) isa aidanud üle saada peavaludest ja muudest hädadest nii ghanalastel kui teistel. Eelmisel aastal viibis ta suisa USAs Bronxis, kus külastas nii sünnipäevi kui matuseid ning aitas oma ravimteedega kõiki hädalisi.

Mees on ka ülisuur jalgpallifänn ning seetõttu valmis oma kodukoondise edu nimel tegema kõik, mis võimalik. Ka oma maagia mängu panema, sest Ronaldo puhul aitas teda neljalt koeralt saadud Kahwiri Kapam nimeline loits.

"Parim võimalus Ronaldot takistada on tema vigastus, mida ei suuda ravida ükski arst. Nad ei suuda aru saada, mis on vigastuse põhjus, kuna siin on mängus vaimud. Täna teeb talle muret põlv, kuid homme reis ja järgmisel päeval juba midagi muud," ennustas müstiline Ghana mees, et Ronaldo põlveprobleem pole ainus, mis teda kummitama hakkab.

Vastuloits maksaks viis dollarit

Mõni täisusklik arvab ravitseja jutu peale, et Ronaldo peaks kohemaid Ghanasse sõitma ning viie dollari eest Afranchos asuvasse Kwaku Bonsami eranõuandlasse vastuloitsu paluma minema, kuid Portugali koondis (välja arvatud Ronaldo, temalt ei tule piuksugi) on vastanud üsna leigelt. Ronaldo ning teised vigased – Pepe, keskkaitsja Raul Meireles ja väravavaht Beto on eriprogrammi all, treenivad teistest eraldi ning neile on palgatud eraarstid.

Meeskonnakaaslase Nani sõnul pole samuti muretsemiseks põhjust. "Ma ei usu neid kuulujutte! Tal läheb hästi ja ta on lõõgastunud. Loodame, et Cristiano jõuab meeskonna päästmiseks heasse vormi."

Portugal kohtub juba täna samuti MMiks valmistuva Mehhikoga. 16. juunil on ees juba surmagrupp, kus kohtutakse avamängus Saksamaaga, seejärel USAga. Ghanaga mängitakse alles 26. juunil. Kas vahepeal leiab nõid mõne teise ohvri?

Vigastatud staaridega ühines ka Ribery

Kui juba on teada, et MMil ei mängi suurest staaride tiraadist Kolumbia möllumees Radamel Falcao, itaallane Riccardo Montolivo ja Hollandi raudvara Rafael van der Vaart, siis eile kõlasid kurvad toonid Prantsusmaa koondise ründajale Franck Riberyle.

«Täna hommikul enne ühistreeningu algust pidi Franck keset jooksmist seisma jääma ja kõrvale astuma... valu oli liiga suur, ta ei saa isegi treenida,» teatas koondise peatreener Didier Deschamps.

Tema sõnul vaatasid arstid Ribery üle ning praegu pole ta suuteline järgmised paar nädalat treeningutel osalema.

Olukord pole põrmugi parem ka inglastele, sest Alex Oxlade-Chamberlain vigastas 2:2 viigiga lõppenud kontrollkohtumises Ekuadori vastu põlve ning jääb 10-21 päevaks platsilt eemale. Peatreener Roy Hodgsonil tuleb teha valik – kas loota mehe paranemisele või ta koondises välja vahetada?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee