Jalgpall

Luts ja Anier said jala valgeks!

GALERII: Ulmelise lõpu teinud Eesti koondis alistas kodus Tadžikistani  (9)

Õhtuleht.ee, 7. juuni 2014 22:06
Eesti jalgpallikoondis võõrustab TadžikistaniFoto: Arno Saar
Eesti meeste jalgpallikoondis alistas kodus peetud sõpruskohtumises 2:1 Tadžikistani. Eesti jäi 61. minutil kaotusseisu, kuid 89. minutil viigistas Siim Luts debüütväravaga seisu, Eestile vormistas võidu teisel lisaminutil oma teist koondisekohtumist mänginud Hannes Anier. 
21:58

... kuid siiski otsustab kohtunik Gediminas Mažeika vilistada! Eesti on võitnud 2:1 ning 12 päeva jooksul on saldoks üks võit, üks viik ja kolm kaotust. 

21:57

Kaheksast lisaminutist on peagi juba tiksumas kümnes.. 

21:53

Anierile see mäng meeldib - leiab vaba koha ning lööb, kuid pall lendab paari meetri jagu siiski väravast mööda. 

21:51

Kallaste sai ka veidike viga ning tema asemel astub platsile Artur Pikk. Ka temale on see täna debüütmänguks!

21:50

Taaskord oli üheks sepistajaks Ken Kallaste, kes tsenderdas värava ees ootavale Anierile. Peaga see noormees ei eksi!

21:50
ottjarvela

Hannes Anier lööb 2:1! Nagu tehti 2010 Fääri saartele (paari minutiga 0:1-st 2:1), tehakse nüüd Tadžikistanile.

21:50
RobertRooba

Kui on ANIER ja 8 särgi seljal, on ka pall väravas...

21:49

Seda suudab ainult Eesti! 2:1 ning Eesti läks Hannes Anieri (teine koondisemäng!) väravast juhtima!

21:48

Kaheksa minutit annab kohtunik juurde! Nagu lisaaeg juba!

21:48
ottjarvela

Siim Luts lööb koondisekarjääri esimese (ja väga-väga ilusa) värava ning viigistab mänguseisu. Ning kohtunik lisab 8 (jah, kaheksa) minutit!

21:47

Pikk pall Jäägerilt Kallaste suunas, temalt peapall Siim Lutsu suunas, kes ei kõhkle - VÄRAV!

21:46

VÄRAV! 1:1!

21:43

Mees maas! Üks õnnetu tadžikk lamab maas ja sekundid muudkui kuluvad. Lõpuks viiakse mees meeletu vilekoori saatel kanderaamiga minema. 

21:39

Selle kohta ütleks küll napikas - Luts sai hea koha pealt löögile, aga siiski raamidest mööda. 82. mänguminut on tiksumas.. Armuaega väga ei ole. 

21:34

15 minutit lõpuni - Eesti on hakanud korralikult kombineerima, kuid seda, kes rünnakud korralikult lõpetaks, pole. Pehrsson on otsustanud 2615 pealtvaataja ees platsile saata ka Hannes Anieri

21:25

Tadžikid võitlevad ja jäävad üldiselt ka peale ..

21:24
Ott Järvela

Üks siniseid särke kandev kooslus võib oma tänase etteaste üle tõesti uhke olla, aga selleks pole kahjuks mitte Eesti meeskond, vaid fännisektor, kes vaatamata nende silme ees platsil lahti rullunud mannetusele on Sinisärke tublisti toetanud. Ka pärast Tadžikistani (ilusat) avaväravat skandeeris fännisektor "Me usume Eestisse!" Seda oli tore kuulda, aga reaalselt võttes Eesti (tänane) mäng optimismiks põhjust ei anna. Liiga palju praaki, ebakõlasid ja tempot aeglustavaid lahendusi.

21:20

Masendav, lihtsalt masendav! Enesekindlad tadžikid kasutasid kaitsjate peataoleku ära. Bärengrub ei saanud Fathkulojeviga hakkama, talle mindi appi, kuid Enar Jäägeri katetav Vosijev jäi ühtäkki täiesti vabaks. Kerge kannasööt ning Jäägeri jalge vahelt ongi pall väravas. Pool tundi veel. 

21:18

Eesti jäi 0:1 kaotusseisu!

21:15

Gert Kams välja, Albert Prosa sisse! Sooja teevad veel Artur Pikk, Hannes Anier ja Karl-Eerik Luigend. Kaks vahetust saab veel teha. Kas Luigend ja Pikk debüteerivad?

21:10
ottjarvela

Kolleeg Viljar Voog tuvastas äsja, et koos Ragnar Klavani väljavahetamisega kaotas Eesti kapteni, sest paela ühegi mehe õlavarrel pole.

21:06

21:03
ottjarvela

Eesti jalgpallikoondisega on praegu kõige suurem häda see, et vaata, kust otsast tahad, aga mängu, kurat, ei ole!

21:02

Eesti meestest sekkuvad mängu Alo Bärengrub, Siim Luts ja RImo Hunt. Välja Klavan, Mošnikov ja Kink 

20:48

Poolaeg! 0:0

20:47

Tadžikistani veri vemmeldab - Davronov saatis teele nii suure paugu, et Aksalu demonstreerib oma hüppevõimeid. Päästis palli nurgalöögiks ning võib-olla pääseks kergejõustikukoondisesse kah! 

20:44

Kink saab teha oma firmalöögi- siiski mööda! Paistab, et selle poolaja lõpus veel väravat ei näe.

20:42

20:39

Teise nurgalöögi tulemus - Mets lõi vasaku jalaga palli kergelt väravast mööda, see muutis trajektoori ning jõudis Klavanini. Kerge putsapuude - napp, kuid siiski mööda. 

20:37

Viimaste minutite jooksul on aktiveerunud trio Kallaste - Kink - Saag. Tasuks nurgalöök, mida annab tavapärase Konstantin Vassilejvi asemel Gert Kams

20:34

Kallaste tahab, saab ja ründab - kaunis tsenderdus värava alla, kus ootas Kink, aga väravavaht sai enne jaole. 

20:29

Oh ärevaid hetki! Koondise kapten Ragnar Klavan eksis üpris värava lähistel ning Tahirov pääses löögile, kuid õnneks suutis Aksalu keskele tulnud palli tõrjuda.  Vigu on tulnud juba üsna palju sisse, mängitud saab peagi 30 minutit. 

20:27
ottjarvela

Eesti fännisektorist esitas äsja (üle pika-pika aja) legendaarse laulukese väikesest notsust. #kesteavadneedteavad

20:21

Tarmo Kingi puhul pole vigastusest haisugi - aega on täis tiksunud 20 minutit ning mees lendas paremal äärel kui tuulispask. Kahjuks polnud kedagi pallil vastas. 

20:19

Fännidel pole muud teha, kui skandeerida "Marko Kaljuveer! Marko Kaljuveer!" Tjah, ei tea, kas kuldsuu platsilolijaid tõesti aitaks? 

20:17

Uhh, nii ka ei saa! Igor Morozov tegi tagasisöödu Aksalu suunas ning napilt jäi puudu, et Farhod Tohirov oleks Aksalult selle palli ära noppinud ja väravasse löönud.. 

20:12

Mošnikov proovis Vassiljevit teha, kuid pealelöök läks kõrgelt üle värava mööda. Proovis teist korda veel, väravavaht püüdis palli. Algus on vähemalt tehtud!

20:08
Ott Järvela

Kui enne avavilet sai välja toodud, et sügisel algavas MM-valiksarjas võivad arvestatavat rolli oodata Karol Mets ja Ilja Antonov, siis tegelikult kehtib sama ka Ken Kallaste kohta, sest 1) Dmitri Kruglov on tõsise vigastusega veel mitu kuud väljas, 2) pärast kolmapäevast mängu Islandiga märkis peatreener Magnus Pehrsson, et näeb Taijo Tenistes eelkõige äärepoolkaitsjat.
Paneme need kaks asja kokku ja saamegi teada, et Kallaste šansid põhikoosseisu pääseda on päris head.

20:05

Esimesed viis minutit on kulgenud rahulikult, mäng toimub enamjaolt keskväljal

20:00

Mäng on alanud!

19:59

Eesti jalgpall tähistas eile 105. sünnipäeva! Ehk oli see põhjus, miks kinkis Tadžikistani vutiliik Aivar Pohlakule kuningale kohase ürbi ja peakatte!

19:58

19:56

Ilus kohe vaadata, kui hingestatult Eesti koondis hümni kaasa laulab! 

19:54
Ott Järvela

Mida tänasest koosseisust välja lugeda? Eelkõige seda, et Karol Mets ja Ilja Antonov võivad mõlemad EM-valiksarjas eeldada rohket mänguaega ja vastutust. Viiemängulise seeria jooksul on mõlemad mehed juba neljandat korda põhikoosseisus, mis on selge märk, et peatreener Magnus Pehrsson tahab nad koondiseõhustikuga võimalikult hästi tuttavaks teha, et neid siis valiksarjas julgelt kasutada. Tore on tõdeda, et senistes mängudes on nii Antonov kui ka Mets - liigitame selle õnnetu penalti koolirahaks - korralikult hakkama saanud.

Kui mängus Islandiga tegi koondisedebüüdi Hannes Anier, siis täna võib sama juhtuda Artur Pika ja Karl-Eerik Luigendiga. Üllatuslikult on pingile jäänud Kasahstani liigas väravaid paugutav Rimo Hunt (teist mängu järjest alustab Kaimar Saag), ent kindlasti pääseb ta vahetusest platsile. Nii publik kui ka rahvas soovivad vähemalt paarikümne minuti jagu näha ka Frank Liivakut, et saada aimu, mida suudab Gibraltari vastu sümpaatse mulje jätnud teisel katsel.

19:25
ottjarvela

Arvuti pakub Lilleküla pressisektoris wifi-võrku, mil nimeks "SavisaarWifi". Huvitav, mis on salasõna?

19:24
Merili Luuk

Eesti koondis on seni virelenud uue peatreeneri Magnus Pehrssoni käe all väravapõuas - kevadel võideti Gibraltar Dmitri Kruglovi ja Rimo Hundi väravatest 2:0, Tallinnas pommitas nende väravavõrku Ragnar Klavan, kuid siis... tuli õnnetu viik ja penaltitega kaotus Läti vastu, Soomele jäädi alla 0:2 ning Islandile penaltist 0:1. 

Tadžikkide vastu hakkavad ründama Saag ja Kink.

19:20

Jalgpallilaulupidu on alanud!

19:17
ottjarvela

Kui Tadžikistan soojendusele saabus, kõlas jalgpallilaulupeol "Jää vabaks, Eesti meri!". Tadžikid oli jahmunud - neil ju merd pole.

19:09

Tadžikistani koondis on salapärane - FIFA edetabelis ollakse 126. kohal, kuid keegi nendega väga mänginud pole.

Mais võideti 1:0 Afganistani, enne seda alistati augustis (!) 3:0 Indoneesia. Tundub nagu ei tahakski mängida, või mis? 

18:32

Meenutame, et Artjom Artjuninil on täna pulmapäev! Palju õnne!

18:11

Eesti koondise algkoosseis:

Mihkel Aksalu, Enar Jääger, Igor Morozov, Ragnar Klavan, Ken Kallaste, Gert Kams, Ilja Antonov, Karol Mets, Sergei Mošnikov, Tarmo Kink, Kaimar Saag.

18:11

Heihopsti, jalgpallisõbrad! Päike paistab, ilm on soe ning Eesti jalgpallikoondis on peagi taas meie ees, et ulmelisele mängudemaratonile väike joon alla tõmmata. Õhtuleht on seda kõike loomulikult kajastamas 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee