Karl KruudaFoto: MATI HIIS
Auto-Moto uudised
8. juuni 2014, 18:03

SARDIINIA RALLI: Tänak lõpetas katsevõiduga, Kruuda tõusis neljandaks (2)

Sardiinia MM-ralli lõppes Eesti võidusõitjate jaoks positiivsetes toonides, kui WRC 2 arvestuses võitis viimase kiiruskatse Ott Tänak, Karl Kruuda oli kolmas ja Martin Kangur viies.  Klassi kokkuvõttes sai Kruuda 4., Kangur 7. ja Tänak 8. koha.

17. kiiruskatse

Viimasel, 8,98 km pikkusel kiiruskatsel näitas kiireimat aeg Mikkelsen, kes edestas Latvalalt 1 ja Ogieri 2,5 sekundiga. Kokkuvõttes võttis võidu Ogier, Östberg teine (+1.23,1) ja Latvala kolmas (+1.32,8).

WRC 2 arvestuses võitis katse Tänak (katse üldjärjestuses 12., +19,9), Kruuda oli kolmas (14.; +30,8) ja Kangur viies (16.; +33,3).

Sardiinia ralli võit selle klassi arvestuses Lorenzo Bertellile, Kruuda viies (+23.57,7), Kangur seitsmes (+33.44,0) ja Tänak kaheksas (+43.29,2).

Uuendatud! Kuna kohtunikud määrasid algselt kolmanda kohaga lõpetanud Bernardo Sousale viieminutilise karistuse, kerkis Kruuda viiendalt kohalt neljandaks, Sousast mööda!

16. kiiruskatse

Jari-Matti Latvala võttis taas kiirukatse võidu Ostbergi ees 6,2 sekundilise eduga. Ogier oli taas kolmas 7,9 sekundi suuruse kaotusega Latvalale. Üldarvestuses on Ogier siiski ralli liider ja juhib Ostbergi ees 1:17,4 pikkuse eduga. Enne viimast katset jääb Latvala Ostbergist maha 16,9 sekundit.

WRC2 klassis oli taas kiireim Protasov, kes võitis katse Tänaku ees 6,2 sekundiga. Prantslane Chardonnet võttis kolmanda koha ja jäi Protasovist maha 14,9 sekundit. Karl Kruuda taas esikolmikust välja ja kaotas Chardonnetl'le 1,1 sekundit. Martin Kangur kaotas sel katsel rohkem ning lõpetas eelviimase katse 10. ajaga ning 36,6 sekundilise kaotusega Protasovile. Üldarvestuses hoiab Kruuda jätkuvalt 5. kohta (+8:49,8), Kangur 7. kohta (+18:33,6) ja Tänak 9. kohta (+31:02,6).

Karl Kruuda postitas Twitterisse, et tegi katsel spinni ning kaotas 6-7 sekundit. Samuti kurdab rallimees, et auto kipub üle kuumenema.

15. kiiruskatse

Päeva teisel kiiruskatse võidu võttis Latvala 1,4 sekundilise eduga Ostbergi ees. Ogier sõitis kindlalt ja kaotas Latvalale 8 sekundit. Liidrikohta selline kaotus siiski ei ohusta ja peale 15. katset on Ogieri edu Ostbergi ees 1:19,1. Neile järgneb Latvala, kes jääb Ostbergist maha 23,1 sekundit.

WRC2 klassis näitavad kõik kolm eestlast head kiirust ja stabiilsust. Tänak võttis 15. katselt teise koha ja kaotas katse võitjale Yuriy Protasovile 5,2 sekundit. Kolmanda koha võttis Bernardo Sousa, kes jäi Protasovist maha 12,3 sekundit. Karl Kruuda kaotas Sousale 1,5 sekundit ja võttis Kanguri ees neljanda koha. Martin Kangur näitab head kiirust ja püsib suurema kogemusega meeste tuules ja kaotas Kruudale vaid 6,9 sekundit. Peale 15. katset hoiab Kruuda 5. kohta (+8:53,3), Kangur 7. kohta (+18:16,5) ja Tänak 9. kohta (+31:15,9)

14. kiiruskatse

Hommikuse esimese 8,98 kilomeetrit pika katse võitis üldarvestuses Mads Ostberg, kes edestas kaasmaalast Andreas Mikkelseni 1,9 sekundiga. Neile järgnes Jari-Matti Latvala, kelle kaotus Ostbergile oli 3,2 sekundit. Ralli üldliider Sebastien Ogier lõpetas hommikuse katse tagasihoidliku 8. kohaga ja kaotas Ostbergile 14,5 sekundit. Peale 14. kiiruskatset juhib Ogier Ostbergi ees 1:25,7 ja Latvala jääb Ogierist maha 1:50,2.

WRC2 arvestuses alustas hea hooga esimesel päeval rohkelt kannatusi talunud Ott Tänak, kes saavutas üldarvestuse 7. koha ning edestas ralli liidrit Ogieri 0,7 sekundit. Karl Kruuda võttis katselt 4. aja ning kaotas Tänakule 13,1 sekundit, talle järgnes Kangur 14,3 sekundilise kaotusega. WRC2 arvestuses hoiab peale 14. kiiruskatset liidrikohta Lorenzo Bertelli, kes juhib lähima jälitaja Sebastien Chardonneti ees 2:04,2. Eestlastest hoiab kõige kõrgemat positsiooni Karl Kruuda, kes kaotab Bertellile 9:03,3 ja on kuues. Martin Kangur hoiab kindlat 8. positsiooni olles  18:19,6 liidrist maas. Täna kiirelt alustanud Tänak on peale probleeme alles 11. kohal kaotusega 31:34,5.