Maris Mägi.Foto: Mati Hiis
Deivil Tserp 12. juuni 2014 07:00
Mullu 400 m tõkkejooksus Eesti rekordi püstitanud, kuid seejärel kannakõõluse vigastuse tõttu operatsioonil käinud Maris Mägi otsustab täna, kas teeb comeback’i pühapäeval Tartus Gustav Sule memoriaalil.

Naelikud pani Mägi trennis jalga alles üleeile. "Praegu võtan päeva korraga," rääkis 26aastane tartlanna. Tema treenerist isa Taivo lisas: "Kui neljapäevane treening õnnestub, siis Maris pigem jookseb 200 meetrit, kuid 400 meetri suhtes ei näita see etteaste suurt midagi."

Tuleva nädala lõpus Tallinnas toimuval võistkondlikul EMil teeb Mägi suure tõenäosusega kaasa kolmel alal: 400 m, 4 x 100 m ja 4 x 400 m jooksus. Kuid 12. augustil Šveitsis Zürichis algaval EMil ihkab ta startida 400 m tõkkejooksus.

"Liiga vara on opereeritud jalaga tõkkeid joosta," rääkis Mägi. "Praegu tuleb kiirus lihtsamalt kui vastupidavus. Samas on mul hea meel, et jälle joosta saan."

Möödunud aasta augustis tehtud jalalõikusest kosumine on Mägil paraku läinud oodatust aeglasemalt. "Raske on isegi öelda, miks see nii on," lausus ta. "Aga doktor Madis Rahu on mind kogu aeg aidanud."

Jooksma sai Mägi hakata alles märtsis, kevadel timmis ta vormi Portugalis, veebruaris oli ta LAVi tegelenud üldkehalise ettevalmistusega. "Kui joosta polnud võimalik, siis tegin kõike muud – jooksin vees, käisin jõusaalis, sõitsin rattaga. Aafrikas sain teha ka tõkkeastumisi," ütles ta.