Kihlveoblogi 15. juuni 2014 11:42
Iga mängupäev räägime Õhtulehe panustamisblogis mängudest ja võimalustest, mida tasub jalgpalli MMi ajal jälgida. Õhtulehe panustamisamatöörist kirjutaja jälgib ausalt oma käekäiku. Panustamiseks ei kasuta me summasid, vaid ühikuid. Panustamismaailmas on igal ühikul tavaliselt väärtus nt 1 ühik = 1 euro, kuid see oleneb juba panustaja nö finantsvõimalustest, oskustest ja teadmistest. Kasutame OlyBeti koefitsente.

Praegune seis: panustatud kokku 9,5 ühikut, tulemus: -5,46 ühikut.

Maailma kõige hullemini ei lähe, kuid midagi toredat samuti mitte. Kui õhtul oleks saanud muuta, oleks Elevandiluuranniku võitu pakkunud, sest kuumus on faktor.

Huvitava trendina pole seni olnud ühtegi (!) viigimängu, kuigi nii Itaalia-Inglismaa kui ka Elevandiluurannik-Jaapan mängus oli seda õhus. Uruguai lagunemist ei oodanud vist keegi.

Mis siis täna?

9. mäng: Šveits – Ecuador (2,46 – 3,2 – 3,2)
Algab: 15.06 19:00

Kaks meeskonda, mis on riikidena kindlasti tuttavad, kuid meeskondadena tõenäoliselt nii palju mitte. Kuid just nende duellist peaks sõltuma, kes läheb koos Prantsusmaaga grupist edasi.

Et tegemist on avakohtumisega, ei julge tõenäoliselt kumbki erilisi riske võtta ja ennustaks viiki ja tulemusena kas 0:0 või 1:1 viiki. Selle lause kirjutasin enne turniiri algust. Praegu enam 0:0 peale nagu panustada ei julgeks, sest kõik mängivad vägagi väravale suunatud kohtumist.

10. mäng: Prantsusmaa – Honduras (1,34 – 4,6 – 10,5)
Algab: 15.06 22:00

Viktoriin! Mille poolest olid eelmisel MMil erilised Honduras ja Uus-Meremaa? Honduras ei löönud ühtegi väravat, Uus-Meremaa ei kaotanud aga ühtegi kohtumist, kuid kukkus ikka alagrupiturniirilt välja.

Panus taaskord handicapi stiilis, kuid Prantsusmaad nii väga ei usalda, mistõttu võiks alustada -1ga (1,47), kuid see tundub lahja ja mitut ühikut ei sooviks mängu panna. Samas -1,5 on 1,88ga ahvatlev ehk võitmiseks vaja täpselt kaheväravalist võitu.

Kuna Honduraselt midagi erilist ei oota, siis võiks valida, et Prantsusmaa võidab mõlemad poolajad (2,85), nii lähebki.

11. mäng: Argentina - Bosnia ja Hertsegoviina (1,37 – 5,1 – 9,5)
Algab: 16.06 01:00

Võistlustulle asub veel üks favoriit, kuid päris ebamugava vastase vastu. Bosnia noolib sellest grupist samuti kindlasti edasipääsu, sest Iraan ei tohiks kedagi ohustada ja Nigeeria peaks olema alistatav.

Argentina vastu Bosnia tõenäoliselt midagi tõestama ei torma ning viigikoefitsient tundub päris ahvatlev, seda eriti veel seetõttu, et Argnetina on olnud kahvatu, kuigi nimed on võimsad. Kuid taas ... Euroopa on kuidagi kahtlane ja pigem ootaks jälle väravaid ehk värav lüüakse mõlemal poolajal on nüüdki minu panus.

Samuti panustan pool ühikut Bosnia viigile, viiest mängust ühes suudavad nad seda kindlasti ehk see on liiga hea koefitsient, et mitte võtta.

Panused:
1 ühik: Prantsusmaa võit (HC -1,5) (1,88), Prantsusmaa võidab mõlemad poolajad (2,85),
0,5 ühikut: Ecuador-Šveits viik (3,2), Ecuadori võit (3,2), Ecuador – Šveits 1:1 viik (5,9), Bosnia viik (5,1), Bosnia-Argentina väravad mõlemal poolajal (1,55).