USA alistas 2:1 GhanaFoto: JAVIER SORIANO
MM 2014
17. juuni 2014, 03:18

Jalgpalli MM-finaalturniiri G-alagrupi teises kohtumises alistas USA 2:1 Ghana meeskonna ning suurendas oma edasipääsušansse.

Ameeriklased läksid kohtumist juba 29. sekundil juhtima, kui Clint Dempsey kõmmutas karistusala lähistel sisse. Värav maandus ühtlasi kõigi aegade kiireimate MM-väravate edetabelis viiendale kohale.

Kiire alguse järel tõmmati tempo veidi maha, kuni aina ohtlikumalt rünnanud Ghana viigistas Andre Ayew' väravast 82. minutil. Ameeriklastel oli aga ka sellele vastumürk, kui 86. minutil tõi neile võidu 21-aastase ning koondises alles viiendat mängu tegeva John Brooksi pealöök.

"Surmagrupiks" tituleeritud alagrupis on nüüd ameeriklastel koos sakslastega 3 punkti, Ghana ja Portugal jätkavad nulliga. Saksamaa kohtub 21. juunil Ghanaga ning USA läheb 22. juunil vastamisi Portugaliga.