Kergejõustik

Õhtuleht.ee, 21. juuni 2014, 19:34
Eesti koondis on avapäeva järel üheksasFoto: MATI HIIS
Täna ning homme peetakse Tallinnas Kadrioru staadionil kergejõustiku võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused esiliigas. Eestlastele pakuvad konkurentsi Valgevene, Kreeka, Norra, Rumeenia, Portugali, Soome, Iirimaa, Belgia, Ungari, Sloveenia ja Leedu koondised. Avapäeval sündis kaks Eesti rekordit: Jekaterina Patjuk 3000 m takistusjooksus ja naiste 4x100 meetri teatejooksus, võistkond hoiab kokkuvõttes 9. kohta.

17:20
Deivil Tserp

Eesti võistkond on pärast avapäeva 131,5 punktiga üheksas. Juhib Soome 161, teine on Valgevene 158,5 ja kolmas Norra 153 punktiga.

17:18

Esimese päeva tipphetked Eesti koondisel: Jekaterina Patjuki Eesti rekord 3000 m takistusjooksus (9.50,18), 4 x 100 m naiskonna (Grit Šadeiko, Diana Suumann, Maarja Kalev ja Ksenija Balta) Eesti rekord (44,75), Tiidrek Nurme võit 5000 m jooksus (14.14,92), Ksenija Balta teine koht 100 m jooksus (11,47), Rasmus Mägi teine koht 400 m tõkkejooksus (49,48) ja mõlema 4 x 100 m võistkonna esikolmikukohad.

17:07

Nüüd jääb veel ära oodata ametlik paremusjärjestuse avapäeva järel.

17:06

Ilus lõpp avapäevale: Eesti 4 x 100 m jooksu meeskond sai teise koha ajaga 39,93.

17:04

Naiste odaviske võitis valgevenelanna Tatjana Haladovitš 58.33ga. Liina Laasma tegi pärast vigastuspausi esimese ettaste ja viskas 54.38, mis andis neljanda koha.

16:51

Eesti naiste 4 x 100 m jooksu ametlik rekord on 44,75, mis andis tubli kolmanda koha.

16:44

Meeste kuulitõuke võitis valgevenelane Pavel Lõžin 19.74ga. Kristo Galeta sai kirja 18.46, mis andis viienda koha.

16:39

Hurraa! Eesti 4 x 100 m teatenaiskond koosseisus Grit Šadeiko, Diana Suumann, Maarja Kalev ja Ksenija Balta püstitas Eesti rekordi 44,74.

16:36

Naiste teivashüppe võitis kreeklanna Ekaterini Stefanidi 4.55ga. Reena Koll ületas 3.95 ja sai neljanda koha.

16:30

Meeste kaugushüppe võitis kreeklane Louis Tsatoumas tulemusega 8.25. Muide, tema isiklik rekord on 8.66! Mihkel Saks hüppas 7.38, mis andis 11. koha.

16:28

Jekaterina Patjuk parandas 3000 m takistusjooksus Eesti rekordit ligi kaheksa sekundiga. Tema senine tippmark oli 9.58,00, täna andis kolmanda koha aeg 9.50,15. "Midagi sellist oli oodata," ütles Patjuk. "Lihtsalt ei teadnud, millal see tulemus tuleb. Kaua võttis aega kümne minuti piiri alistamine. Täna mõtlesin, et on vaja joosta EMi norm 9.55. Soojendusel olin pisut närviline, aga jooksus sain hakkama."

16:14

Jess! Läheb üha paremaks. Jekaterina Patjuk püstitas 3000 m takistusjooksus Eesti rekordi 9.50,15. Ühtlasi täitis ta EMi normi. Palju õnne!

16:07

Tiidrek Nurme oli pärast 5000 m jookus võitmist mõistagi rahulolev. "Häda oli majas, võitu oli vaja," rääkis ta. "Ja täna mul see võimalus oli ka. Hoidsin lõpu peale, sest trennis oli näha, et kiirust mul on. Üllatav, et mehed jäid nii palju maha, kui ma kiirenduse tegin. Tegelikult oli mitmel mehel potentsiaali, eriti norralasel, kes kaks ringi enne lõppu karpi jäädes mulle rusikaga virutas. Kokkuvõttes olen ma väga rahul - kodupubliku ees oli suurem vastutus, sain hakkama."

15:54

Hurraa, esimene alavõit on käes! Tiidrek Nurme võitis 5000 m jooksu. Mitteametlik aeg 14.14,91.

15:53

Naiste 3000 m jooksu võitis Portugali esindaja Sara Moreira ajaga 9.07,14. Liina Luik jäi kahjuks viimaseks ehk 12., tema aeg oli 9.47,48.

15:49

Meeste kõrgushüppe võitis rumeenlane Mihai Donisan, kes ületas 2.26. Kümnevõistelja Hendrik Lepik ületas 2.10 ja tõi Eestile 9. koha punktid.

15:46

400 m jooksu ametlikus lõpuprotokollis on Rivar Tipp 11. kohal, sest portugallane Ricardo dos Santos diskvalifitseeriti.

15:32

Meeste 400 m jooksu võitis iirlane Brian Gregan ajaga 46,54. Rivar Tipp sai kirja 49,41, mis andis 12. koha.

15:17

Pärast kaheksat ala jagab Eesti Leeduga 8.-9. kohta, mõlemal on 48 punkti. Juhib endiselt Norra 73 punktiga. Teine on Valgevene 61,5 ja kolmas Iirimaa 59 punktiga.

15:11

Naiste kettaheites sai Anu Teesaar kaheksanda koha 51.26ga. Esikoha teenis leedulanna Zinaida Sendriute 65.83ga!

15:04

Mõru pill tuli eestlastel alla neelata 1500 m jooksus, kui Andi Noot lõpetas ajaga 3.54,80 viimasena ehk 12. Võitis iirlane Paul Robinson 3.51,05ga.

14:59

Pika vigastuspausi järel rajale naasnud Maris Mägi pidi 400 m jooksus leppima ajaga 55,65, mis andis 11. koha. Võitis leedulanna Agne Šerkšniene 52,94ga.

14:52

Kuue ala järel on Eesti 9. kohal, kogutud on 36 punkti. Juhib Norra 52 punktiga.

14:47

Meeste vasaraheite võitis ungarlasest olümpiavõitja Krisztian Pars 75.26ga. Mart Olman oli 61.54ga kümnes.

14:42

Oleme lugejatele võlgu naiste 400 m tõkkejooksu tulemused. Võitis rumeenlanna Angela Morosanu 56,70ga, 11. koha saanud Karmen Veerme püstitas isikliku rekordi 61,43.

14:35

Naiste kolmikhüppes piirdus Marit Jukk 12.49ga ja tartlanna pidi leppima viimase kohaga. Võitis Portugali esindaja Patricia Mamona 14.26ga.

14:27

Marek Niit sai 100 m jooksus 10,33ga neljanda koha. Olgu märgitud, et pärituul puhus tugevusega 4,6 m/s. Võitis Norra esindaja Jaysuma Saidy Ndure 10,12ga.

14:23

Väga tubli 800 m jooksu tegi Liina Tšernov, kes lõpetas kolmandana, tema aeg oli 2.05,23. Võitis valgevenelanna Marina Arzamasova 2.00,95ga.

14:18

Hea uudis: Balta on 100 m jooksu lõpp-protokollis teisel kohal. Sama aja ehk 11,47 kirja saanud soomlanna Hanna-Maari Latvala on kolmas.

14:16

Marek Niit ei pidanud algselt 100 meetrit jooksma, kuid tema sõnul tehti muudatus viimasel hetkel ja koondise seisukohast oli see ainuõige otsus. "Mulle meeldib taganttuulega joosta, see viskab mind päris hästi edasi. Aga kõige tähtsamaks pean, et mul on jooksu lõpp jälle korralikult käes," rääkis Niit.

14:04

Ja suurepärane jooks Marek Niidult, kes läbis 100 meetrit ajaga 10,33!

14:03

Balta jäi oma etteastega rahule. "Eks kerge väsimus on eelmistest võistlustest sees, ega iga nädal ka rekordeid joosta ei saa. Võtsin seda võistlust nii, et mida kõrgema koha saavutan, seda parem. Norra sprinter on väga tugev, tema potentsiaal on suurem kui minul," rääkis Balta.

13:55

100 m jooksus sai Ksenija Balta ajaga 11,47 kolmanda koha. Võitis Norra esindaja Ezinne Okbaraebo 11,41ga.

13:49

Teadmiseks meie ülekande jälgijatele: ülekande algus venis, sest polnud internetti! Vabandame ebamugavuste pärast.

13:46

Ja nüüd Rasmus Mägi mõtteid pärast jooksu. "Kui midagi üldse kripeldama jääb, siis üks punkt, mis koondisele kaotsi läks. Kuid nii iirlase kui ka minu aeg oli hea, kui arvestada tänaseid tingimusi. Tagasirgel puhus ikka väga tugev vastutuul. Samas jooksin enam-vähem oma rütmi välja. Jalad polnud veel Eesti rekordi jooksust päris taastunud," rääkis Mägi.

13:34

Meeste 400 m tõkkejooksus pidas Rasmus Mägi ägeda duelli iirlase Thomas Barriga, kuid kahjuks pidi leppima napi kaotusega. Eesti rekordimehe aeg oli 49,48, iirlasel 49,30.