Eesti koondis on avapäeva järel üheksasFoto: MATI HIIS
Kergejõustik
21. juuni 2014, 19:34

Täna ning homme peetakse Tallinnas Kadrioru staadionil kergejõustiku võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused esiliigas. Eestlastele pakuvad konkurentsi Valgevene, Kreeka, Norra, Rumeenia, Portugali, Soome, Iirimaa, Belgia, Ungari, Sloveenia ja Leedu koondised. Avapäeval sündis kaks Eesti rekordit: Jekaterina Patjuk 3000 m takistusjooksus ja naiste 4x100 meetri teatejooksus, võistkond hoiab kokkuvõttes 9. kohta.
17:20
Deivil Tserp

Eesti võistkond on pärast avapäeva 131,5 punktiga üheksas. Juhib Soome 161, teine on Valgevene 158,5 ja kolmas Norra 153 punktiga.

17:18

Esimese päeva tipphetked Eesti koondisel: Jekaterina Patjuki Eesti rekord 3000 m takistusjooksus (9.50,18), 4 x 100 m naiskonna (Grit Šadeiko, Diana Suumann, Maarja Kalev ja Ksenija Balta) Eesti rekord (44,75), Tiidrek Nurme võit 5000 m jooksus (14.14,92), Ksenija Balta teine koht 100 m jooksus (11,47), Rasmus Mägi teine koht 400 m tõkkejooksus (49,48) ja mõlema 4 x 100 m võistkonna esikolmikukohad.

17:07

Nüüd jääb veel ära oodata ametlik paremusjärjestuse avapäeva järel.

17:06

Ilus lõpp avapäevale: Eesti 4 x 100 m jooksu meeskond sai teise koha ajaga 39,93.

17:04

Naiste odaviske võitis valgevenelanna Tatjana Haladovitš 58.33ga. Liina Laasma tegi pärast vigastuspausi esimese ettaste ja viskas 54.38, mis andis neljanda koha.

16:51

Eesti naiste 4 x 100 m jooksu ametlik rekord on 44,75, mis andis tubli kolmanda koha.

16:44

Meeste kuulitõuke võitis valgevenelane Pavel Lõžin 19.74ga. Kristo Galeta sai kirja 18.46, mis andis viienda koha.

16:39

Hurraa! Eesti 4 x 100 m teatenaiskond koosseisus Grit Šadeiko, Diana Suumann, Maarja Kalev ja Ksenija Balta püstitas Eesti rekordi 44,74.

16:36

Naiste teivashüppe võitis kreeklanna Ekaterini Stefanidi 4.55ga. Reena Koll ületas 3.95 ja sai neljanda koha.

16:30

Meeste kaugushüppe võitis kreeklane Louis Tsatoumas tulemusega 8.25. Muide, tema isiklik rekord on 8.66! Mihkel Saks hüppas 7.38, mis andis 11. koha.

16:28

Jekaterina Patjuk parandas 3000 m takistusjooksus Eesti rekordit ligi kaheksa sekundiga. Tema senine tippmark oli 9.58,00, täna andis kolmanda koha aeg 9.50,15. "Midagi sellist oli oodata," ütles Patjuk. "Lihtsalt ei teadnud, millal see tulemus tuleb. Kaua võttis aega kümne minuti piiri alistamine. Täna mõtlesin, et on vaja joosta EMi norm 9.55. Soojendusel olin pisut närviline, aga jooksus sain hakkama."

16:14

Jess! Läheb üha paremaks. Jekaterina Patjuk püstitas 3000 m takistusjooksus Eesti rekordi 9.50,15. Ühtlasi täitis ta EMi normi. Palju õnne!

16:07

Tiidrek Nurme oli pärast 5000 m jookus võitmist mõistagi rahulolev. "Häda oli majas, võitu oli vaja," rääkis ta. "Ja täna mul see võimalus oli ka. Hoidsin lõpu peale, sest trennis oli näha, et kiirust mul on. Üllatav, et mehed jäid nii palju maha, kui ma kiirenduse tegin. Tegelikult oli mitmel mehel potentsiaali, eriti norralasel, kes kaks ringi enne lõppu karpi jäädes mulle rusikaga virutas. Kokkuvõttes olen ma väga rahul - kodupubliku ees oli suurem vastutus, sain hakkama."

15:54

Hurraa, esimene alavõit on käes! Tiidrek Nurme võitis 5000 m jooksu. Mitteametlik aeg 14.14,91.

15:53

Naiste 3000 m jooksu võitis Portugali esindaja Sara Moreira ajaga 9.07,14. Liina Luik jäi kahjuks viimaseks ehk 12., tema aeg oli 9.47,48.

15:49

Meeste kõrgushüppe võitis rumeenlane Mihai Donisan, kes ületas 2.26. Kümnevõistelja Hendrik Lepik ületas 2.10 ja tõi Eestile 9. koha punktid.

15:46

400 m jooksu ametlikus lõpuprotokollis on Rivar Tipp 11. kohal, sest portugallane Ricardo dos Santos diskvalifitseeriti.

15:32

Meeste 400 m jooksu võitis iirlane Brian Gregan ajaga 46,54. Rivar Tipp sai kirja 49,41, mis andis 12. koha.

15:17

Pärast kaheksat ala jagab Eesti Leeduga 8.-9. kohta, mõlemal on 48 punkti. Juhib endiselt Norra 73 punktiga. Teine on Valgevene 61,5 ja kolmas Iirimaa 59 punktiga.

15:11

Naiste kettaheites sai Anu Teesaar kaheksanda koha 51.26ga. Esikoha teenis leedulanna Zinaida Sendriute 65.83ga!