Spordivaria

Vastuseks Levandile: hiljuti olid Soomel medalid ja Venemaal mõõn

Ville Arike, 21. juuni 2014, 09:00

19 KOMMENTAARI

i
inimene on süsteemi kahuriliha.../ 23. juuni 2014, 01:08
suhtumine sporti on kogu ühiskonna peegel. Kas võit iga hinna eest oma alaväärsustunde leevendamiseks, tugevama õigus ja pidev stress nagu Venemaal või solidaarne ühiskond, kus inimesed kipuvad küll mugavaks, aga kus on väärtustatud igasugune eneseteostus ja kus ka olümpiavõidu või maailmavalitsemiseta elu on väärtustatud ja väärikas, nagu Soomes ning Euroopas üldisemalt. Mida siis Venemaa peale olümpiavõitude ja naabritega sõdimise ning miljardäridest valitsejate veel saavutanud on, mida on tal anda tavakodanikule võrreldes Soomega?! Meeste üle 20-ne aasta lühem keskmine eluiga näiteks... Ja ärgem unustagem - kuigi Soomes on inimesel väärikaks äraelamiseks ka palju muid võimalusi peale olümpiavõidu, ei ole ka Soome sporditulemused(nt. hoki ja iluuisutamine:) nii kümnetes kordades kehvemad, kui Venemaal, kus vahendeid kümnetes kordades rohkem ja kus tippsport on paljudele üks väheseid lootusi viletsusest pääseda. Väga kitsarinnaline ja väga möödunud sajand on Anna Levandi mõtlemine.
k
Kiira Kyrppa/ 22. juuni 2014, 15:05
Lugu sellest ,kuidas muidu tublid-toredad naised Mõrd ja Parasha omavahel tülli läksid.
t
tead marikene/ 22. juuni 2014, 12:08
Sa lihtsalt tõenäoliselt ei tunne Levandit.Mina tean teda enam vähem algusest peale kui ta Tallinnas alustas. Sest ka minu lapsed alustasid tookord uisutamisega,küll mitte Levandi käe all aga treening oli ühel jääl. sõnad olid tookord nii: Ei saa ühestki eestlasest kunagi tipp uisutajat.Sest eestlstel ei ole sellist temperamenti nagu on venelastel.
o
oi/ 22. juuni 2014, 12:58
Aga nii see paraku ju ongi. Meile sobib vaid labajalavalssi tantsida. Viini valss jääb juba liiga sätsakaks. Mis seal öeldus valesti oli. Väga õige. Nimeta mõni eesti iluuisutaja.
i
iluuisutamine/ 22. juuni 2014, 14:52
Iluuisutamine ei ole ainuke spordiala maailmas, meil on Kanter, Baruto, Nabi jne. Sport on sport ja väike Eesti ei saagi igal alal tipus olla. See pole lihtsalt võimalik!
m
mari/ 22. juuni 2014, 11:32
No ei maksa nüüd äärmustesse ka minna. Vaevalt et Levandi aina vahkvihas karjub ja alandab oma treenitavaid lapsi. Ehk on küsimus temperamendis. Kui inimene ise kirglikult suhtub oma erialasse, siis ta ootab sellist suhtumist muuhulgas ka lastelt. Aga eesti laps teatavasti on selline leige tüübiga. Ega tas mingit kirge suurt välja ei loe. Erki Nooles oli nähtavat kirge, Kaia Kanepist kumab seda sügavalt seest ikkagi välja, mõni teine aga on nagu kala. Õpetaja, nagu Levandi, tahab kirge, sellest ka praegune probleem minu arust. Sest vastaspool on selline jahedama stiili esindaja. Minule tundub isiklikult, et suur osa tippu jõudjatest on kiiksuga, sest teevad pingutusi võimete piiril ja seetõttu näevad kaugemale ja neid alasid mida keskmisele inimesele näha ei ole määratud.
h
hobitaja/ 22. juuni 2014, 09:42
Kadedus on asja nimi, ka eestlannad on kauni figuuriga ja ilusad ning tantsus ja jääl on nad tegijad, lihtsalt nad pole niisugused käsutäitjad ,vaid arenevad omasoodu ja inimlikult. Liinamäe meeldib väga ja loodetavasti areneb ta edasi ja saab ka medaleid.
u
Uisulapsevanem/ 22. juuni 2014, 07:19
Kõik tantsualad on inetute kadedusest ja pahatahtlikkusest tingitud tülide tallermaa. Siin lööb välja rahvuse eripära ja soov ilmtingimata teisele ära teha. Iluuisutamine pole mingi erand. Anna Levandi ei talu ju kedagi enda kõrval, peaks hoopis aru saama, et Eesti iluuisutamine ei ole alguse saanud temast ja ei lõpe ka temaga.
n
no nii/ 22. juuni 2014, 13:01
Kust see siis alguse sai, sinust või.
p
Pulli/ 22. juuni 2014, 00:32
Kahjuks ei ole kommenteeriajad aru saanud , mida Levandi tahtis öelda.
Sõna võiksid võtta ka haridustegelased- see jutt kehtib ka hariduse kohta. Jutt käib mitte sõimamisest vaid tahtmisest pingutada
m
21. juuni 2014, 16:39
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
p
21. juuni 2014, 17:34
Pehme kasvatusmeetod? Defineerige mulle pehme kasvatusmeetod, palun? Kui see on mitte mõnitamine, siis mina valin iga kell pehme kasvatusmeetodi. Jah tippu pürgimine on töö ja mõnel see õnnestub, teisel mitte (eks see olene ka kaasa antud geenidest ja andest ja miljonist muust asjast). Kujutage nüüd ette tööd kuhu te lähete igal hommikul ja saate mõnituse osaliseks (küll olete paks nagu lehm, küll andetu, küll laisk, küll downi sündroomiga jne). Kaua te sel tööl vastu peate? Kaua? Lähete igal hommikul säravana ja heas tujus tööle? Glebova säras meil siin aastaid sest talle lihtsalt ei olnud Eestis vastast. Ühel hetkel aga tuli Liinamäe, võitis Lenat Eesti Meistrivõistlustel ja kohe peale seda Glebova tee Levandiga lõppes, mitte ilusti ning roosiliselt. Selle treeneriga ei saagi ükski koostöö viisakalt ja ilusti lõppeda, see on juba tema iseloomust kinni. Ta lihtsalt võtab kõike üliisiklikult ja on suhteliselt kättemaksuhimuline isend.

a
aga/ 21. juuni 2014, 13:11
Anna Levandi on venelane ja jääb selleks ka oma arvamustes.Viimastel aegadel on liiga palju pildile trüginud,kas järgmine samm on minek poliitikasse.
"
21. juuni 2014, 14:18
"Anna Levandi on venelane ja jääb selleks ka oma arvamustes" Huvitav, kas sina oma arvamuses vahepeal muutud hiinlaseks või hottentotiks?
m
21. juuni 2014, 13:08
Mis asi on sünkroonuisutamine?
f
Flip/ 21. juuni 2014, 23:10
Synchronized skating e. kujunduisutamine
e
21. juuni 2014, 11:00
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
e
21. juuni 2014, 13:10
Eestlane on ikka eestlane... Olgu ta kasvõi soome keelt rääkiv Valgemäe
e
Eestlane/ 21. juuni 2014, 21:49
eestlane ongi eestlane, rahulik ja kaastundlik ning venelane on venelane emotsionaalne ja autoritaarne
q
Qwert/ 21. juuni 2014, 10:50
Jutud juttudeks, kuid tulemused kõnelevad enda eest. Ses osas on Levandil paraku õigus, kas see kellelegi meeldib või mitte, aga nii see juba on.
n
No selle mõne soomlasega ei tasu kelkida/ 21. juuni 2014, 10:38
Venemaa on ikka iluuisutamise ja balleti KUNINGAS. See lihtsalt on nii ja ei jõua see piiga kuhugi, ka mitte Glebova tasemele. Venemaa on ikka Venemaa ja Soome on...jah...Soome Mina valin ikka Venemaa,kindlam

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee