Kergejõustik

Lisatud pildigalerii!

Õhtuleht.ee, 22. juuni 2014 17:28
Võistkondliku kergejõustiku EMi teine päevFoto: MATI HIIS
Eesti kergejõustikuvõistkond sai Kadrioru staadionil toimunud Euroopa meistrivõistlustel kokkuvõttes 275,5 punktiga kuuenda koha, kaotades ühe punktiga Kreekale. Täna tõi eestlastele alavõidu Anna Iljustšenko, kes sai kõrgushüppes kirja 1.94. Võitis Valgevene tiim, nemad kogusid 302,5 punkti.

Deivil Tserp

Oleme lugejatele võlgu ühe ilusa tulemuse. Nimelt püstitas Kristella Jurkatamm kaugushüppes isikliku rekordi 6.11, mis andis talle 7. koha. Juunioride MMiks valmistuv mitmevõistleja oli väga tubli, ta hüppas kolm korda üle kuue meetri. Esikoha sai rumeenlanna Alina Rotaru 6.62ga.

17:18

17:17

Uhh, milline jooks! Eesti 4x400 meeskond (Rivar Tipp, Marek Niit, Rauno Künnapuu, Rasmus Mägi) toob Eesti üle lõpujoone kolmandana. Tipp hoidis Eestit grupis, Niit viis Eesti ette, Künnapuu hoidis meid esikolmikus ning kuigi Mägi võitles tublisti, oli tasuv koht siiski napilt kolmas. Aeg 3.09,21. Võitis Valgevene 3.09,00ga

17:02
Merili Luuk

Nonii! Viimane ala on peagi algamas, Eesti mehed starti tulemas. Valgevene on 292,5 punktiga esikohal, Eestil koos 267,5 punkti ning koht siiski kuues. Kreekale jääme alla viie punktiga. Arvata on, et seda vahet tagasi ei jookse..

16:58

Tiidrek Nurme tõi Eestile 5000 m jooksus võidupunktid ja 3000 m jooksus teise koha punktid. "Teadsin, et täna on vaimselt lihtsam joosta," sõnas ta.

16:57

16:56
Merili Luuk

Tuletame meelde, et enne kaht viimast ala oli Eesti kindlal kuuendal kohal. Ka pärast naiste teadet ei ütleks, et me langeksime või tõuseme. Super!

16:53

Eesti 4 x 400 m naiskond koosseisus Helin Meier, Karmen Veerme, Dane Must ja Maris Mägi läbis distantsi ajaga 3.42,56, mis andis 11. koha.

16:44

Temperatuur üha langeb, termomeeter näitab +7. PRRRRRRRRRRRRRRR!

16:34

Töö käib hoogsalt, killa-kolla-koppkoppkopp! Viimasteks aladeks on temperatuur langenud ka kaheksa kraadini.

16:30
Merili Luuk

Läheb põnevaks! Kolme ala tulemused on sisse kandmata (meeste 3000 meetrit ning 4x400 meetri teatejooksud) ja Eesti leiab end jätkuvalt kuuendalt kohalt, kuid vahe Kreekaga on vaid KAKS PUNKTI! Eestil koos 256,5 punkti,

16:26

Tiidrek Nurme tõi Eestile ajaga 8.17,49 teise koha.

16:24
Merili Luuk

Risto Mätas saab kirja 74.66 ning lõpetab meeste odaviskevõistluse neljandana. Pole midagi teha, ilm on kehv ning jõudu pole üleliia. Võidu võttis olümpiapronks Antti Ruuskanen 79.62ga.

16:13

Tubli! Eile 5000 m jooksu võitnud Tiidrek Nurme teeb 3000 m distantsil vinge lõpu, möödub kahest rivaalist ja ületab finišijoone teisena.

16:11

Suurepärane uudis. Eesti püsib ka pärast 35. ala kuuendal kohal, meie võistkonnal on 239,5 punkti. Juhib Valgevene 261,5 punktiga.

16:09

Naiste 5000 m jooksu võitis Portugali esindaja Dulce Felix ajaga 15.21,32. Jekaterina Patjuk oli seitsmes 15.54,94ga. Teist päeva järjest Katjalt korralik sooritus, eile püstitas ta 3000 m takistusjooksus Eesti rekordi.

16:06

Meeste odaviset juhib soomlane Antti Ruuskanen 78.11ga.

16:05

Sombune ilm ja uimasus kummitab täna vist kõiki - Marek Niit polnud erand. 200 meetri jooksus tuli aeg 20,99. "Ilm suurendas efekti."

16:00

Risto Mätas saab kolmandal katsel kirja 72.87. Vähe, kuid nendes tingimustes on ka väga ebameeldiv võistelda.

15:54
15:50
Merili Luuk

Risto Mätase esimene katse läks aia taha, teise katse tulemus läheb küll kirja, aga ilmselgelt naeratust näole ei too - 73.73

15:48
15:45

Odaviskaja Risto Mätase esimene katse ebaõnnestus, sest ta astus üle joone. Oda maandus 76 meetri kandis.

15:41

JESS! Eesti on tõusnud kuuendale kohale!!! Meie võistkonnal on pärast 31 ala 207,5 punkti. Juhib Soome 231 punktiga.

15:18
Merili Luuk

Marek Niit sai 200 m jooksus kolmanda koha ajaga 20,99.

15:15

Marek Niit koperdab veidi, kuid lõpetab jooksu kolmandana. Aeg alla 21 sekundi

15:13

Rahvas kiljub - peagi algamas meeste 200 meetri jooks ning stardis Marek "Niiduk" Niit!

15:11
Merili Luuk

Pärast 29 ala on Eesti kaheksandal kohal 185,5 punktiga ning Portugalgi pole enam kaugel - meid lahutamas vaid kaks punkti!

15:09

Eesti on saanud kolmanda alavõidu! Kuigi Anna Iljustšenko ajas kõik katsed kõrgusel 1.87 maha, jääb kirja 1.84 ning võit!

15:00

Naiste kõrgushüpe on ka parasjagu käimas - Anna Iljustšenko ületas vihmasajus esimesel katsel 1.84

14:58
Merili Luuk

Ksenija Balta jäi 200 meetri stardis veidi magama, kuid toob Eestile ajaga 23,55 kolmanda koha punktid.

14:57
Merili Luuk

Loom jäi seekord välja laskmata, Kanteri parimaks jäi 61.33. Võitis Andrius Gudzius 61.92ga.

14:56

Gerd Kanter peab leppima kolmanda kohaga. Neljas katse oli vaid 58.29.

14:52

Meeste 3000 m takistusjooksu võitis leedulane Justinas Beržanskis 8.48,49ga, Kaur Kivistik oli viies 8.49,98ga.

14:51
Merili Luuk

Peagi tuleb 200 meetri jooksus starti Ksenija Balta, kellel - nagu pildilt näha - on samuti üpris külm.

14:46

"Treener (Endel Pärn) ütles eile enne jooksu: tüdruk, sa oled tugevam, kui ise arvad!" sõnas Liina Tšernov pärast edukaid etteasteid EMil

14:45

Hurraa! Pärast 27. ala tõusis Eesti kaheksandaks, meie koondisel on 167,5 punkti. Üheksandal kohal olevat Leedut edestame 7,5 punktiga. Juhib Rumeenia 202,5 punktiga.

14:41

Meeste kolmikhüppe võitis Rumeenia äss Marian Oprea tulemusega 16.68, Igor Sjunin oli kuues - 15.73.

14:39

Olümpiavõitja Gerd Kanter parandab kolmandal katsel tulemust ja lennutab kahekilost ketast 61.33.

14:37

Veiko Kriisk toob Eestile teivashüppe 5 meetriga seitsmenda koha punktid ning eestlased on tõusnud lõpuks kaheksandale kohale!

14:26
Merili Luuk

Kaks meest, kaks erinevat väljakupoolt - mõlemad mängivad närvidel.

Kui Gerd Kanter kettas oma tulemust ei parandanud (maandus kuskil 55 meetri kandis), siis Veiko Kriisk oli teivashüppes noaterale (ja nullile) veelgi lähemal - viimasel katsel sai 5 meetrit siiski ületatud. Eesti on jätkuvalt mängus!

14:20

Eesti on pärast 25 ala üheksandal kohal 150,5 punktiga. Lähim jälitaja on Belgia (145,5 punkti). Kaks võistkonda - Sloveenia ja Ungari - on nüüd juba ohutumas kauguses.

14:17
Merili Luuk

Liina Tšernov jookseb ajaks 4.14,20, mis annab talle 1500 meetri jooksus kolmanda koha

14:13

Kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter alustab etteastet rahulikult. Kuid kõige tähtsam, et tulemus on kirjas - 59.27.

14:10

Vägev! Liina Tšernov toob ka 1500 m jooksus Eestile kolmanda koha punktid. Tema ametlik aeg pisut hiljem.

14:05

23. ala järel püsib Eesti 9. kohal, meie koondisel on 144,5 punkti. Juhib Soome 171 punktiga.

14:01

Igor Sjunin hüppab kolmandal katsel kolmikut 15.38.

13:58

Naiste vasaraheite võitis rumeenlanna Bianca Perie kõrgeklassilise 71.93ga. Kati Ojaloo oli 63.54ga kaheksas.

13:49

Igor Sujunini teise kolmikhüppekatse järel uurib kohtunik kaua pakku, kuid tõstab siiski valge lipu. Kahjuks on hüppe pikkus vaid 15.42. Muidugi on nendes tingimustes väga keeruline hüpata.

13:42

"Arvan, et sellistes ekstreemsetes tingimustes täitsa okei aeg," ütles 13,52 jooksnud Grit Šadeiko pärast tõkkejooksu

13:41

Aiaiai! Belglastelt tõketes valelähe ning Adrien Deghelt eemaldatakse. Eestlastele loomulikult sobib, kui konkurente jääb vähemaks, sest Belgia on täpselt Eesti selja taga.
Eestile siit tänu Andres Raja tulemusele kaheksas koht.

13:35

Igor Sjunin hüppab end hetkel kolmikus neljandaks, 15.73. Ees ikkagi kõvemad mehed - Marian Oprea ja Nelson Evora

13:29

Raja sai stardist päris kenasti minema ning lõpetab oma jooksu kolmandana, ajaks 14,37.

Hea uudis aga Eesti pöidlahoidjatele - pärast 22 ala oleme jätkuvalt 9. kohal ning 139,5 punktiga läheneme Portugalile (142,5)

13:26
Merili Luuk

Nüüd on käes meeste kord ning eestlaste au kaitseb 110 meetri tõkkejooksus Andres Raja!

13:20

13:16
Merili Luuk

Naiste 100 m tõkkejooksu võidavad norralased, Isabella Pedersen püstitab isikliku rekordi 13,18.
Kokkuvõttes saab Grit tõkkejooksus 13,52ga viienda koha. Väga hea teise päeva algus Eestilt!

13:12

Natukene positiivsemaid toone ka - kui staadionil on 9 kraadi ning sajab kui oavarrest, lastakse Vello Orumetsa hittlugu "Las kallab!"