Võistkondliku kergejõustiku EMi teine päevFoto: MATI HIIS
Kergejõustik
22. juuni 2014, 17:28

Lisatud pildigalerii!

Eesti kergejõustikuvõistkond sai Kadrioru staadionil toimunud Euroopa meistrivõistlustel kokkuvõttes 275,5 punktiga kuuenda koha, kaotades ühe punktiga Kreekale. Täna tõi eestlastele alavõidu Anna Iljustšenko, kes sai kõrgushüppes kirja 1.94. Võitis Valgevene tiim, nemad kogusid 302,5 punkti.

Deivil Tserp

Oleme lugejatele võlgu ühe ilusa tulemuse. Nimelt püstitas Kristella Jurkatamm kaugushüppes isikliku rekordi 6.11, mis andis talle 7. koha. Juunioride MMiks valmistuv mitmevõistleja oli väga tubli, ta hüppas kolm korda üle kuue meetri. Esikoha sai rumeenlanna Alina Rotaru 6.62ga.

17:18

17:17

Uhh, milline jooks! Eesti 4x400 meeskond (Rivar Tipp, Marek Niit, Rauno Künnapuu, Rasmus Mägi) toob Eesti üle lõpujoone kolmandana. Tipp hoidis Eestit grupis, Niit viis Eesti ette, Künnapuu hoidis meid esikolmikus ning kuigi Mägi võitles tublisti, oli tasuv koht siiski napilt kolmas. Aeg 3.09,21. Võitis Valgevene 3.09,00ga

17:02
Merili Luuk

Nonii! Viimane ala on peagi algamas, Eesti mehed starti tulemas. Valgevene on 292,5 punktiga esikohal, Eestil koos 267,5 punkti ning koht siiski kuues. Kreekale jääme alla viie punktiga. Arvata on, et seda vahet tagasi ei jookse..

16:58

Tiidrek Nurme tõi Eestile 5000 m jooksus võidupunktid ja 3000 m jooksus teise koha punktid. "Teadsin, et täna on vaimselt lihtsam joosta," sõnas ta.

16:57

16:56
Merili Luuk

Tuletame meelde, et enne kaht viimast ala oli Eesti kindlal kuuendal kohal. Ka pärast naiste teadet ei ütleks, et me langeksime või tõuseme. Super!

16:53

Eesti 4 x 400 m naiskond koosseisus Helin Meier, Karmen Veerme, Dane Must ja Maris Mägi läbis distantsi ajaga 3.42,56, mis andis 11. koha.

16:44

Temperatuur üha langeb, termomeeter näitab +7. PRRRRRRRRRRRRRRR!

16:34

Töö käib hoogsalt, killa-kolla-koppkoppkopp! Viimasteks aladeks on temperatuur langenud ka kaheksa kraadini.

16:30
Merili Luuk

Läheb põnevaks! Kolme ala tulemused on sisse kandmata (meeste 3000 meetrit ning 4x400 meetri teatejooksud) ja Eesti leiab end jätkuvalt kuuendalt kohalt, kuid vahe Kreekaga on vaid KAKS PUNKTI! Eestil koos 256,5 punkti,

16:26

Tiidrek Nurme tõi Eestile ajaga 8.17,49 teise koha.

16:24
Merili Luuk

Risto Mätas saab kirja 74.66 ning lõpetab meeste odaviskevõistluse neljandana. Pole midagi teha, ilm on kehv ning jõudu pole üleliia. Võidu võttis olümpiapronks Antti Ruuskanen 79.62ga.

16:13

Tubli! Eile 5000 m jooksu võitnud Tiidrek Nurme teeb 3000 m distantsil vinge lõpu, möödub kahest rivaalist ja ületab finišijoone teisena.

16:11

Suurepärane uudis. Eesti püsib ka pärast 35. ala kuuendal kohal, meie võistkonnal on 239,5 punkti. Juhib Valgevene 261,5 punktiga.

16:09

Naiste 5000 m jooksu võitis Portugali esindaja Dulce Felix ajaga 15.21,32. Jekaterina Patjuk oli seitsmes 15.54,94ga. Teist päeva järjest Katjalt korralik sooritus, eile püstitas ta 3000 m takistusjooksus Eesti rekordi.

16:06

Meeste odaviset juhib soomlane Antti Ruuskanen 78.11ga.

16:05

Sombune ilm ja uimasus kummitab täna vist kõiki - Marek Niit polnud erand. 200 meetri jooksus tuli aeg 20,99. "Ilm suurendas efekti."