Ott TänakFoto: @tWorld
Auto-Moto uudised
27. juuni 2014, 21:46

POOLA RALLI: Tänak juhib WRC2 sarjas ka teise võistluspäeva järel, Kruuda katkestas (2)

Täna on Poola ralli teine võistluspäev, kus on oodata kiireid katseid ning Leedu külastamist. Ott Tänak hoiab WRC2 arvestuses endiselt liidrikohta ja on täna saanud kõik katsevõidud.

Seis pärast 9. kiiruskatset:

WRC: 1. Mikkelsen, 2. Ogier +1,0, 3. Östberg +17,6

WRC2: 1. Tänak, 2. Ketomaa +13,8, 3. Kangur +1.42,0

Seni WRC2 arvestuses neljandal kohal olnud Kruuda tegi üheksandal katsel avarii ning katkestas.

7. ja 8. kiiruskatse jäeti ära!

Seis pärast 6. kiiruskatset:

WRC: 1. Ogier, 2. Mikkelsen +1,5, 3. Östberg 15,2

WRC2: 1. Tänak, 2. Ketomaa +14,2, 3. Martin Kangur +1.33,0, 4. Karl Kruuda +1.43,9

5. Kiiruskatse

Viienda kiiruskatse, mis on Leedus toimuvatest esimene, kiireima aja sai kirja norralane Mads Ostberg (Citroen), kes edestas Ogieri 0,5 sekundiga. Neile järgnes ralli liider Mikkelsen, kes kaotas Ostbergile 0,8 sekundit

WRC2 arvestuses võttis taas katsevõidu Tänak, kes edestas Ketomaad 3,5 sekundit. Kolmanda koha võttis Kangur 16,1 sekundilise kaotusega. Kruuda võitleb probleemidega ning kaotas 20,5 sekundit.

Sander Pärn võttis Drive Dmack Cup arvestuses esimese katsevõidu edestades senist liidrit Cave'i 9,8 sekundiga. Kolmanda aja sai kirja Aasen, kes jäi Pärnast maha 15,4 sekundit.

Tulemused peale 5. kiiruskatset

WRC: 1. Mikkelsen,2. Ogier +0,1,3. Ostberg +8,7

WRC2: 1. Tänak, 2. Ketomaa +9,3, 3. Kangur +56,1,4. Kruuda +1.07,9

Drive Dmack Cup: 1. Pärn, 2. Cave +0,5, 3. Suarez +19,2

4. kiiruskatse

Neljandal kiiruskatsel võttis üldarvestuses katsevõidu Mikkelsen, kes edestas Hayden Paddonit (Hyndai) 0,7 sekundiga. Kolmandat koha võttis kodus võistlev Robert Kubica (Ford), kes kaotas Mikkelsenile 1,1 sekundit. Ralli senine liider Ogier sai kirja 7. aja ja kaotas tiimikaaslasele 3,2 sekundit. Mehe sõnul oli kaotuse põhjuseks rajal olev lahtine kruus.

WRC2 arvestuses võttis katsevõidu taas Tänak, kes edestas Ketomaad 1,9 sekundit. Kolmanda aja sai kirja Sebastien Chardonnet (Citroen), kes jäi maha 8,3 sekundit. Kangur lõpetas katse neljanda ajaga ning kaotas kaasmaalasele 8,6 sekundit. Karl Kruuda oli seitsmes ning kaotas 16,4 sekundit.

Drive Dmacki klassis võttis neljanda katse võidu taas Cave, kes edestas Marius Aasenit 0,3 sekuntit. Kolmanda koha võttis Pärn, kes kaotas Cavele 0,4 sekundit.

Seis peale 4. kiiruskatset

WRC: Mikkelsen, Ogier (+0,4), Meeke (+5,7).

WRC2: Tänak, Ketomaa (+5,8), Kangur (+40,0), Kruuda (+47,4)

Drive Dmack Cup: Cave, Pärn +9,3, Gilbert +9,8

Enne tänast:

Peale eilset viimast katset, lühikest publikukatset, juhib rallit prantslane Sebastien Ogier (Volkwagen), kellele järgneb tiimikaaslane Andreas Mikkelsen, kes kaotab 2,8 sekundit. Neile järgneb Kris Meeke (Citroen), kes jääb Ogierist maha 7,0 sekundit.

WRC2 arvestuses hoiab peale esimest päeva esikohta Ott Tänak (Ford), kes juhib soomlase Jari Ketomaa (Ford) ees 3,9 sekundiga. Kolmandal kohal on peale esimest päeva Karl Kruuda (Peugeot) (+31,0), kellele järgneb Martin Kangur (Ford), kes kaotab Tänakule 31,4 sekundit.

Drive Dmack Cupi arvestuses, mis on kunagise ralliakadeemia järeltulija ja kus sõidetakse Ford Fiestadega, hoiab esikohta Tom Cave, kelle edu Quentin Gilberti ees on 7,7 sekundit. Kolmandat kohta hoiab Sander Pärn, kes Cavele kaotab 8,9 sekundit.

Täna on kavas seitse kiiruskatset 91 kilomeetrit. Neli katset peetakse Leedu territooriumil.