Ott Tänak Poola rallilFoto: @tWorld
Auto-Moto uudised
29. juuni 2014, 14:06

Ott Tänak võitis Poola ralli WRC2 arvestuses esikoha! (2)

Ott Tänak ja Raigo Mõlder jõudsid Poola rallil õnnelikult finišisse ning saavutasid esikoha!

Tänak edestas 21. ja 22. kiiruskatsel oma lähimat jälitajat Jari Ketomaad vastavalt 3,6 ja 2,6 sekundiga. 23. katsel oli Tänak teine ning edestas kokkuvõttes Ketomaad juba minut ja 36 sekundit. Tänak jätkas sama hooga ning veereski lõpuks ometi võidukalt üle finišijoone!

Samuti WRC2 klassis sõitnud Martin Kangur püsis pikalt kolmandal kohal, ent kaotas laupäeval 16. kiiruskatsel vaid 800 meetrit enne finišit ratta ja katkestas. Karl Kruuda sõit jäi samuti avarii tõttu pooleli juba reedel.

Eestlaste käes on ka teise sarja esikoht. Sander Pärn on Drive DMACK Fiesta Trophy sarjas pärast 23. katset liidrikohal.

Üldarvestuses läks esikoht prantslasele Sebastien Ogierile.

EILNE PÄEV:

Drive DMACK Rally Team meeskonnas sõitvad Ott Tänak ja Raigo Mõlder (Ford Fiesta R5) läbisid päeva ilma suuremate probleemideta ja on enne pühapäeva WRC 2 arvestuse liidrikohal. Tänak ja Mõlder võitsid enamuse laupäevastest katsetest omas klassis ja päeva lõpuks oli nende edu tiimikaaslaste Jari Ketomaa ja Kaj Lindströmi ees pea poolteist minutit.

"Tänase päevaga saame taas rahule jääda, liigseid riske ei võtnud ja kõik sujus. Tänased katsed olid väga nauditavad ja saime taas neid läbida hea rütmiga,“ rääkis Tänak peale pikka päeva. Väikese ehmatuse elasid nad üle 15. katse lõpuosas.

"FIA turbo ülerõhu klapp ei töötanud enam ja jäi lahti. Õnneks juhtus see kaks kilomeetrit enne katse finišit ja peale seda katset oli kohe hooldus, kus see detail välja vahetati. Muus osas toimis tehnika väga hästi,“ rääkis Tänak.

WRC 2 klassis pikalt kolmandat kohta hoidnud Martin Kangur pidi 800 meetrit enne 16. kiiruskatse lõppu katkestama, kuna tema masinal tuli küljest üks ratas.

WRC arvestuses on enne viimase päeva nelja kiiruskatset kindlaks liidriks Sebastie Ogier, kes edestab Andreas Mikkelseni rohkem kui minutiga, kolmandal kohal sõitev Thierry Neuville jääb prantslasest maha juba enam kui kahe minuti võrra.

-------

15. kiiruskatse (14,9 km)

Tänak saab WRC2 klassis teise ja Kangur seitsmenda koha, aga kokkuvõttes on mehed jätkuvalt esimesel ja kolmandal kohal. Katse üldvõidu saanud Sebastien Ogier kasvatas WRC-arvestuses edu Mikkelseni ees 19 sekundile. Jari-Matti Latvala kaotas Ogierile ligi poolteist minutit  ja langes seitsmendaks. Drive Dmack Cupis võistlev Sander Pärn võitis katse ja kasvatas edu.

Peale 15. kiiruskatset:

WRC: 1. Ogier, 2. Mikkelsen +19,0, 3. Hänninen 1.52,3

WRC2: 1. Tänak, 2. Ketomaa +1.03,0 3. Kangur +2.37,1

Dmack Cup: 1. Pärn, 2. Cave +29,6, 3. Lemes +3.37,8.

14. Kiiruskatse (35,17 km)

Draamarohke 14. kiiruskatse võitis Ogier, kes edestas Mikkelseni 2,5 sekundiga. Kolmanda koha võttis katselt Thierry Neuville, kes kaotas Ogierile 23,5 sekundit. Ostberg katkestas peale kokkupõrget kiviga samas kohas kus jättis katse pooleni Elfyn Evans. Kris Meeke lõhkus rehvi ning Jari-Matti Latvala vedrustuse, kuid nemad jätkavad. WRC2 arvestuses võtsid katsel kaksikvõidu eestlased. Tänak võttis katsevõidu Kanguri ees 17,6 sekundiga. Neile järgnes Al-Rajhi, kes kaotas 28,0 sekundit. Ketomaa tegi spinni ning kaotas katsel 36,7 sekundit. Dmack Cupil võttis tänase esimese katsevõidu Cave, kes edestas Pärna 14,9 sekundit. Max Vatanen oli 48,4 sekundilise kaotusega kolmas.

Peale 14. kiiruskatset:

WRC: 1. Ogier, 2. Mikkelsen +16,7, 3. Latvala +1.16,5

WRC2: 1. Tänak, 2. Ketomaa +1.04,8, 3. Kangur +2.24,5

Dmack Cup: 1. Pärn, 2. Cave +22,6, 3. Lemes +3.16,1

13. kiiruskatse (15,76 km)

Päeva kolmanda kiiruskatse võitis taas Ogier, kes edestas Latvalat 3,6 sekundit. Mads Ostberg kaotas võitjale 4,0 sekundit. WRC2 arvestuses on samuti kõik vanaviisi – Tänak võttis katsevõidu Ketomaa ees 5,8 sekundiga. Al-Rajhi oli kolmas 6,6 sekundilise ning Kangur neljas 10,8 sekundilise kaotusega Tänakule. Vahetult enne Dmack Cupi rajale saamist katse katkestati ja kõigile anti sama aeg.

Peale 13. kiiruskatset:

WRC: 1. Ogier, 2. Mikkelsen +14,2, 3. Ostberg +23,8

WRC2: 1. Tänak, 2. Ketomaa +28,1, 3. Kangur +2.06,9

Dmack Cup: 1. Pärn, 2. Cave +37,5, 3. Suarez +42,1

12. kiiruskatse (14,41 km)

Üldarvestuses võttis katsevõidu Ostberg, kes edestas ralli liidrit Ogieri 3,2 sekundiga. Kolmanda aja said kirja kaks meest, Jari-Matti Latvala ja Kris Meeke, kes kaotasid Ostbergile 5,7 sekundit. WRC2 arvestuses võttis taas katsevõidu Ott Tänak, kes edestas Yazeed Al-Rajhidi 2,7 sekundit. Tänak kaebas, et pool katset pidi ta läbima nn. "pimesi", sest kaardilugejal oli vale katse legend. Kangur jäi Tänakust maha 3,7 sekundit. Dmack Cupi arvestuses sõitis kiireima aja välja Sander Pärn, kes edestas Suarezt 4,9 sekundit. Kolmanda aja sõitis välja Aasen, kel Pärnale kaotas 8,2 sekundit.

Peale 12. kiiruskatset:

WRC: 1. Ogier, 2. Mikkelsen +10,1, 3. Ostberg +19,8
WRC2: 1. Tänak, 2. Ketomaa +22,3, 3. Kangur +1.56,1
Dmack Cup: 1. Pärn, 2. Cave +37,5, 3. Suarez +42,1

11. Kiiruskatse (6,75 km)

WRC arvestuses võttis katsevõidu Sebastien Ogieri ees Andreas Mikkelsen 0,4 sekundiga. Mads Ostberg jäi Mikkelsenist maha 3,9 sekundit. WRC2 arvestuses võidutses taas Tänak, kes edestas Ketomaad 3,4 sekundit. Tänak ja Ketomaa sõnasid, et tiim käskis neil autod ralli lõpuni tuua ning liigseid riske mitte võtta. Kolmanda koha võttis Valeriy Gorban, kes jäi tänakust maha 4,1 sekundit. Martin Kangur oli seitsmes ja kaotas kaasmaalasele 7,4 sekundit. Drive Dmacki arvestuses võttis katsevõidu Pärn, kes edestas Marius Aasenit 1,3 sekundit. Kolmanda koha sai katsel Cave, kelle kaotus oli 1,7 sekundit.