Brasiilia pääses veerandfinaaliFoto: FRANCOIS XAVIER MARIT
MM 2014
28. juuni 2014, 22:23

Jalgpalli MMil pääsesid peoperemehed brasiillased üle noatera kaheksa parema sekka, kui alistasid Tšiili pärast 1:1 lõppenud normaal-ja lisaaega penaltitega 3:2.

Brasiilia avas skoori 18 minutil, kui nurgalöögi järel pääses löögile David Luiz. Väljakuperemeeste edu püsis aga vaid 14 minutit - oma karistusala lähedal kaotati pall ning Alexis Sanchez viigistas täpse ja tugeva löögiga mänguseisu.

Rohkem väravaid selles kohtumises ei nähtudki, kuigi võimalusi tekkis mõlemal meeskonnal ning nii Julio Cesar Brasiilia kui ka Claudio Bravo Tšiili väravasuul pidid tegema mitmeid suurepäraseid tõrjeid. Väravale jõuti kõige lähemale lisaaja viimasel minutil, kui Tšiili vahetusmees Mauricio Pinilla lajatas palli vastu Brasiilia väravalatti.

Penaltiseerias olid Brasiilia poolel täpsed David Luiz, Marcelo ja Neymar ning kui Tšiili viies lööja Gonzalo Jara palli posti virutas, võis kogu Brasiilia kergendatult hingata: seeria võideti 3:2 ning nii pääseti lõpuks siiski kaheksa parema sekka.