MM 2014

Kostariika tegi jalgpalliajalugu. Holland pääses uskumatu lõpuga veerandfinaali!  (11)

Õhtuleht.ee, 30. juuni 2014 01:58
Mehhiko jalgpallifännFoto: Hassan Ammar
Brasiilias toimuval jalgpalli MM-finaalturniiril jätkati täna kaheksandikfinaalidega. Oma kuuenda järjestikuse kaheksandikfinaalide kaotuse sai Mehhiko, kes juhtis veel 88. minutil Hollandi vastu 1:0, kuid kaotas lõpuks 1:2. Turniiri suurüllataja Kostariika mängis kümnekesi jäänuna lõpuminutitel Kreeka vastu 1:0 edu maha, kuid alistas hellenid lõpuks penaltiseerias 5:3.

02:07

Samas tunneme kaasa Theofanis Gekasele. Vaevalt et tema ega paljud teised MMil mänginud kreeklased enam koondist järgmisel suurturniiril esindavad.. Vanus on juba piisavalt kõrge.

02:06

Oluline on ka fakt, et Kostariika mängis 67. minutist kümnekesi!

01:56

Kostariika on maailma kaheksa parima jalgpallimeeskonna hulgas!

01:55

Umana otsustav penalti: 5:3 ja KOSTARIIKA PÄÄSEB EDASI!

01:54

Vanameister Gekas eksib!!! Navas saab käe vahele!

01:53

KReeka väravavaht Karnezis on lootusetult väsinud. Campbell 4:3.

01:53

Cholevase laks paremasse nurka. 3:3

01:51

Gonzalez ka keskele. Selline pommitamine käib. 3:2.

Merili Luuk

Meenutame veelkord eilset fakti: kaheksa MM-penaltiseeriat on võitnud meeskond, kes löönud esimesena.

01:43

Kreeklaste peatreener Santos on väga rahulolematu ning Williams näitab talle üpris selgelt - kui veel õiendad, lendad tribüünile! Annab juhised kätte ning ta saadetaksegi minema!
Valus, valus, valus..

01:39

Ja tulevadki penaltid!

01:38

Kaks lisaminutit veel juures.. ning Mitroglou paneb kõigi närvid proovile, virutades meetri jagu väravast mööda. Tõenäoliselt näeme teist päeva järjest penaltiseeriat.

01:35
Merili Luuk

Ma olen alati mõelnud, mida pallurid lisaaja viimastel minutitel tunnevad. Pealtvaatajatele on penaltid loomulikult huvitavad, ühest küljest mängijatele ehk ka, kuid teisalt, see on vast nende elu üks närvesöövamaid momente. Seega, kas lisaaja lõpuhetkedel lüüakse seda palli juba niisama, et ehk läheb õnneks või üritatakse ikkagi täiega veel pingutada? Kreeka praegu jonni ei jäta, kuid Kostariika proovib neid pidurdada. Järelikult - usku on.

01:31

Kreeklastel megavõimalus, kui viis meest on kahe vastu. Kontrarünnak aga ebaõnnestub, sest Navas tõrjub.

01:30

Kõik on väsinud, aga peab veel pingutama. Olgu sul väljakul 10 või 11 meest.

01:25

Navas tahab end tõesti pilbasteks teha. Sellise hooga lendab ta Kreeka pallidele vastu, et taaskord kulub veidi aega tema kokkuklopsimiseks.

01:20

Ei juhtu midagi uut, jalamassaaži ja lõõgastuse (kui palju seda ikka teha saab) aeg! 15 minutit veel jäänud

01:16

Kreekal mitte ei ole tahtmist, vaid ka jõudu rohkem. Lootust on, sest esimese lisaaja löökide arvu pole ma suutnud kokku lugeda - neid on selgelt väga palju.

01:09
InfostradaLive

Greece are the only former European champions yet to play a World Cup knockout stage match. Greece lightning! #CRC #GRE

Ainsa Euroopa meistrina alles jäänud sats näitab ka lisaaja alguses kõva tahtmist edasi võidelda.

01:03
brazuca

Extra-time again. I had a date with a beach ball tonight. Probably not going to make it now. #ballin

Vaeseke ei jõuagi rannapalliga deidile.

01:01

Ning SELLISE väravaga pääsesid kreeklased viimastel sekunditel lisaajale!

00:59
Merili Luuk

Ja tulebki lisaaeg! Seisul 1:1 peab Kostariika mängima kümnekesi. Pärast sellist tagasitulekut julgen väita, et trumbid on küll Kreeka käes.

00:59
DNAtv

This match was a total snoozefest. And then it was not. #GRECRC #WorldCup

See matš oli totaalselt igav. Ja ühtäkki enam mitte.

00:55

Navasel on raske, õlg läks veidi paigast ära, kuid kümnekesi mängides ei tohi mehega enam midagi juhtuda.

00:52

Uskumatu MM jätkub sama uskumatuna ning kreeklased teevad ikka oma - hulgaliselt mehi vastaste kasti ning segaduse tagajärjel klaarib Sokratis Papastathopoulos palli tühja väravasse. Navas oli siinkohal täiesti võimetu. Kaks minutit jäänud..

00:51

JA ÕNNESTUS! Sokratis 1:1!

00:49

Peagi saab normaalaeg täis, sekka ehk mõni lisaminut. Nüüd oleks kreeklastel tõesti õige aeg Zeus appi kutsuda, sest ka rünnakud enam ei õnnestu.

00:39

Jõu- ja ilunumbreid ka veidi vahele.

00:38

Kreeklastele on iga sekund ja iga minut kallim kui kuld, seetõttu tuleb Samaras vahetusse minevat Gamboat suisa isiklikult saatma (loe: nügima). Kostariika jätkab kaitsvalt.
Kreeklased saadavad platsile Euroopa meistri Katsouranise.

00:33

Vaidlemist on kõvasti- kaardisadu missugune! 73. minutiks juhib kollaste kaartide arvestuses Kostariika 5:2.

00:27

Ja läheb veelgi põnevamaks! Esimesel poolajal kaardi teeninud Duarte saab Cholevase mahatõmbamise eest teise kollase,mis tähendab seda, et KOSTARIIKA jääb kümnekesi... 1:0 eduseis on olemas, kuid kas sellest ikka piisab?

00:20

Väravarõõm on üüratu!

00:19

Torosidis mängib kastis käega ning pingil istuvale Granadosele see ei meeldi. Paar mölisemissõna ning juba tõuseb tema suunas kollane kaart. Ka pingil tuleks vahel vait olla, kuigi imelik oli see, et keegi platsil Benjamin Williamsi otsuseid ei kommenteerinud.

00:16
OptaJoe

1 - #CRC have scored with their first shot on target of the match. Moment.
Tõsi ta on. Kostariika skooris oma esimesest pealelöögist.

00:14

Ja selline ta oli

00:13

Milline lihtsus! 1:0 Kostariika läks juhtima! Löök oli nii nõrk ega polnud suurem asi, kuid Ruiz kõksas palli rahulikult nurka. Karnezis lihtsalt passis

00:13
brazuca

Take that, Net. #ballin

00:08

Kreeka alustab väga teravalt, Samaras saab õhupalliga löögile, aga Navas püüab kindlalt. Äkki ikka ei lähe lisaajale see kohtumine, kui nii edasi jätkata..

00:08
brazuca

The Net has bet me that I won't get in him once. Challenge accepted...

Brazuca möllab taas!

23:54

Sellisest võimalusest oleks Kreeka võinud juhtima minna, kuid Kostariika väravavaht oli väga tasemel.

23:49

Poolaeg!

23:44
FIFAWorldCup

HEATMAP: The #CRCGRE captains clash, sharing very similar real time stats #WorldCup #Joinin
Kaptenite võrdlus!

23:38

Ai! Salpingidisel oli elu võimalus, kui spurtis tsenderduse tagajärjel kasti, kuid Navas sai põlve vahele. Nii lähedal, nii lähedal oli see esimene värav .. Navase tõrje võib hakata konkureerima Ochoa parimate hetkedega

23:32

Vanameister Karagounis on kaugelt proovinud, kuid väravavaht Navas saab ikka palli kätte.

23:27

Mängu eredaimaks hetkeks on Kostariika karistuslöök 22. minutil, mis kaugele ei jõudnud. Mõlemad meeskonnad on kaitse paika saanud ning kuigi tempo on kõva, ei ole võimalusi väga tekkinud.

23:23

"Ükskõik, kas vastu tuleb Kreeka või Kostariika, on tegemist väga keerulise vastasega, sest teisiti ei oleks nad veerandfinaali jõudnud," ütles Louis van Gaal. Tema teab kõige paremini, sest ta lasi käiku plaani B ja juhtis Hollandi veerandfinaali.

23:14

Igaveses vihmalinnas Recifes täna ei saja, on 28 kraadi sooja ning mäng kulgeb täpselt nii nagu oodati - rahulikult. Ateenas aga elu nii rahulik pole

23:05

"Kreeka pani hoopis teised tuurid peale viimases alagrupimängus ja mingi üllatusvõime on neil kindlasti olemas," arvab Eesti jalgpallikoondise endine peatreener Tarmo Rüütli.

23:02

Seni, kuni ootame esimesi väravaid, tasub lugeda Ott Järvela kirjatükki. "Rikkalikku – tõsi, mitte nii kuulsusrikast kui Uruguai – jalgpalliajalugu omav Lõuna-Ameerika riik kirjutab ürgse tahte toel MMil endale vutieepost."

23:00

Pall on mängus!

22:52

Kostariika mängib ajaloos kaheksandikfinaalis teist korda. 1990. aastal kaotasid nad 1:4 Tšehhoslovakkiale

22:50

Veidi fakte:
* Kreeka on võitnud vaid kaks MM-mängu üheksast, mõlemad Aafrika satside vastu (Nigeeria vastu 2010 ja kaheksandikfinaali pääsu taganud võit Elevandiluuranniku üle)
* Kreeka seitse võitu suurturniiridel pole kunagi toonud rohkem kui üheväravaline võit (neli 1:0 võitu ja kolm 2:1 võitu)

21:56

#GRE LINE-UP: Karnezis, Maniatis, Manolas, Samaras, Karagounis (c), Salpingidis, Torosidis, Lazaros, Sokratis, Cholevas, Samaris #CRCGRE

21:56

#CRC LINE-UP: Navas, Gonzalez, Umana, Borges, Duarte, Bolanos, Campbell, Ruiz (c), Diaz, Gamboa, Tejeda #CRCGRE #WorldCup #Joinin

21:55

Kostariika - Kreeka algkoosseisud!

21:36

Holland - Mehhiko mängu pildigalerii:

21:32
osokas

Ma usun, et kui ma Arjen Robbeniga Tallinna vanalinna jalutama läheks, siis viskaks ta esimese 10 minuti jooksul end viis korda pikali.

21:07
kaupolepasepp

Milleks 4G & veekindel telefon? Aga selleks, et vaadata otse saunalavalt, kuidas Holland Mehhikole lutti annab #suverõõmud #kasauneitakista

21:03
21:02

21:00

Isegi Ochoa on võimetu: kohe sünnib Hollandi võiduvärav

20:58
ottjarvela

#MEX kaotab kuuendat MMi järjest 1/8-finaalis. See on valus. #NED ei andnud alla ja suutis oma tahte maksma panna. Lõpuks väsis ikkagi #MEX.

20:58
martkase

Mehhiko vanasõna: Mängid, mis sa mängid, aga mängi lõpuni. Hollandi vanasõna: Robben korra ikka ära ussutab. Igas mängus.

20:57

Ja kohtumine ongi lõppenud Hollandi uskumatu 2:1 võiduga!

20:53

Ja Huntelaar ei eksi! 2:1!

20:53

Robben, keda on täna karistusalas mitmel puhul retsitud, saab viimaks oma 11-meetri karistuslöögi kätte! Lööma asub vahetusmees Huntelaar.

20:52

Penalti Hollandile!

20:52
OptaJoe

5 - Wesley Sneijder has scored five goals in his last five #WorldCup knockout matches for #NED. Major.

20:51

90 minutit täis tiksunud, kuus minutit üleaega veel. Holland jätkab hoogsalt ning tundub, et asjad tahetakse veel normaalajal ära otsustada!

20:50

Kuid Holland on teisel poolajal pidanud väsimatult rügama - kas ja kuidas nad (võimalikul) lisaajal kestavad?

20:50
ottjarvela

#NED viigivärav sündis nende 10. nurgalöögist. Loogiline, et võimsamad õhujõud lõpuks maksvusele pääsesid.

20:49

Võimas, võimas pomm Sneijderilt, kes kihutab nurgalöögi järel palli Ochoa selja taha. 88. minutil.

20:48

1:1! Holland viigistab! Wesley Sneijder!

20:41

Kümme minutit jäänud ning Mehhiko jätkuvalt 1:0 juhtimas. Meenutagem, et veerandfinaalis kohtub selle paari võitja Kreeka - Kostariika mängu võitjaga.

20:36

Veerand tundi mängu lõpuni ning Louis Van Gaal teeb ära oma viimase vahetuse: van Persie välja ning Klaas-Jan Huntelaar platsile.

Ühtlasi näeme ka teist joogipausi.

20:35

Arjen Robben! Kuid Ochoa jalatõrje päästab Mehhiko!

20:22

Sneijderi pealelöök võtab mehhiklasest rikošeti ja lendab napilt-napilt üle. Nüüd olnuks isegi Ochoa võimegtu, kuid õnn oli Mehhiko poolel. Aga Hollandi mäng on selgelt kosunud ning Mehhiko on surutud oma platsipoolele.

20:20

20:19

Mida tõrjet Mehhiko puurilukult! Stefan de Vrij pääseb nurgalöögi järel umbes viielt meetrilt löögile, kuid Guillermo Ochoa saab mingi ime läbi käed vahele ning pall lendab posti ja sealt tagasi väljakule! Uskumatu mees see Ochoa...

20:13
ottjarvela

Väidetavalt on #NED vs #MEX mängu ajal väljaku kõrval fikseeritud 39 kraadi sooja. Pole ime, et #NED lihtsalt ei jaksa.

20:11

Mehhiko juhib, võetagu või jäetagu!

20:10

Giovani dos Santos lajatab umbes 20 meetrilt peale ning kuigi teda on ümbritsemas kolm hollandlast, vuhiseb pall puuri! Millised on hollandlaste vastukäigud?

20:10
GaryLineker

Terrific goal from Dos Santos! Latin Americans seem to have so much more energy than Europeans at this WC.

20:09
OptaJoe

RT @OptaJohan: 12 - Mexico have now scored a goal in each of their last 12 World Cup matches against European nations. Inevitable.

20:09
OptaJoe

11 - 11 of the last 13 #WorldCup goals scored by #MEX have come after half time. Hit.

20:08

1:0! Mehhiko läheb juhtima!

20:06

Teine poolaeg on alanud, mehhiklased peavad tegema vahetuse: esimese poolaja lõpus vigastada saanud keskkaitsja Hector Moreno välja ning Diego Reyes platsile.

19:51

Esimene poolaeg on lõppenud, seis jätkuvalt 0:0. Mehhiko on olnud selgelt domineerivamaks pooleks ning sellest annab tunnistust ka statistika: mehhiklased on teinud 7 pealelööki Hollandi 2 vastu. Kuid selge on see, et Fortaleza kuumus on mängule - eriti muidugi hollandlaste mängule - vajutanud oma pitseri.

19:48

Mehhiklased kaotavad oma karistusala lähedal palli, kuid van Persie ja Robben ei suuda keskameeriklasi ära karistada. Robben tahaks olukorra lõpetuseks penaltit, kuid portugallasest kohtuniku vile vaikib.

19:48
ottjarvela

Ükski mehhiklane ei mänginud palli. Kaks mehhiklast mängisid Robbenit. Hollandil on õigus üpris pahane olla.

19:48
GaryLineker

A double penalty against Robben and gets neither!!

19:43

Järjekordne võimalus Mehhikol, kuid Cillesseni hea jalatõrje päästab Hollandi.

19:34
ottjarvela

Mõtlesin just, et huvitav: kas ja kuidas kohtunik jahutamispausi žestiga sisse juhatab? Elegantne time-out žest oli ilmselt parim valik.

19:32

19:31

Joogipaus!

19:27

Esimene (pool)võimalus ka Hollandile, kuid van Persie parema jala pealelöök läheb selgelt väravast mööda.

19:27

#NED 0-0 #MEX (25'). Mexico's last 8 World Cup goals all came in the 2nd half. They have lost their last 2 WC matches with a 1st-half goal.

19:26

Carlos Salcido virutab oma 40 meetrilt peale ning Hollandi puurilukk Jasper Cillessen on tõrjet tehes raskustes. Tundub, et kuum ilm pole just Hollandi sõber... Kuid mis veel siis saab, kui peaks järgnema ka lisaaeg?

19:22
ottjarvela

FIFA: #NED vs #MEX matši mõlemal poolajal toimuvad ametlikud joogipausid (ca 30. ja 75. minutil) kestusega 3 minutit. Põhjus: sooja < +32°C.

19:19

Aktiivselt alustanud mehhiklaste avavärav on väga lähedal! Karistusala joonel mängitakse löögile Hector Herrera, kuid poolkaitsja pealelöök veereb loetud sentimeetrid sihtmärgist mööda.

19:14

Võis see olla mängu murdehetk?

19:13

Indi suundub kaitsesse, De Jongi koha keskväljal võtab aga üle Daley Blind. Kuid kui suure augu Hollandi keskväljale De Jongi vigastus tegelikult jätab?

19:10

Napilt üheksa minutit mängitud ning Holland peab tegema vahetuse: väsimatu keskvälja töömesilane Nigel De Jong välja ning kaitsja Bruno Martins Indi platsile.

19:03

Mängu esimene pealelöök! Mehhiklane Miguel Layun annab kaugelt tuld, kuid pisut üle.

19:01

Portugalist pärit vilemees Pedro Proenca annab avavile ning pall on mängus!

18:59
ottjarvela

RT @osokas: Eestil on viimane aeg endale mõnelt Ladina-Ameerika heliloojalt uus hümn tellida. Saaks ükskord ometigi rahvale vungi sisse!

18:53

Kuum ja niiske Fortaleza on Hollandi - Mehhiko mängu ootuses!

18:51
gammaray

pääseksid ehk aga paraku on neil vastas holland:) nii et jääb ära!

18:51
Ronaldo

Mehhiklased saavad nii et tolmab!

18:46
ottjarvela

Nii 1994, 1998, 2002, 2006 kui ka 2010 MM lõppesid #MEX kaotusega 1/8-finaalis. Kolm kohtu seadus ilmselgelt ei ole. Kas viis on? Aga kuus?

18:43
ottjarvela

Soovin, et tänased 1/8-finaalid võidaksid #MEX ja #CRC, aga arvan, et MMi jätkavad #NED ja #GRE.

18:17

Hilisemas mängus tulevad väljakule Kreeka ja Kostariika koondised. Kreeklased on teinud ilusa žesti, kui loobusid riiklikest eripreemiatest.

18:08

18:05

#MEX LINE-UP: Ochoa, Rodriguez, Salcido, Marquez (c), Herrera, Layun, Dos Santos, Moreno, Guardado, Peralta, Aguilar #NEDMEX #WorldCup

18:05

#NED LINE-UP: Cillessen, Vlaar, De Vrij, Blind, De Jong, Van Persie (c), Sneijder, Robben, Verhaegh, Kuyt, Wijnaldum #NEDMEX #WorldCup

18:04

Hollandi - Mehhiko mängu algkoosseisud!

16:23

Nüüd aga tänase päeva juurde. Esmalt tulevad platsile Hollandi ja Mehhiko koondised - mida räägib statistika, mida Arjen Robben?

15:41

Veel omamoodi järelkajasid eilsest mänguõhtust, tegelasteks Lõuna-Ameerika pöörased ajakirjanikud.

15:03

Esmalt veel eilsetest mängudest. Amps-amps-amps ehk Luis Suarezi skandaal möllab jätkuvalt. Uruguai kaotas 0:2 Kolumbiale ning pudenes edasisest konkurentsist. Kui peatreener Tabarez mehe puudumisest suurt numbrit ei teinud, siis kapten Lugano on konkreetne: Suarezi inimõigusi on rikutud!

15:00
Merili Luuk

Eestis on hirmsad vihmahood, Brasiilias aga mitte ning see on eriti tore, sest - 1) me saame kodudes rahulikult jalgpalli vaadata, 2) ilm ei käki sealseid mänge ära. Õhtulehe tavapärane otseülekanne alustab!