MM 2014

Tige Saksamaa keskkaitsja tõrjus kriitikat: stiil pole tähtis, loeb vaid võit (2)

Toimetas Ott Järvela, 1. juuli 2014, 10:57
Saksamaa keskkaitsja Per Mertesacker.Foto: Kirsty Wigglesworth
Saksamaa jalgpallikoondise keskkaitsja Per Mertesacker läks pärast 1/8-finaalis Alžeeria üle lisaajal saavutatud 2:1 võitu närvi, kui ajakirjanikud uurisid temalt, miks võit soosiku jaoks nõnda raskelt tuli.

Saksamaa – Alžeeria mängu normaalaeg lõppes 0:0 viigiga. Lisaajal asus Saksamaa tänu Andre Schürrle ja Mesüt Özili väravatele 2:0 juhtima, üleajal jõudis sihile ka Alžeeria. Kolmekordne maailmameister Saksamaa alustas turniiri 4:0 võiduga Portugali üle, aga pole seejärel kuigi veenvalt esinenud – Ghanaga tehti 2:2 viik, USAst saadi jagu 1:0 ja nüüd Alžeeriast 2:1.

"Kas soovite, et oleksime MMil edukad või seda, et mängiksime ilusat jalgpalli, aga langeksime seda tehes konkurentsist? Mind ei huvita stiil, millega võitsime. Jõudsime veerandfinaali. See on ainus, mis loeb! Mis te arvate, et mängisime 1/8-finaalis mingi tsirkusemeeskonna vastu või? Alžeeria tegi mängu meie jaoks tõeliselt keeruliseks, aga olime lisaajal veenvad ning võitsime lõpuks teenitult," kõlas Mertesackeri tiraad.

1. juuli 2014, 11:29
JALGPALLISTUUDIO: Väravavaht Neuer tegi kaitsjana fenomenaalse mängu
1. juuli 2014, 11:00
Andre Schürrle iluväravast: tahtsingi nii lüüa!
1. juuli 2014, 02:00
1. juuli 2014, 01:40
Saksamaa sai südist Alžeeriast jagu alles lisaajal, veerandfinaalis kohtutakse Prantsusmaaga