Lotuse vormelid võivad järgmisel aastal Mercedese mootoritega.Foto: JOE KLAMAR/AFP/Scanpix
Toimetas Karl Silver Must 1. juuli 2014 15:04
Vormel 1 veteran Joe Saward on välja käinud väite, et Lotus avaldab lähiajal, kelle mootrit nad järgmisel hooajal kasutavad. Eksperdi sõnul saab Lotusest neljas meeskond, kes kasutab Mercedese mootoreid.

Kuulujuttude kohaselt saab hakkab Lotus kasutama Mercedese mootoreid. Lisaks Lotusele kasutavad sakslaste mootoreid veel Mercedes GP Petronas, Williams ja Force India. Hetkel kasutab Lotus probleemide küüsis vaevlevaid Renault' mootoreid. Juhul kui kuulujutud paika peavad, vahetab Lotus välja McLareni meeskonna. Mootorivahetus annaks võimaluse palju tagasilööke saanud Lotuse meeskonnale taas eelmise aasta head tulemust korrata.

Teatavasti on ka Red Bull Renault'i mootoreid kritiseerinud ning prantslaste mootorid on nii Mercedese kui Ferrari omadest aeglasemad. Mootorite suurt vahet näitas ka Austria GP, kus Mercedese mootorid võtsid esimesest üheksast kohast seitse. Kui Lotus Mercedese mootorite kasuks otsustab, jääb Renault'i tegudest sõltuma vaid kolm meeskonda: Red Bull, Toro Rosso ja Caterham. Uuel hooajal liitub sarjaga taas Honda, kes hakkab McLareni meeskonna autosid. 2016. aastal liituv Haasi meeskond aga peab väidetavalt läbirääkimisi Ferrariga.