EUROOPA LIIGA: Kalju ja Sillamäe võitsid, Santos sai õudse kolaka (2)

Õhtuleht.ee, 4. juuli 2014 00:07
Nõmme Kalju naaseb Islandilt võiduga!Foto: MATI HIIS
Täna õhtul toimunud Euroopa liiga esimese eelringi avamatšidest tõid Eestile võidu Sillamäe Kalev ja Nõmme Kalju. Tartu Santos pidi vastu võtma 0:7 kaotuse.

00:15

Võtame jalgpalliõhtu veel kord kokku ja tõdeme, et aastaid eurosarjades magedalt esinenud Eesti klubijalgpall näitab kergeid kosumise märke. Teisipäeval võitis Levadia, täna Sillamäe ja Kalju. Jah, vastased olid vastavalt San Marinost, Soomest ja Islandilt, aga loll oleks mitte võidu üle rõõmu tunda.

Eurosarjades pole olemas sellist asja nagu kehv võit. Iga edasipääs on väga väärtuslik ning avamängude järel on kõigil kolmel võidukal klubil põhjust edasipääsust mõelda. Kalju ja Levadia šansid on kõrged, Sillamäel umbes 50-50.

00:11
ottjarvela

Eesti vutiklubid pole kunagi varem alustanud eurosarju nii hästi kui tänavu - 4 avaringi mängust 3 võitu!

00:06
KaljuFC

Põhjust rõõmustamiseks, kuna meie Euroopa Liiga hooaeg algas Islandil võidukalt!

00:03

MÄNG ON LÄBI! KALJU VÕIDAB 1:0!

Väga hea õhtu Eesti jalgpalli jaoks. Tühja sellest Tartu Santose 0:7 kaotusest Tromsöle, aga Sillamäe Kalev sai 2:1 jagu Espoo Honkast ning Nõmme Kalju võõrsil 1:0 Reykjaviki Framist! Lisaks siirdus Sergei Zenjov Inglismaa esiliigasse!

23:50

Seninähtu põhjal on Kalju parem meeskond kui Fram, ent see ei tähenda luba valvsuse kaotamiseks nagu nõmmekad äsja tegid. Viktor Bjarki Arnarsson pääses Vitali Telešiga üks-ühele, ent Kalju kaitsad suutsid Islandi meest piisavalt palju nügida, et tolle löök lendas kõrgelt üle värava. See oli Framile väga hea võimalus. Aga Kalju juhib 1:0.

23:40

Roosa Panter, nägu rõõmsaks - Nõmme Kalju juhib!

23:31
Ats Kuldkepp

61. minut ja värav!!! Fabio Prates viib Kalju 1:0 juhtima!

23:30
KaljuFC

Fabio Prates viis Nõmme Kalju Euroopa Liigas Reykjaviki Frami (Island) vastu juhtima - 1:0!

23:15

Teine poolaeg on alanud!

23:00

Esimene poolaeg on ilma suuremate sündmusteta läbi saanud ja seis ikka 0:0.

22:55

40. minut: Martin Vunk sai kollase kaardi.

22:34

20 minutit mängitud ja seis endiselt 0:0.

22:19

Knattspyrnufélagið Fram: Kristinsson, Gudmunsson, Bjarnason, Arnarsson, Gunnarson, Atlason, Gudjonsson, Briem, Arnarson, Marteinsson, Takefusa.

22:15

Kalju algkoosseis: Vitali Teleš, Tihhon Šišov, Mikk Reintam, Ken Kallaste, Hidetoshi Wakui, Janar Toomet, Martin Vunk, Fabio Seravalli Prates, Damiano Quinteri, Allan-Alex Kimbaloula

21:28
20:18
Viljar Voog

Sillamäe andis küll endast parima, et see mäng lõpuks viigini viia, kuid see ei õnnestunud. Sillamäe Kalev võitis 2:1!

20:12
Viljar Voog

Starodubtsev tõrjub penalti, kuid jätkulöök lendab Kabashi löögist sisse! Honka on ühega taga, appi! 2:1

20:06
Viljar Voog

Penalt soomlastele!

20:04
Viljar Voog

Oh, mehed, miks? Sillamäel on hiilgav võimalus mängu 3:0 juhtima minna, ent Volodin läheb raske nurga alt palli väravalakke virutama samal ajal kui virulastel oli karustusalas 3-2 vastu ülekaal. Üle!

20:00
Viljar Voog

Kui 1:0 oli Sillamäe jaoks väga viisakas tulemus, siis 2:0 on juba kõva avanss pääsuks järgmisesse ringi! Mängu lõpuni veerand tundi.

19:59
Viljar Voog

Just siis kui Espoo on oma mängule viigiväravat otsides järgmist käiku lisamas, nõelab Sillamäe vasturünnakul. Avavärava löönud Ratnikov saab seekord kirja väravasöödu. Kabajev saab 30 meetri peal palli ja kaitseliin ei avalda talle piisavalt survet, mees saab rahus sättida ja virutab kauglöögi värava allanurka!

19:57
Viljar Voog

USKUMATU! 2:0!!!!!

19:53
Viljar Voog

Samal ajal jätkub Rakveres võrdsete meeskondade mäng. Initsiatiiv on küll veidi soomlaste poolel, ent mitte nii palju, et mänguseis muutuma peaks. Sillamäe on seni igati teenitult seda mängu 1:0 juhtimas.

19:51
Merili Luuk

Kuigi loota ju võis, ei hakanud Tartu Santose hammas trollidemaa kasvandike Tromsö peale kohe ühti ning kodus võeti vastu 0:7 kaotus. Praeguse seisuga võib kindlalt väita, et sellest paarist sammub edasi just Norra klubi. Võõrsil võiks see Tartu Eurosarja esimene värav aga küll ära tulla. Oleks lihtsalt ilus..

19:43
Merili Luuk

Kurb on see, et tegelikult pole ükski Santosele löödud värav nagu väga ilus olnud. Ei mingeid pomme, trikke, käärlööke - ei midagi. Kõik kaitsmata jäänud olukordadest sissenahistatud pallid.

19:40
Viljar Voog

Taevaluugid on avanenud ja üle Rakvere staadioni kaardub imeilus vikerkaar ent Sillamäe kaitjsatel pole aega selle imetlemiseks, sest teine poolaeg on alanud soomlaste survega

19:38
Viljar Voog

Rakveres algas kurjakuulutav paduvihm!

19:37
Merili Luuk

Tikitaka toimib ning Santos seda läbi ei näe. Edasistest kommentaaridest hoidun, sest tahaks silmad kinni panna. 0:7

19:34
Merili Luuk

Tamme staadionile on tulnud seitse-kaheksa Tromsö jalgpallifänni, kes minu kõrval istuva Norra ajakirjaniku sõnul võtsid reisi ette autoga. Väike minibuss pidi pargitud olema staadioni kõrval. Päris vahva!

19:33
Viljar Voog

Haudvaikus staadionil kui kohtunik annab teise poolaja avavile. Poolenisti on selles süüdi ootusärevus, mis kaasneb Sillamäe 1:0 eduseisuga, aga oma osa mängib ka lähemale hiiliv tormipil ehk ilmselt ütleb ka ilmataat tänase mängu lõpplahendusesse oma sõna sekka.

19:32
Merili Luuk

72. minut ning eestlane ärkas ellu! Santos sai kaks nurgalööki järjest ning kui esimene mängiva treeneri Mikk Laasi poolt saadetud pall lendas kasti, siis teine mängiti õnnetult lahti ning norralased said võimaluse kontraks. Mis te arvate kas tuli värav? Jah. Tromsö läks ette 6:0

19:26
Merili Luuk

Tartu Santose ajaloo esimene eurosarja kollane kaart Eero Eessaarele, kes sõitis vastasele kergelt jalgadega tagant sisse. Järgnenud karistuslöögile sai aga Säesk näpud vahele, seega käib kibe kaitsetöö. Rohkem ei taha ju 1159 pealvaataja ees väravaid sisse lasta!.

19:16
Viljar Voog

Üldiselt on Rakvere ikka korvpallilinn (Õhtulehe osaluseksperiment tõestas, et Tarvase mängude ajal on spordikeskuse kohviku praed palju maitsvamad.), aga täna on ta ka eestimaisele jalgpalliklubile väga meeltmööda olnud: Sillamäe Kalev juhib poolajaks põhjanaabrite Honka vastu 1:0.

19:14
Merili Luuk

Jah, nüüd hakkasid Tartus inimesed karjuma ja kaasa elama! Sest Tromsö lõi oma viienda värava! Soolorünnakud toovad siin täna edu..

19:09

Väravaolukord

19:06
Merili Luuk

Tartus algas teine poolaeg, Tromsö on sunnitud avapoolajal viga saanud väravavahi välja vahetama. Sisse tuli Lekström.
Rahvas jätkuvalt kaasa ei ela - võitlen mõttega, kas ma olen kurt või tumm või mõlemad?

19:05
Viljar Voog

VÄRAV!
Sillamäe asub Rakveres 1:0 juhtima. Mäng on koondunud vasakule äärele ja karistusalla ehk kui pall jõuab kaitsjate peadest paremkaitsja Volodinini on tal aega maa ja ilm, et tsenderdus teele saata. Tagumises postis seisab Ratnikov, kes saadab keerulise nurga alt palli teele ja soomlaste väravavaht Walter Viitala aitab selle enda käe põrkest ilusti üle väravajoone. Kollkiiperi osa väravas oli märkimisväärne, ent siiski ilus rünnak ida-eestlastelt.

18:58

Hetki Sillamäelt

18:57
Viljar Voog

Soomlased kaotavad keskväljal palli ja Kabajev on kiirusega läbi minemas kui Hetemaj mehe maha võtab. Profesionaalne kollane kaart ja järgnev karistuslöök lendab kõrgelt üle värava.

18:55
Viljar Voog

Ratnikov saab suupruukimise eest ka otsa kollase kaardi nind tribüünidelt kostub nii küsimusi "Mille eest?" kui ka venekeelset sõimu kohtuniku aadressil.

18:55
Viljar Voog

Ratnikovi hea läbimurre paremalt äärelt viib mehe koos palliga kasti, sööt Kabajevile värava keskele, ent pall lendab üle. Pole hullu, ongi närvikulu väiksem, sest kohtunik oli ka suluseisu märgiks liputanud.

18:49
Viljar Voog

Hetkeline segadus ajakirjaniku poolt kui ta vaatab, et Honkaa seitsmelt meetrilt teele läinud nurgalöögijärgse palli tõrjub kohtunik, ent tegelikult on kohtunikud ja Sillamäe väravaht lihtsalt mõlemad punastes särkides (paras möödalaskmine) Starodubtševilt aga suurepärane tõrje ning seis on jätkuvalt 0:0.
Mängijad on aga normaalsetes värvides.

18:48
Merili Luuk

Tartus on poolajavile - Santos on oma esimeses eurosarjakohtumises 0:4 Tromsö vastu taga

18:45
Viljar Voog

Kui Merili räägib siin vaiksest Tartust, siis samal ajal ootasid Sillamäe fännid 10 minutit enne kui oma raskekahurväe (loe: trummi) välja võtsid. Seni tegid aga tubli töö bussitäis vutipoisse ehk Rakveres on igati muheda jalgpallimängu õhkkond.

18:44
Merili Luuk

Oeh, oeh, oeh. Kes tahab näha väravatesadu, tulgu Tamme staadionile, neid on igat sorti! Kahjuks mitte Santose poolt.. Magnus Andersen viis Tromsö suisa 4:0 juhtima

18:40
Merili Luuk

Tartus resideeruv fotograaf Mari Luud valis aga õige positsiooni, et Santosele löödud värav kirja saada.  5 minutit esimese poolaja lõpuni ning platsil on pigem pidev keskustelu, kellele palli sööta, mitte et seda reaalselt juhtuks.
Kuigi kõik ootasid, et Tartu fännid teevad räiget kisa, on inimesed vait kui sukad. Ma hingan vist ka valjemini.

18:38
Viljar Voog

Sillamäe Esimene pealelöök läheb kirja Masitševile, ent see veereb aeglaselt väravast mööda. Rakverre sõites sai juttu aetud ka ühe Soome jalgpallieksperdiga, kes ütles, et Espoo meeskonna edasipääsuvõimalusi peetakse uheks põhjanaabrite parimaiks. Nende jalgpalli au ja uhkus HJK kohtub Meistrite liiga teises eelringis näiteks Skopje Rabotničkiga ehk väga keerulise Makedoonia pähkliga.

18:32

Ajakirjanikul tuleb usaldada ka endast kogenumate inimeste vaistu ja olles mitukümmend aastat vanemale fotograafile jätnud vabad käed, otsustas ta end positsioneerida Honka värava taha. Esimene pealelöök tuleb küll teisele poole, ent hoiame pöialt, et ka teise värava all juba õige pea midagi toimuks.

18:30
Viljar Voog

Rakveres läks lahti! (Palun ropusti mitte mõelda!)

18:28
Viljar Voog

Rakveres (arvatavasti jõuab tuhinas seda veel mitu korda täna Sillamäeks nimetada, ent me oleme siiski jätkuvalt Lääne-, mitte Ida-Virumaal) on seis jätkuvalt 0:0, ent seda suuresti ka seetõttu, et meeskonnad alles kätlevad. Vähemalt pole mingit kahtlust, kes on Head ja kes Halvad ehk Sillamäe mängib oma valges ning soomlased mustas vormis.

Kuidas see male-kabetermin käiski: valged alustavad ja võidavad?

18:24
ottjarvela

Teine päev järjest jalgpalli MMita. Kurb ja raske
Õnneks on Otil täna veidike leevendust!

18:24

Sillamäe Kalev: Starodubtsev, Volodin, Dudarev, Tšeminava, Sidorenkov, Tjadkin, Murikhin, Silitš, Ratnikov, Masitšev, Kabajev

Espoo Honka: Viitala, Aalto, Auyamgle, Mäkijärvi, Äijälä, Väisaänen, Hatakka, Levänen, Propkara, Hetemaj, Kabashi

18:24
Merili Luuk

Ja ma ei jõua silmagi pilgutada, kui juba on seis 3:0. Üle puusa löögid on neil norralastel väga popid. Samamoodi ei suuda Santos praegu mehi kohe üldse kastis katta.

18:23
Merili Luuk

Lootsin, et jõuan arvutile restardi ära teha, aga tõesti - sinised mehed möllavad nagu smurfid, see tähendab - Tromsö läks 2:0 ette. Autor Jonas Johansen.
Mitte et Santos ei ründaks - oh ei, paar minutit tagasi tegi kena pealelöögi Marko Sonn, kuid otse väravavahi käte vahele.

18:19
Viljar Voog

Tervist ka Rakverest, kus mängib Sillamäe ja et asja veel keerulisemaks teha, lahkusid meeskonnad platsilt laulu "Mina olen Tartu ja sina oled Tallinn" saatel. Vihmasabin, mis muruplatsi kaunilt märjaks tegi on lakanud ning päike särab taevas ning oleme valmis vihaseks vutilahinguks!

18:13
Merili Luuk

Nojah, see oli kiire - 13.minutil viib puusalöögiga Tromsö juhtima Magnus Andersen. 0:1 Tartu taga

18:10
Merili Luuk

Esimesed 10 minutit on mäng kulgenud valdavalt norralaste taktikepi all, kuid korra ohtliku rünnaku üles saanud eestlased on nii kõvad vennad, et teevad Tromsö väravavahile Benny Lekströmile haiget. Mees on maas lebanud mitu pikka minutit ja arstidebrigaad mudib hoolega ta põlvi.

18:09
Merili Luuk

AJALOOLINE HETK: Tartu Santos liigub esimest korda Eurosarjas väljakule

18:08

Tartu Santos: Säesk, Roops, Eessaar, Laas, Flyak, Sonn, Vellemaa, Teniste, Vereschak, Laas, Alve
Tromsö: Lekström, Norbye, Vangberg, Koppinen, Frantzen, Benpiksen, Drage, Andersen, Johansen R., Moldskred, Johansen J.

18:03
Merili Luuk

Tere Tartust, Tamme staadionilt! Esimesena alustab võitlust euroredelil Tartu Santos, kes läinud hinge eelkõige oma armastusega jalgpalli vastu. Täna on vastaseks Norra klubi Tromsö. Ootame põnevat lahingut!