MM 2014

Saksamaa distsipliin kukutas Prantsusmaa (1)

Viljar Voog, 5. juuli 2014 08:00
SEES: Mats Hummels lükkab Prantsuse kaitsja lihtsalt teelt ning koksab palli peaga võrku.Foto: AFP / Scanpix
Saksamaa jalgpallikoondis jõudis rekordilist neljandat korda järjest maailmameistrivõistluste poolfinaali. Kas seekord suudetakse lõpuks triumfeerida?

Kui Prantsusmaa ja Saksamaa Maracana vutipühamus väljakule kõndisid oli õhk pingest paks – paberil oli tegu võrdsete meeskondadega. Niipea kui kõlas avavile, haarasid sakslased aga juhtohjad ja järgnevad 90 minutit neid käest ei antudki.

Samal teemal

Joachim Löw otsustas Mesut Özili ja Thomas Mülleri ees tipuründajana kasutada MMidel löödud väravate rekordit jahtivat vanameister Miroslav Kloset – hirmuäratav kolmik, ent ilmne diversioon. Lõpuks kasutasid sakslased naabrite kaitsjate alistamiseks sama taktikat kui kolmveerand sajandit tagasi Maginot’ liini vastu: otserünnaku asemel mindi sellest lihtsalt mööda.

Nõnda otsustas pingsalt valvatud ründeliini asemel mängu saatuse keskkaitsja Mats Hummels, kes lükkas 12. minutil teda valvanud noorema Prantsuse kolleegi Raphael Varane lihtsalt teelt ja koksas palli peaga Hugo Lloris selja taha.

Edasine oli sakslastele juba käkitegu: taas suurepärast mängu näidanud väravavaht Manuel Neueri juhtimisel keskenduti võimalikult vähese energiakuluga eduseisu kaitsmisele ja nõnda edeneti juba neljandat korda järjest MMil poolfinaalidesse. Senine saak: üks hõbe, kaks pronksi.

"Ma loodan, et täitunud unelmad ei ole otsas ja suudame viie päeva pärast võitu korrata," tahab meeskonna nelja parema sekka juhtinud Hummels mängida tänavu Saksamaa neljandale MM-tiitlile.

Suurim vaenlane on selleks ilm. Pärast eilset mängu ei jaksanud sakslased enam poolfinaalkoha üle juubeldadagi, ent kui väsimusest üle ollakse, võib eile näidatud distsiplineeritud mäng nad lõpuks kullani viia.

Samal teemal

05.07.2014
MMi esimeses poolfinaalis kohtuvad Saksamaa ja Brasiilia!
04.07.2014
Pettunud prantslased: andsime endast kõik, aga sellest ei piisanud
04.07.2014
Saksamaa kangelane Hummels: loodetavasti pole me veel lõpetanud!
04.07.2014
GALERII: Saksamaa tegi ajalugu ja pääses neljandat korda järjest poolfinaali