Ajastu märk.Foto: PATRIK STOLLARZ
MM 2014
9. juuli 2014, 01:02

Uskumatu, täiesti uskumatu! Saksamaa alistas MMi poolfinaalis Brasiilia 7:1! (47)

Jalgpalli MMil sai täna selgeks esimene finalist, kui kell 23 Belo Horizontes toimunud poolfinaalis alistas avapoolajal viis väravat löönud Saksamaa MMi võõrustaja Brasiilia 7:1.
01:01

Sellest Thomas Mülleri 11. minuti 1:0 väravast sai kõik alguse...

00:59
ottjarvela

Kohtunikult väga hea partii. Luges väravad täpselt kokku.

00:59
brazuca

Speechless.

00:57
ottjarvela

Brasiilia - Saksamaa 1:7. Usun, et ei valeta, kui ütlen, et MMide ajaloo kõige uskumatum kohtumine. #eelminesäutsläksvaletpidi

00:56

Vabandused külvatud kerge segaduse pärast. Mäng ei toimunud Sao Paulos, vaid Belo Horizontes. Toimetus vabandab.

00:49
Ott Järvela

Mäng on lõppenud. Saksamaa alistas MMi poolfinaalis Brasiilia 7:1. Usun, et ei valeta, kui ütlen, et see on jalgpalli MMide ajaloo kõigi aegade uskumatuim mäng.

00:48

Brasiilia teeb seisuks 7:1! Mõni hetk pärast seda, kui Mesüt Özil luhtab üks-üks olukorra ja ei vii Saksamaad 8:0 juhtima, vääratavad sakslased kaitses ning Oscar teeb seisuks 7:1, mis tähendab, et skoorilises mõttes pääseb Brasiilia ilmselt oma ajaloo suurimast kaotusest, sest 0:6 on kehvem tulemus kui 1:7.

00:45

Miroslav Kloset asendanud Andre Schürrle on teisel poolajal löönud kaks väravat.

00:43

Teated Sao Paulost räägivad, et staadionile jäänud brasiillased on asunud Saksamaad toetama. Sakslaste seitsmendale väravale aplodeeriti ja nende täpseid sööte tähistatakse ole-hõisetega.

00:42
ottjarvela

Brasiiliale on vaid ühel korral varem löödud 7 või enam väravat - 1934 kaotati maavõistlus Jugoslaaviale 4:8.

00:37
ottjarvela

Heh, brassid lootsid koduse MMiga kustuta mälestuse Maracanazost. See õnnestus täielikult. Aga uus mälestus on mitu korda õõvastavam.

00:36

Saksamaa juhib 7:0! 79. minutil lööb vahetusest sekkunud Schürrle oma teise värava ja viib Saksamaa 7:0 juhtima. Kui Brasiilia mõnda väravat tagasi ei löö, on tegu nende jalgpalliajaloo kõige suurema kaotusega. Senine rekord on 1920. aasta 0:6 kaotus Uruguaile.

00:33
00:28
merililuuk

Vabaduse väljak ootab veel rohkem Saksamaa väravaid. Kisa kõrgub taevani. #GERBRA #eestitoetabeuroopat

00:28
neemekorv

Muide, mu isiklik arvamus on, et see Saksamaa koondis kaotaks ikkagi Hispaaniale. :-) Nii nagu viimastel suurturniiridel juhtus.

00:26

Saksamaa juhib 6:0! 69. minutil tabab Thomas Müller ning Brasiilia senine üpris korralik töö teisel poolajal on selle tabamusega nullitud - rahva viha on tagatud.

00:23

Meenutame avapoolajal juhtunut: 11. Thomas Müller 1:0, 23. Miroslav Klose 2:0, 25. Toni Kroos 3:0, 26. Toni Kroos 4:0, 29. Sami Khedira 5:0.

00:16

Saksamaa 2:0 juhtima viinud Miroslav Klose jaoks oli tegemist 16. MM-finaalturniiril löödud väravaga, millega ta tõusis vastava arvestuse ainuliidriks. Täna 17. väravat ei tule, sest 58. minutil võeti Klose puhkama ja toodi tema asemel platsile Andre Schürrle.

00:10
holger_r

Suva see 5:0, ikka juhtub ühel hea või teisel kohutav päev olema. Aga Klose 16 väravat kogemata ei juhtu! Ja ka see on rööv brassidelt.

00:09
Ott Järvela

Seis on küll 5:0, aga (nagu natuke ka eeldada võis) on Saksamaal teiseks poolajaks häälestumisel suured probleemid. Mehed on mõtetega juba finaalis, brassidele keha ei anta ning kergema karistuse nimel võitlev Brasiilia üritab innukalt. Seni on Manuel Neuer kõik olukorrad uskumatute tõrjetega päästnud, aga Brasiilia värav on õhus!