13
fotot
Ajastu märk. (PATRIK STOLLARZ)

OTSEÜLEKANNE ON LÄBI

Jalgpalli MMil sai täna selgeks esimene finalist, kui kell 23 Belo Horizontes toimunud poolfinaalis alistas avapoolajal viis väravat löönud Saksamaa MMi võõrustaja Brasiilia 7:1.

• 01:01

Sellest Thomas Mülleri 11. minuti 1:0 väravast sai kõik alguse...

• ottjarvela 00:59

Kohtunikult väga hea partii. Luges väravad täpselt kokku.

• brazuca 00:59

Speechless.

• ottjarvela 00:57

Brasiilia - Saksamaa 1:7. Usun, et ei valeta, kui ütlen, et MMide ajaloo kõige uskumatum kohtumine. #eelminesäutsläksvaletpidi

• 00:56

Vabandused külvatud kerge segaduse pärast. Mäng ei toimunud Sao Paulos, vaid Belo Horizontes. Toimetus vabandab.

• 00:49
    Ott Järvela

Mäng on lõppenud. Saksamaa alistas MMi poolfinaalis Brasiilia 7:1. Usun, et ei valeta, kui ütlen, et see on jalgpalli MMide ajaloo kõigi aegade uskumatuim mäng.

• 00:48

Brasiilia teeb seisuks 7:1! Mõni hetk pärast seda, kui Mesüt Özil luhtab üks-üks olukorra ja ei vii Saksamaad 8:0 juhtima, vääratavad sakslased kaitses ning Oscar teeb seisuks 7:1, mis tähendab, et skoorilises mõttes pääseb Brasiilia ilmselt oma ajaloo suurimast kaotusest, sest 0:6 on kehvem tulemus kui 1:7.

• 00:45

Miroslav Kloset asendanud Andre Schürrle on teisel poolajal löönud kaks väravat.

• 00:43

Teated Sao Paulost räägivad, et staadionile jäänud brasiillased on asunud Saksamaad toetama. Sakslaste seitsmendale väravale aplodeeriti ja nende täpseid sööte tähistatakse ole-hõisetega.

• ottjarvela 00:42

Brasiiliale on vaid ühel korral varem löödud 7 või enam väravat - 1934 kaotati maavõistlus Jugoslaaviale 4:8.

• ottjarvela 00:37

Heh, brassid lootsid koduse MMiga kustuta mälestuse Maracanazost. See õnnestus täielikult. Aga uus mälestus on mitu korda õõvastavam.

• 00:36

Saksamaa juhib 7:0! 79. minutil lööb vahetusest sekkunud Schürrle oma teise värava ja viib Saksamaa 7:0 juhtima. Kui Brasiilia mõnda väravat tagasi ei löö, on tegu nende jalgpalliajaloo kõige suurema kaotusega. Senine rekord on 1920. aasta 0:6 kaotus Uruguaile.

• 00:33
  • merililuuk 00:28

Vabaduse väljak ootab veel rohkem Saksamaa väravaid. Kisa kõrgub taevani. #GERBRA #eestitoetabeuroopat

• neemekorv 00:28

Muide, mu isiklik arvamus on, et see Saksamaa koondis kaotaks ikkagi Hispaaniale. :-) Nii nagu viimastel suurturniiridel juhtus.

• 00:26

Saksamaa juhib 6:0! 69. minutil tabab Thomas Müller ning Brasiilia senine üpris korralik töö teisel poolajal on selle tabamusega nullitud - rahva viha on tagatud.

• 00:23

Meenutame avapoolajal juhtunut: 11. Thomas Müller 1:0, 23. Miroslav Klose 2:0, 25. Toni Kroos 3:0, 26. Toni Kroos 4:0, 29. Sami Khedira 5:0.

• 00:16

Saksamaa 2:0 juhtima viinud Miroslav Klose jaoks oli tegemist 16. MM-finaalturniiril löödud väravaga, millega ta tõusis vastava arvestuse ainuliidriks. Täna 17. väravat ei tule, sest 58. minutil võeti Klose puhkama ja toodi tema asemel platsile Andre Schürrle.

• holger_r 00:10

Suva see 5:0, ikka juhtub ühel hea või teisel kohutav päev olema. Aga Klose 16 väravat kogemata ei juhtu! Ja ka see on rööv brassidelt.

• 00:09
    Ott Järvela

Seis on küll 5:0, aga (nagu natuke ka eeldada võis) on Saksamaal teiseks poolajaks häälestumisel suured probleemid. Mehed on mõtetega juba finaalis, brassidele keha ei anta ning kergema karistuse nimel võitlev Brasiilia üritab innukalt. Seni on Manuel Neuer kõik olukorrad uskumatute tõrjetega päästnud, aga Brasiilia värav on õhus!

• L
    Lumememm 00:06

Kui ma vaataks seda üksinda, siis ma arvaks et ma olen hulluks läinud...
    Aga me oleme siin neljakesi ja üks Brasiilia fänn ütleb mulle: "Ära käi siin, mul pole midagi öelda..."
    ja teine, kui pealtvaatajad nutavad: "Mis sa tüütad,see ütleb ju kõik..."

• 00:02

Teine poolaeg on alanud. Brasiilia vajab kohtumise lisaajale viimiseks viite väravat.

• 00:01

Brasiilia teeb kaks vahetust. Platsile tulevad Paulinho ja Ramires, kes asendasid Fernandinhot ja Hulki. Saksamaa asendas Mats Hummelsi Per Mertesackeriga. Hummelsil on olnud probleeme vigastusega ning kuna finaalikoht on käes, siis ilmselt ei taheta riske võtta.

• TheTweetOfGod 23:59

Stop praying to Me, Brazil. Even I can't help you now. #WorldCup

• robertkorvits 23:59

Ilusaimate väravate pilt võiks muusikasse minna. Muidu on see 7 nation army seal täiesti kasutult. #mölin

• 23:58
    Ott Järvela

Tõsisemal toonil rääkides, siis teated Sao Paulost räägivad, et publik staadionil on ääretult vigane ning on asunud kohalviibivat presidenti Dilma Rousseffi sõnaga ründama. Loodetavasti ei paisu krahh jalgpalliplatsil üle suuremat sorti rahutusteks, kuigi võimalus on paraku arvestatav. Twitterist leiab juba ka fotosid, kuidas brasiillased on asunud tänaval riigilippu põletama.

• kajarkase 23:53

Kaljuveeri kokkuvõte mängust: jätkame siit, heheh, jalgpallistuudiost. Pädev!

• PaksBasilio 23:53

Samas on hea, et pole kaugele koju sõita #BrazilvsGermany

• ottjarvela 23:52

Mitte kunagi varem pole ükski riik suutnud MMil poole tunniga (ükskõik, millisest punktist mõõdetuna) lüüa 5 väravat nagu Saksamaa praegu.

• 23:51
    Ott Järvela

Brasiilia peatreener Luiz Felipe Scolari nõutusel pole piire.

• ottjarvela 23:48

Kui tegu oleks jäähokiga, poleks üldse ime, et Saksamaa juhib vaheajavileks Brasiilia vastu 5:0.

• 23:47

Esimene poolaeg on lõppenud! Saksamaa juhib MMi võõrustava Brasiilia vasstu 5:0. Ei oskagi nagu rohkem midagi kosta.

• ottjarvela 23:45

Brasiilia kõigi aegade halvim tulemus on 1920. aasta maavõistlus Uruguaiga, mis kaotati 0:6. Rekord on ohus!

• 23:44

Twitterišõu vahele ka üks foto, kus Saksamaa meeskond rõõmustab järjekordse värava üle. Mitmenda täpselt, ei oska nad ka ise öelda.

• ottjarvela 23:41

Brasiiliale löödi MMil viimati (ja ainus kord) 5 väravat 1938. aasta avaringis, kui Brasiilia alistas lisaaja järel 6:5 Poola.

• hanskan 23:39

Brasiilia koondis saab oma mänguga ilmselt psühholoogide õppematerjaliks. #totaalne #kollektiivne #kollaps #koduväljakul

• ottjarvela 23:39

Saksamaa läheneb oma rekordvõidule MM-finaalturniiril - 2002 alistati Saudi-Araabia 8:0!

• osokas 23:38

Tuleb välja, et poks on humaansem spordiala kui jalgpall - seal saab peksasaanu end põrandale kukutada ja matš loetakse lõppenuks.

• ottjarvela 23:37

Viimati suutis mõni meeskond MMi poolfinaalis viis väravat lüüa 1958. aastal, kui Brasiilia alistas 5:2 Prantsusmaa. Pele lõi kaabutriki.

• ottjarvela 23:36

Kolleeg @VilleArike soovitab: ühe poole ilmse ülekaalu tõttu tuleks mäng lõppenuks kuulutada. #profipoks

• 23:31

Saksamaa juhib 5:0! Õhtuleht vabandab, et ei jõua trükkimise kiirusega Saksamaa väravatesajule järele. Brasiilia kaitse taas ribadeks ja 29. minutil lükkab Sami Khedira 5:0 seisu väravasse. Fenomenaalne, ennekuulmatu. See on jalgpall.

• E
    et siis 23:31

Pool tundi ja 5 : 0. Selle asemel, et mängida viskavad Brasiilia mängijad esimesel võimalusel külili.

• M
    MIDA 23:30

5 : 0
    VIIS : NULL

• ottjarvela 23:30

Saksamaa juhib 29. minutiks 5:0. Siinkohal on paslik meenutada, et MMide ajaloo väravaterohkeim mäng on Austria - Šveits 7:5 (1954).

• 23:26

Saksamaa juhib 4:0! 26. minutil jookseb Saksamaa brassid jälle ribadeks ning Sami Khedora söödu lööb Toni Kroos 4:0-ks! Kui keegi seda mulle räägiks, siis pole mingit varianti, et seda usuks.

• M
    Mari 23:26

Ei aga tegelikult ka, mis toimub?

• 23:25

Saksamaa juhib 3:0! Klose lõi 22. minutil 2:0 ja 24. minutil lööb Toni Kroos karistusala joonelt 3:0. Täielik krahh ja katastroof!

• N
    neemekorv 23:25

Haabneemes on hullult Saksamaa fänne. Terve kvartal kajab.

• 23:24

Saksamaa juhib 2:0! Die Mannschafti söödumäng keerab brasside kaitse nii sõlme kui üldse võimalik ja 36aastane Miroslav Klose pääseb löögile. Kogenud ründaja esimese soorituse suudab Julio Cesar tõrjuda, kuid tagasipõrkunud palli kõmmutab Klose võrku!

• InfostradaLive 23:17

Müller's goal was Germany's 2,000 in history of Die Mannschaft. On 5 April 1908, Fritz Becker scored the first in an official match for #GER

Statistika-agentuurideta oleksid elu ja jalgpall palju igavamad. Nagu näha, oli Thomas Mülleri värav Saksamaa koondise ajaloo 2000. tabamus.

• 23:16

Brasiilia väravavaht Julio Cesar ja kapten David Luiz näitasid rahvushümni ajal ilmarahvale vigastatud Neymar särki. Oi kuidas Brasiilial teda praegu vaja oleks...

• ottjarvela 23:16

Mida Brasiilia kaitse nurgalöögi ajal tegi? MMi poolfinaalis nii rumalalt ja hooletult mängida? Uskumatu. Saksamaa juhib 1:0!

• 23:11

Saksamaa asub 11. minutil juhtima, kui Brasiilia kaitseliin unustab nurgalöögi ajal Thomas Mülleri täiesti valveta. "Danke! Danke! Und danke noch einmal!" teatab Müller, kui palli viielt meetrilt võrku äsab!

•  23:09

Esimene tõsine võimalus Saksamaal, kui Mesüt Özili kaval sööt leiab karistusalast Sami Khedira, kes lööb ühe puutega peale. Brasiilia väravavaht Julio Cesar sekkuma ei pea, sest löök tabab Toni Kroosi sinna kohta, kus lõpeb selg ja algavad jalad.

• ottjarvela 23:05

Õudselt nõme, et FIFA ei luba mõlemal meeskonnal esindusvormis mängida. Brassid kollases, sakslased valges - poleks ju mingit probleemi!?

• 23:04

Kohtumise esimese pealelöögi sooritab Brasiilia, kui 3. minutil annab vasakkaitsja Marcelo kaugelt tuld, aga ei saa väravale pihta. Esimese nurgalöögi teenis Brasiilia juba avaminutil ning Saksamaa pole seni suutnud söödumängu üles võtta. Arvestades tohutut emotsiooni, millega brassid kodupubliku ees platsile sööstsid, pole nähtu üllatav. Aga neid ridu kirjutades näitabki Saksamaa juba kosumise märke.

• 23:00

Jalgpalli MMi poolfinaal Brasiilia - Saksamaa Sao Paulos on alanud!

• 22:59

Stardipositsioon MMi esimesele poolfinaalile Brasiilia - Saksamaa:

Brasiilia kaks parimat mängijat - ründaja Neymar ja keskkaitsjast kapten Thiago Silva - ei mängi ning neid asendavad Bernard ja Dante, kes senise turniiri jooksul mänginud vastavalt 67 ja 0 minutit. Saksamaal vigastuste ja/või mängukeeluga probleeme pole, aga samuti pole neil kodupubliku tuge. Kohtunikuks on mehhiklane Marco Roddriguez.

Võtmeduell: Oscar vs Bastian Schweinsteiger - kas Neymari asemel Fredi taga alumise ründaja kohal mängiv Oscar suudab Saksamaa leeris segadust külvata?

• 22:50

Nagu lugematuid kordi juba rõhutatud, on Saksamaa ja Brasiilia MMil kohtunud vaid korra - 2002. aasta finaalis. Toonane kohtumine lõppes brasiillaste 2:0 võiduga. Avavileni on veel piisavalt aega, et 12 aasta tagused väravad meelde tuletada.

• 22:44

Huvitav, mida arvab säärasest dentaal-avantüürist hambaarstide liit?

• 22:41

Ajastu märk. Huvitav, mida arvaksid need 1950. aasta MM-finaali Maracana staadionil jälginud 173 850 pealtvaatajad, kui neile näidataks seda fotot?

• InfostradaLive 22:20

Miroslav Klose will becomes the first player to appear in four World Cup semifinals. Uwe Seeler played in three semifinals. #ger

• 22:19

Koosseisud ka graafiliselt:

• A
    Am 22:19

Brasiilia

• InfostradaLive 22:13

This will be Klose's 13th WC knockout match, surpassing Lothar Matthäus and Cafu as player to have played in most WC knockout matches.

• 21:56

Seega saime ka vastuse põletaivamale küsimusele: kes asendab Neymarit - selleks on 21-aastane Donetski Šakhtaris klubivutti mängiv Bernard. Muuseas, mängupaik peaks Bernardile (kes on Brasiilia A-koondist esindanud 13 korral ja löönud neis mängudes ühe värava) olema vägagi tähendusrikas: nimelt on Belo Horizonte tema sünnilinn.

• FIFAWorldCup 21:51

#BRA LINE-UP: Julio Cesar, David Luiz (c), Fernandinho, Marcelo, Hulk, Fred, Oscar, Dante, Luiz Gustavo, Bernard, Maicon #BRAGER #WorldCup

#GER LINE-UP: Neuer, Hoewedes, Hummels, Khedira, Schweinsteiger, Ozil, Klose, Muller, Lahm (c), Kroos, Boateng #BRAGER #WorldCup #Joinin

• 21:50

Algkoosseisud!

• A
    alku 20:42

Deutschland, Deutschland, Deutschland!!!!

• 19:41

Viimati kohtusid Saksamaa ja Brasiilia pea kolm aastat tagasi, sakslased võtsid toona 3:2 võidu. Sakslaste kasuks skoorisid Schweinsteiger, Götze ja Schürrle, brasside väravad lõid Robinho ja Neymar.

• osokas 19:10

@ottjarvela Ma loodan, et sa eksid ja finaalis on ikka ARG vers BRA ja ARG võidab. See oleks parim stsenaarium. :)

Ott Järvela vs. Olav Osolin. Kummal on õigus?

• 18:43

Kes on juhtumisi Tallinnas, võib MMi alles jäänud mänge - ehk siis ka tänast kohtumist! - minna koos sõprade-tuttvatatega vaatama Vabaduse väljakule. Nagu Euroopas:)

MMi poolfinaale, pronksimatši ja finaali saab vaadata Vabaduse väljaku suurelt ekraanilt

• brazuca 18:38

I'm supposed to be resting, but I'm too excited to sleep. I'm just bouncing around my hammock thinking about tomorrow. #bringiton #ballin

MMi ametlik pall oli nii elevil, et ei saanud enne tänast mängu magadagi. Loodetavasti annavad jalgpallurid talle korralikult pihta!

• 18:14

MM-turniiride viis parimat poolfinaali - loodetavasti lüüakse see tabel täna-homme täiega uppi!

MMide 5 ägeda(ma)t poolfinaali

• T
    triin 18:12

Saksamaa

• 17:53

Seksiga või seksita... Pigem ikka seksiga!

Kas soovite jalgpalli kõrvale veidi seksi? Jah, palun!

Brasiilia fännitar (NB! Pilt on illustratiivne ning Õhtulehel puudub info antud kodaniku seksilembuse- või leiguse kohta!)

• 17:29
  • 17:27

Tänases jalgpallistuudios räägitakse meeskondade võimalustest, Neymari vigastuse mõjust Brasiilia mängule, kahe koondise seni ainsast MM-madinast 2002. aasta finaalis ning lisaks aitavad mängu võitjat ennustada TTÜ jalgpallirobotid.

• 16:44

Brasiilia ja Saksmaa heitlesid mäletatavasti 2002.a MMi finaalis - meenutagem esmalt seda mängu!

VIDEO ja GALERII: kuidas Brasiilia Saksamaad nüpeldas ja maailmameistriks tuli

• 16:41

Tere, head jalgpallisõbrad! Brasiilia kuumus on viimaks Eestissegi jõudnud ja just õigeks ajaks, sest vaid kolm - ja need on need KÕIGE tähtsamad! - mängu ongi MMil alles jäänud (tõsi, koos pronksimänguga neli, kuid arvestades nelja parema sekka jõudnute kaliibreid, siis kardetavasti võetakse kolmanda koha matši lihtsalt ühe tüütu kohustusena, mis kuidagi ära veeretatakse).