Kuigi mehhiklasest kohtunik Marco Rodriguez pidi aegajalt mängijaid veidi rahustama, oli mäng korrektne. Meeskonnad, eelkõige Saksamaa, keskendusid väravate ja rekordite löömisele.Foto: GABRIEL BOUYS
MM 2014
9. juuli 2014, 09:00

STATISTIKAPOMM: 21 põnevat fakti Saksamaa - Brasiilia 7:1 mängust

Seoses Saksamaa koondise erakordse 7:1 võiduga Brasiilia üle jalgpalli MMi esimeses poolfinaalis on maailma statistika-agentuuridel olnud erakordselt tihe töö-öö, mille tulemusel on kindlaks tehtud järgmised põnevad faktid.

1. Saksamaa jalgpallikoondis on MMide ajaloos pidanud 105 kohtumist, löönud 223 väravat ja osaleb pühapäeval 8. finaalkohtumises. Kõik kolm arvu tähistavad ka rekordeid.

2. Kolm jalgpallurit on suutnud lüüa kahel MMil vähemalt viis väravat - Teofilo Cubillas (Peruu) 1970 ja 1978, Miroslav Klose (Saksamaa) 2002 ja 2006 ning pärast eile Brasiiliale löödud väravat ka Thomas Müller (Saksamaa) 2010 ja 2014.

3. Ainult ühel korral MMide ajaloos on play-off'is võidetud kohtumine enam kui kuue väravaga - 1938. aasta MMi veerandfinaalis alistas Rootsi 8:0 Kuuba. Kuueväravalisi võite on play-off'is varem olnud kaks - 1934 alistas Itaalia 1/8-finaalis ehk MMi avaringis 7:1 USA ja 1938 Ungari 6:0 Indoneesia.

4. Brasiiliat on Brasiilias suutnud võita vaid neli Euroopa meeskonda - Tšehhoslovakkia 1956. aastal 1:0, Nõukogude Liit 1980. aastal 2:1, Inglismaa 1984. aastal 2:0 ja Saksamaa nüüd 7:1.

5. Brasiiliale on sel MMil löödud 11 väravat. Nii palju löödi neile viimati 1938. aasta MMil. 12 väravat pole Brasiilia ühe MMi jooksul endale kunagi lüüa lasknud, aga pronksikohtumine ootab veel ees.

6. Mitte kunagi varem pole kaks jalgpallurit löönud Brasiiliale ühes MM-mängus kahte väravat nagu Toni Kroos ja Andre Schürrle eile.

7. Kui neljal erineval MMil on värava löönud Miroslav Klose, Uwe Seeler ja Pele, siis vaid Saksamaa jalgpallurid Seeler ja Klose on suutnud neljal MMil lüüa vähemalt kaks väravat.

8. Thomas Mülleri arvel on sel MMil enne finaali viis väravat ja neli resultatiivset söötu. Viimati suutis vähemalt sama hea saldo (5+5) kokku saada Diego Maradona 1986. aasta MMil.

9. MM-finaalturniiril võidetud kohtumiste arvu osas jagavad nüüd esikohta Miroslav Klose (Saksamaa) ja Cafu (Brasiilia).

10. Mitte kunagi varem pole MMi võõrustav riik saanud kodusel finaalturniiril nii suurt kaotust nagu Brasiilia eile.

11. Tänu Oscari 90. minuti väravale ei olnud tegemist Brasiilia kõigi aegade halvima tulemusega - selleks on jätkuvalt 1920. aasta 0:6 kaotus Uruguaile (eeldab vaikivat kokkulepet, et enda väravat sisaldav 1:7 on parem tulemus kui 0:6).

12. MM-finaalturniiri korraldaja on vaid ühel korral varem lubanud endale ühes mängus seitse väravat lüüa - 1954. aasta MMi veerandfinaalis kaotas võõrustaja Šveits veerandfinaali Austriale 5:7.

13. Saksamaa on esimene riik, kes suutnud MMi poolfinaalis lüüa seitse väravat.

14. Brasiiliale on seitse või enam väravat varem löödud vaid korra, kui 1934 kaotati maavõistluses Jugoslaaviale 4:8.

15. Saksamaa lõi vahemikus 23.-29. minut neli väravat. Nii kiiresti pole üks meeskond MMide ajaloos mitte kunagi varem neljal puhul sihile jõudnud.

16. MM-finaalturniiride ajaloos on poolaja viie või enama väravaga kaotanud vaid kolm riiki - Zaire 1974 (0:6 vs Jugoslaavia, mäng 0:9), Haiti 1974 (0:5 vs Poola, mäng 0:7) ja Brasiilia eile.

17. Toni Kroosi väravaid (3:0 ja 4:0) lahutas 69 sekundit, mis on MMide ajaloo rekord.

18. Mitte kunagi varem pole ükski riik löönud MMil kohtumise esimese 30 minutiga viite väravat.

19. Brasiilia MMide seni kehvim partii kaitses pärines 1938. aastast, kui 1/8-finaalis ehk avaringis lubati Poolal lüüa endale viis väravat. Mäng võideti lisaaja järel 6:5.

20. Thomas Mülleri 1:0 värav oli Saksamaa jalgpallikoondise ajaloo 2000. tabamus. Esimese lõi Fritz Becker 1908. aasta 5. aprillil.

21. Saksamaa on käimasoleval MMil löönud 17 väravat. Brasiilia suutis 2002 maailmameistriks tulles lüüa 18 väravat. Vastava arvestuse rekord on (ilmselt aegade lõpuni) Ungari käes, kes lõi 1954. aasta MMil 27 väravat.