25
fotot
Arjen Robben (keskel) on kiire kui tuul (Manu Fernandez)

OTSEÜLEKANNE ON LÄBI

Jalgpalli MMil selgus täna hilisõhtul teine finalist, kui väravateta viigiga lõppenud normaal-ja lisaaja järel alistas Argentiina penaltitest 4:2 Hollandi. Pühapäeval toimuvas finaalis kohtub Argnetiina Saksamaaga.

• 01:48

Kõik Argentiina mängijad on pai ära teeninud!

• ottjarvela 01:46

20. Jalgpalli MMi finaalmatšis kohtuvad #GER ja #ARG ehk täpselt samad meeskonnad, kes 14. MM-finaalis 1990 (toona võitis #GER 1:0).

• 01:45

ARGENTIINA VÕITIS PENALTISEERIA HOLLANDI VASTU 4:2 NING JÕUAB FINAALI!

• 01:45

Rodrigueze penaltile suudab Cillessen küll näpud vahele saada, aga pall on väravas! 4:2

• 01:44

Kuyt 3:2

• 01:44

Agüero 3:1

• 01:42

USKUMATU! Romero tõrjub Sneijderi löögi! 2:1. Nii lähedal on see edasipääs!

• 01:39

RON VLAAR EKSIB! Romero teeb kindla tõrje!

• 01:38

Selle MMi neljandat penaltiseeriat alustab Holland.

• ottjarvela 01:38

Penaltid. #ARG on erinevatel turniiridel osalenud 10 penaltiseerias ja võitnud 6 (60%), #NED osalneud 6 seerias ja võitnud 2 (33%).

• 01:37
    Merili Luuk

Kas härra van Gaal teeb seda jälle?

või on Alejandro Sabella tänase mängu kangelane?

• 01:35

Kuigi nii argentiinlased kui hollandlased üritavad, mis jaksavad, näeme taaskord penaltiseeriat!

• 01:28

AIIIII!! Palacio oleks suutnud Cillesseni üllatada, aga hollandlane on kindel. See oli võimalus!

• brazuca 01:27

Seems unfair that the crowd get cagoules and I don't. Even a plastic bag will do. #wetballin

Vihma sajab ja brazuca saab märjaks. Publikul on kapuuts, temal mitte..

• 01:24
    Merili Luuk

Faktide aeg:

Holland pole MMil MITTE KUNAGI lisaajal väravat löönud.
    Seitse selle MMi kohtumist on aga läinud lisaajale. Rekord on 1990. aasta EMi käes.

• 01:23

Ilus poiss!

• 01:22

Hambale valu!

• 01:20

Mees maas! Eesti poisi Lukase poolt platsile saadetud Zabaleta saab Kuydilt korraliku lõuahaagi, et arst peab argentiinlase hambaid platsil suisa parandama hakkama. Oh häda!

• ottjarvela 01:19

Ning 1/4-finaalis #CRC penaltitega alistanud #NED leerile meenutuseks: MMidel on ühel MMil võitnud kaks penaltiseeriat vaid #ARG 1990.

• 01:17
    Viljar Voog

15 minuti kaugusel penaltitest on paslik arutleda mängijate meelsuse üle. Kui enesekindel on Cillessen, kes teab, et teda eelmises mängus ei usaldatud ja kas Argentiinlasi innustab Kruli puudumine?

• 01:17

Esimene lisaaeg läbi ning tundub, et kõik on leppinud juba mõttega - Saksamaa vastu viib vaid penaltiseeria.

• 01:08

12 km spurtinud Lavezzi saab puhkust ning platsil Maxi Rodriguez. Nüüd on vahetused mõlemal meeskonnal tehtud!

• 01:07

Kapten Robben on kuri, sest järjekordne pommlöök läks otse Romero käte vahele.

•  01:07

• 01:04

Aga seda vahetust, et Tim Krul platsile jookseks, ikkagi ei tule, sest kolmas vahetus toob sisse Robin van Persie asemele Huntelaari. Kapteniks sai Robben

• 01:02

Fototõend kah, et Krul harjutas poolajal penalteid.

• ottjarvela 01:00

Lisaaeg on #GER jaoks väga hea uudis. Boonusena lisapuhkepäevale on finaalivastane nüüd 30 ülipingelise min jagu kurnatum.

• 01:00
    Viljar Voog

Normaalaja lõpp andis vaatamata Argentiina hilistele vahetustele eelise hollandlastele. Kas van Gaal taob kuuma rauda värske mehega või unistab ta tõesti Kruli-faktorist?

• ottjarvela 00:55

Väravaid pole, aga #ARG vs #NED mäng on väga huvitav. Jalgpallimale kvintessents, kus van Gaal kalgim ja Sabella emotsionaalsem suurmeister.

• 00:53

JA TULEBKI LISAAEG! 0:0

• 00:51

90 minutit on täis tiksunud ja siis satub ühtäkki Robben peaaegu 1:1 olukorda, kuid Mascherano (ikka veel ebamäärase peapõrutusega) päästab. Hollandil hakkas kiire.

• 00:50

Eilses mängus oli väravaid rohkem kui pealelööke. #Üllatav?

• 00:47

Napp, nii napp oli Higuaini võimalus

• 00:41

Sisse tuleb Aguero, kes saadab pingile Higuaini! Nüüd on vigastuse tõttu kadunud pojal šanss saada päästjaks.

• ESPNStatsInfo 00:40

#ARG averaged 22.6 touches per game in the box in its first 5 games. They have only 4 touches in the box today. #NEDvsARG #WorldCup

Ütleme nii, et päris.. kurb.

• 00:39
    Viljar Voog

Juba viimased 50 minutit on olnud tunne, et oleks üllatus kui see mäng normaalajal lõppeb. Nõus Otiga, et Kruli nägemine ebatõenäoline.

• 00:39

Nagu arvata oli, võib internetis nalja teha kõige üle. Tänase mängu normaalaeg võetakse kokku nii:

• 00:35

KÜLJEVÕRK! Higuain sahistab võrku, kuid kohtunik näitab ka suluseisu

• 00:33
    Merili Luuk

Jalgpall on ikka naljakas küll. Eile vingusin ma, et ma ei näinud õigel hetkel väravaid ja et miks neid kokkuvõttes ikka  nii palju pidi olema. Täna ei tule mitte ühtegi. Segadus missugune. #Ärahellitatud

• 00:28

Vihmasadu ei tee väravate löömist just lihtsamaks. Aeg-ajalt puhkab keegi murul, äkilisi liigutusi tarbetult ei tehta.

• 00:24
    Merili Luuk

Eilses mängus oli väravaid rohkem kui tänases kohtumises pealelööke. #Üllatav?

• ESPNFC 00:23

Clasie makes his World Cup debut for #NED. In the semifinals. No big deal.

Milline võimalus!

• 00:22

Messi vari Nigel de Jong pidas vastu tund aega, kuni van Gaal otsustab ta siiski Jordy Clasie vastu välja vahetada.
    Biglia sai aga Janmaadiga kokku põrgates viga ning mängus on suurem seisak

• ottjarvela 00:22

Teated Sao Paulost: vaheajal harjutas #NED varu-vv Tim Krul penaltite tõrjumist. Samas tegi #NED II vahetuse juba ära. Krul ebatõenäoline.

• 00:19
    Viljar Voog

Pubitähelepanek: siniste fännid istuvad pigem üksi, oranžide omad koos diivanil - kas metafoor Messi vs. Hollandi meeskonnatöö?

• 00:18

Ettevaatlik on see mäng ning kõik on Saksamaale mõeldes kammitsas

• T
    teadja. 00:13

mäng lõpeb 0:0,tulevad penaltid ja messi lööb latti

• 00:12

Klassika: üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna.

• brazuca 00:11

Let's do this. There must be a winner. #ballin

• ottjarvela 00:11

Holland EI OLE läinud nelja kaitsja peale. Taktika ikka 5-3-2, aga äärekaitsjad Kuyt ja Janmaat on saanud rohkem liikumisvabadust.

• OptaJoe 00:06

0 - No World Cup semi-final has ever ended 0-0 (including extra-time). Relax.

Loodame, et tõesti keegi ikka värava lööb!

• 00:05

Hakkame aga otsast peale!

• 00:03

Kollase kaardi teeninud Martins Indi asemel sekkub mängu Janmaat. Kõksu saanud Mascherano tundub aga jätkavat.

• ottjarvela 00:02

Nii #NED kui ka #ARG on keskendunud vastasmängija staaride mõju maandamisele ja teinud seda edukalt. MMi poolfinaalid ongi sageli sellised.

• 00:01

Meie oma Lukas (pisipõnn pruunide juustega) nii lähedal Lionel Messile

• 23:58
    VIljar Voog

Pimedus on laskumas linnale (Kas tõesti on päevad jäämas lühemaks?) ja kümned fännid lahkuvad viimase ühistranspordi peale. Sajad aga püsivad paigal.

• 23:48

Poolaeg! 0:0

• 23:48

Kui keegi küsib, miks Messi pole veel skoorinud, siis vastus on siin:

• MisterChiping 23:45

#NED 0-0 #ARG (31') - The last 5 matches between these two teams have gone to halftime tied: 0-0, 1-1, 0-0, 0-0 and 0-0

Oi, millised huvitavad skoorid on olnud nende satside eelmiste kohtumiste poolajal!

• P
    paduoptimist 23:42

Arvan et Holland võidab mängu 3;1.Muidu tundub parem mäng võrreldes eilsega

• 23:41

Paanikat tekitas see moment küll..

• 23:40

Oioi! Sneijder võetakse Martin Demichelise poolt rajalt maha, kui ta astub sulaselgelt mehe putsale. Hollandlane lonkab, kuid kohtunik Cakir kaarti ei näita

• 23:38
    Viljar Voog

Istun ühes kesklinna õllelokaalis ja esimesed 30 minutit on olnud üpris vaiksed. Vaid Messi karistuslöögile järgnenud hea tõrje ja Hollandi viimaste minutite rünnakud on publikut elavdanud. Tundub et valdav enamus eestlasi toetab eurooplasi

• 23:30

Argentiinlane tuleb siiski tagasi väljakule, kuid ega olukord siiski kerge pole

• 23:29

Oioioioi! Mascherano põrkab Wijnaldumiga nii õnnetult kokku, et saab mehe kuklaga vastu pead, tal tekib tasakaaluhäire ning langeb avatud silmadega murule. Esmapilgul mees ei liigutagi, kuid mees siiski meedikutega veel suhtleb. Mees suudab liigutada, kuid me teame kõik neid kokkupõrkeid... Ei tasu riskida..

• 23:26

Holland noolib pikkade pallidega kord van Persiet, kord Robbenit, kord Sneijderit, kuid seni pole keegi neist mänguvahendit korralikult omastada suutnud. Aga aega on, seis 0:0

• OptaJoe 23:20

RT @OptaFranz: 15 – Since 1998 (Kluivert v Argentina) #NED haven’t scored in the opening 15 minutes of a WC match. Patience. #NEDARG

Aga miks on vaja üldse nii varakult väravaid lüüa?

• 23:18

Kohtumine peetakse ikkagi härrade Blatteri ja Platini valvsate pilkude all

• 23:16

Messi saab karistuslöögiks superkoha ning löök on sama super, kuid Cillessen pole eile sündinud. Käib pops! ning pall on tema käte vahel.
    Võrreldes eilse poolfinaaliga on siin jõudude vahekord siiski võrdsem. Veerand tundi on palli veeretatud ning veel ei julgeks küll ennustada väravatesadu.

• 23:07

Esimene võimalus Hollandil 6. minutil, kui Robben lipsab kaitsjate selja taha. Vilistatakse aga suluseis.

• 23:06

Mängu eel peeti ka leinaseisak Alfredo Di Stefano mälestuseks

• 23:01

Pall on mängus!

• 23:01

Viljar Voog raporteerib Vabaduse väljakult, et rahvast on umbes sama palju kui eile - ligi pooltuhat. Skandeeritakse Hollandit.

• brazuca 23:01

#ARG #NED I want at least eight goals from you tonight. The bar has been set high. #ballin

Meie tahame sama! Vähemalt kaheksa väravat või muidu oled mängust väljasi!

• ottjarvela 22:59

Erinevalt eilsest mängivad mõlemad satsid õiges vormis - Holland oranžis, Argentiina sinivalges (ja mustade, mitte valgete pükstega!). Tore.

• 22:58

Kahju, et Argentiina hümni sõnadega osa ei lasta. Praegu jätsid küll Messi & Co. veidi ülbe mulje hingestatud hollandlaste kõrval.

• ottjarvela 22:55

Kui nüüd silm ei petnud, siis saadab 6aastane Muraste poiss Lukas Elo platsile Argentiina äärakaitsja Pablo Zabaleta.

• 22:54
    Merili Luuk

Eestlaste jaoks on võtmetegelaseks aga väike Lukas Elo, kes sammub kohe-kohe ühe staari kõrval staadionile! Praegu veel mu silm teda ei tuvasta, kuid olgem ausad - mina olen küll väga kade!

• ottjarvela 22:50

Algava #ARG vs #NED kohtumise võtmetegelane on 2010. aasta finaali antikangelane, #NED keskpoolkaitsja Nigel de Jong.

• 22:45

Kas Messi teeb seda taas? Argentiina fännid on igatahes ootusärevuses. Ja eeldatavasti ka Rooma paavst.

• 22:38

Vähem kui pool tundi avavileni, ärevuse leevendamiseks üks kohustuslik fännipilt otse staadionilt:)

• E
    ESPNFC 22:33

#ARG have won 3 of their last 4 games by a score of 1-0, much like a certain team that won the last World Cup #ESP
    Argentiina sarnaneb eelmisele maailmameistrile Hispaaniale, sest on viimasest neljast mängust kolm võitnud 1:0.

• 22:30

Põnev-põnev-põnev! Kelle käe kõrval saab väljakule sammuda "meie mees Sao Paulos", 6-aastane Murastest pärit Lukas Elo?

FOTOD: 6aastane Muraste poiss Lukas loodab, et saab täna platsile saata Robbeni või Messi

• 22:27

Koosseisud ka graafiliselt:

• 22:13

Eesti koondislase Frank Liivaku süda tuksub täna igatahes Hollandile:

• 21:59

Nii et kui eile kartis van Gaal, et kõhuprobleem võib meeskonna kapteni Robin van Persie mängust eemale jätta, siis nii pole läinud. Tagasi platsil on ka keskpoolkaitsja Nige De Jong, kes vigastas kaheksandikfinaalis kubemelihast - algselt arvasid arstid, et De Jongi jaoks on MM vigastuse tõttu ka lõppenud, kuid võta näpust!

• FIFAWorldCup 21:57

#NED Line-Up: Cillessen, Vlaar, De Vrij, Martins Indi, Blind, De Jong, Van Persie (c), Sneijder, Robben, Kuyt, Wijnaldum #NEDARG #WorldCup

#ARG Line-Up: Romero, Garay, Zabaleta, Biglia, Perez, Higuaín, Messi, Mascherano, Demichelis, Rojo, Lavezzi #NEDARG #WorldCup #joinin

• 21:56

Algkoosseisud!

• OptaJoe 21:50

0 - No sub for #ARG has bagged a goal at the 2014 World Cup so far; despite A Sabella using all 15 subs. Pointless. (via @reverse_ball)

Vahetusmehed Argentiina eest skoori ei tee!

• S
    SS 21:18

Kui Holland saab kiiruse rünnakutel üles, valdab palli ja Robben ei eksi, siis kolgivad Argentiina samamoodi läbi Nagu Saksamaa Brasiilia! Argentiinale meeldib rohkem palli veeretada, kuid Hollandil on kiiremad ründajad, kes jooksevad argentiinlased üle!
    Kui aga läheb aeglaseks palli veeretamiseks ja jõhkrutsemiseks, siis on variant Argentiinal! Otsustavaks saab Messi värav või sööt!

• 21:17

Kui penaltiseerias asjad pisut teisiti oleks läinud, näinuks me täna Argentiinaga madistamas hoopis Kostariika koondist. Nii küll ei läinud, aga tagasi kodumaal tervitati neid kui tõelisi kangelasi!

FOTOD JA VIDEO: Kostariika tervitas oma kangelasi

• 20:49

Hollandi fännid on hakanud vaikselt staadioni poole liikuma, karikas mõistagi juba kaasas!

• R
    realist 20:44

Ehk tuleb täna juba uus MMi väravaterekord ära. 1998 MMi väravatearvu ületamiseks vaja veel viit väravat.

• 20:16

Holland alistas alagrupis 5:1 Hispaania, 3:2 Austraalia ja 2:0 Tšiili koondised,

kaheksandikfinaalis võideti 2:1 Mehhikot ja veerandfinaalis Kostariikat penaltitega 4:3 (normaal- ja lisaaeg 0:0).

• 20:14

Meenutagem põgusalt meeskondade senist turniiri kulgu.

Argentiina alistas alagrupis 2:1 Bosnia-Hertsegoviina, 1:0 Iraani ja 3:2 Nigeeria.

Kaheksandikfinaalis saadi lisaaja järel 1:0 jagu Šveitsist ja veerandfinaalis alistati 1:0 Belgia.

• FIFAWorldCup 19:38

A moment of silence will be held ahead of the #ARGNED #WorldCup semi for Allfredo Di Stefano

Kohtumisele eelneb leinaseisak, millega mälestatakse legendaarset Alfredo Di Stefanot

• 18:59

Nõmme Kaljul on homme ees tähtis euromäng. Meeskonna peatreener Igor Prins kinnitas, et sellest hoolimata on hoolealustel lubatud tänast matši telekast vaadata.

• OptaJoe 18:55

10 - 10 of the Netherlands’ 12 goals in the 2014 #WorldCup have come after half-time. Patience.

Arvestagem siis, et esimesel poolajal me suure tõenäosusega Hollandlasi väravaid löömas ei näe

• 18:10

Hollandi koondise taktikageeniusest peatreener Louis van Gaal on

a) laste sõber

b) vigurivänt

• 17:51
  • 17:20

Kuid tänane päev on ikkagi tänane päev ja täna madistavad ometigi Argentiina ja Holland! Õhtulehe eelvaade:

Lionel, kas sa seekord võidad?

• 16:57

Terve vutiilm on šokis! Saksamaa lõi Brasiilia vastu seitse väravat: viis poolajaga, kolm kolme minutiga, kaks 69 sekundilise vahega. Rekordid purunesid nagu 200 miljoni brasiillase südamed – sellest mängust räägitakse veel aastaid!