2
fotot

Jalgpalli MMi poolfinaalis Hollandi ja Argentiina vahel läks mängu saatust otsustanud penaltiseerias esimesena lööma kaitsja Ron Vlaar ning väravavaht Sergio Romero tõrjus kehva löögi raskusteta. Ometi oleks hollandlane aga kogemata löönud MMide ajaloo kõige uskumatuma värava.

Nimelt: kui Vlaari löök oli lihtsalt kehv, siis jätkuolukorras polnud mehel õnne. Mängujärgne penaltilöök loetakse lõppenuks mitte väravavahi tõrjega, vaid siis, kui pall on seisma jäänud. Samal ajal kui Romero oma saavutuse üle juubeldas, põrkas pall tagasi maha ja hakkas peale saadud vindi tõttu tagasi värava poole veerema.

Videod SIIN ja SIIN näitavad, kui vähe jäi puudu, et Vlaari löök oleks tabamusena kirja läinud.

Siiski on hea, et väravajoonetehnoloogia kohtunikule teada ei andnud, et ta penalti ära lugema peaks, sest siis oleks järgnenud uus ja pikk vaidlus: kas hollandlane puutus pärast lööki palli, et see taolise vindi sisse võttis? Millimeetrite mäng, aga pigem puutus!

Selles võib aga kindel olla, et kui Vlaar oleks oma löögi tabanud, kulgenuks ülejäänud seeria juba sootuks teise stsenaariumi järgi. Argentiina võitis 4:2 ja edenes finaali Saksamaa vastu

Jaga artiklit

3 kommentaari

A
agaa  /   19:34, 11. juuli 2014
No reeglites on ju kirjas, et kui pall väljub väravavahialast siis on penalt "läbi". Ehk siis penaltilöök kestab niikaua kui pall seisab või kui pall on väravavahialast väljas.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis