1
foto

Põhja-Korea reaalsus erineb märgatavalt muu maailma reaalsusest ning mõistagi kajastatakse Brasiilias toimuvat jalgpalli MMi oma reaalsusest lähtuvalt. Nii räägitakse kohaliku telekanali uudistes, kuidas vapper Põhja-Korea jalgpallikoondis (kes tänavusele MMile ei pääsenudki!) on edenenud MMil 16 parema sekka.

Seejuures on Põhja-Korea olnud alagrupis tõeliselt imelises hoos: esmalt nüpeldati Jaapanit 7:0, seejärel alistati USA 4:0 ning lõpetuseks Hiina (kes ka MMil tegelikult ei osale) 2:0.

Asjaolu, et tegelikult on MMil juba homme toimumas finaal, Põhja-Korea televisiooni ei heiduta, nemad teatavad, et peagi toimub kaheksandikfinaal, kus riigi vapraimad pojad kohtuvad Cristiano Ronaldo juhitava Portugaliga...

Lähimate nädalate jooksul teatatakse aga ilmselt oma kodanikele, et jalgpalli maailmameistriks on kroonitud - üllatus-üllatus! - Põhja-Korea!

Jaga artiklit

17 kommentaari

J
Jarmo  /   12:48, 14. juuli 2014
Olete 100% kindel,et jutt on selline üldse.. ? Oskab teist keegist korea keelt, tõlkisite jutu ära? Võis vabalt ka mingi satiiri saade olla nagu onion news, põhja-koreas...
D
Diktatuur  /   23:10, 13. juuli 2014
Nõukogude liidus oli samasugune valetamine ja tsensuur. Tšernobõli katastroofist sain kuulda soome televisioonist. Kui venelastele rääkisime kuuldust ei uskunud nad ka siis vaid olid veendunud et see oli lääne propaganda!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis