12
fotot
Kes võidab pronksi? (RUBEN SPRICH)

OTSEÜLEKANNE

Jalgpalli MMil oli enne tänast jäänud pidada veel kaks mängu. Neist vähemtähtsamas selgitasid Holland ja Brasiilia välja tänavuse turniiri pronksimeeskonna. Holland võitis kohtumise 3:0 ja nii turniiri kolmas koht neile.

• 01:20
  • 00:55

Kohtumine on lõppenud Hollandi 3:0 võiduga ja nii sõidavadki Tulpidemaa pojad tagasi kodumaale ilma normaal- või lisaajal kaotusekibedust tundmata.

• ottjarvela 00:54

Viimati jättis Holland suurturniiril nii hea mulje 2000. aasta EMil.

• 00:52

Van Gaal teeb veel ühe toreda vahetuse: väravavaht Cillessen puhkama ning oma MM-minutid saab kätte ka Michel Vorm.

• 00:51

3:0! Kohtumise esimesel üleminutil saab jala valgeks ka Georginio Wijnaldum

• 00:51

• ottjarvela 00:50

Olen tulemusega rahul, sest Brasiilia ei väärinud sel MMil medalit, Holland aga kindlasti vääris.

• ottjarvela 00:31

Kahju, et Alžeeria kohtuniku kohutavalt halb ja vigaderohke partii plekistab Alžeeria jalgpalli, mida meeskond nii vahvasti tutvustas.

• 00:30

Brasiilia viimane vahetus: Ramires puhkama, Hulk väljakule

• 00:29

Ei ole ka kohtunikul parim päev. Oscar kukub karistusalas, saab aga kohtunikult teeskluse eest kollase kaardi. Ometi oli asi teesklusest kaugel, ilmselgelt oli Blindi ja Oscari vahel kontakt. Seda kinnitab ka tõsiasi, et Blind jätkata ei saa, Daryl Janmaat tema asemel väljakule.

• ottjarvela 00:26

Louis van Gaali üks muljetavaldavamaid töövõite on Ron Vlaar. Aston Villa ebalev keskkaitsja kandideerib minu silmis sümboolsesse alg11-sse.

• 00:24

Pilt ütleb rohkem, kui sada sõna... Vigastatud Brasiilia superstaar Neymar:

• 00:21

No nii! Taas Brasiiliale karistuslöök, nüüd lööb David Luiz, kuid üritus jääb nõrgaks ning Cillessen püüab muretult

• 00:16

Brasiilia teeb teisegi vahetuse: Paulinho välja, Hernanes platsile. Kuid üldiselt tundub, et brasiillastel on mast täiesti maas ning meeste ainsaks sooviks on: saaks see mäng ometi läbi...

• S
    selgeltnägija. 00:06

Nagunii Holland võidab Brasiilia ja palju suuremalt kui me loota oskame.

• 00:03

Teine poolaeg on alanud!

• 00:03

Brasiilia teeb teise poolaja hakatuseks vahetuse: keskväljamees Luiz Gustavo välja ning teine keskpoolkaitsja Fernandinho platsile.

• 23:49

Esimene poolaeg on lõppenud, Holland juhib kahest kiirest väravast 2:0. Liiga piinlikuks tänane skoor siiski ilmselt ei kasva, kuid sellise mängupildi jätkudes pole võitjas kahtlust.

• 23:45

Lööb siiski Oscar, kuid Hollandi müür teeb oma tööd korralikult ja sinna see Brasiilia võimalus läks.

• 23:43

Brasiiliale poolaja lõpu eel väga heast kohast karistuslöök. Kas David Luiz teeb seda jälle?

• 23:39

• 23:38

Suurepärane võimalus Brasiiliale! Oscari karistuslöök vuhiseb Hollandi värava eest läbi, kuid ei Paulinho ega David Luiz saa pallile pihta.

• viabbc 23:27

MT @BoiseFreedom (#USA): Even a blind man can score against #BRA. #bbcworldcup

• 23:26

Esimene võimalus ka Brasiiliale, kuid Cillessen püüab Oscari kauglöögi

• OptaJoe 23:23

RT @OptaJean: 9 - #BRA have conceded 9 of their 13 goals in this World Cup in the first 30 minutes. Nap.

• OptaJoe 23:22

2 - #BRA have not lost consecutive matches on home soil since 1940; 0-3 v #ARG in Feb '40 and 3-4 v #URU in March '40. Nuts.

• GaryLineker 23:21

I'm starting to think that the German performance against Brazil was only average.

• viabbc 23:19

MT @toporai19 (#BRA): Can someone stop this, please?!! #BRAvsNED #bbcworldcup

• 23:18

• ottjarvela 23:18

Brasiilia ei väsi üllatamast.

• 23:17

Kas Brasiilia jätkab sealt, kus Saksamaa vastu lõpetas? Holland rebib peoperemeeste kaitse taaskord ribadeks ning Daley Blind teeb 17. minutil seisuks 2:0!

• B
    blaah... 23:16

endiselt ei mõista miks Alvesi pole mitmendat mängu platsil-vigastus?
    ja nüüd marcelo ka väljas -.-

• 23:11

Mäng on alanud igati mängu vääriliselt: kollane kaart ka Paulinho maha tõmmanud Robbenile. Muuseas, telekordused lubavad arvata, et pigem tegi Thiago Silva Robbeni vastu vea väljaspool karistusala. Seega siis - oleks kohtunik piirdunud karistuslöögiga, saatnuks ta Silva ka varakult duši alla?

• OptaJoe 23:09

100 - #BRA have now conceded 100 goals in the World Cup. Century.

• 23:06

• 23:05

Ja Robin van Persie ei eksi. Holland läheb 3. minutil 1:0 juhtima

• 23:04

Thiago Silva tõukab viimase mehena pikali Arjen Robbeni ja penalti on tõsiasi. Alžeerlasest kohtunik siiski natuke ka halastab ja Thiago Silva pääseb kollase kaardiga. Igas muus mängus oleks see olnud punane kaart.

• 23:00

Hollandlased on teinud vahetult mängu eel vahetuse: soojendusel reielihast vigastanud Sneijder jääb pingile ning Jonathan De Guzman pääseb algkoosseisus väljakule.

• 22:57

Hümnid lauldud ning siin küll tagasi ei hoitud.

• 22:48

Tuletagem meelde, et meeskonnad kohtusid ka nelja aasta tagusel MMil: siis võtsid hollandlased veerandfinalis tänu Wesley Sneijderi väravatele 2:1 võidu.

• 22:34

Rõõm näha, et brasiillased suudavad taas naeratada:)

• 22:02

Koosseisud ka graafiliselt:

• FIFAWorldCup 21:53

#NED Line-Up: Cillessen, Vlaar, De Vrij, Martins Indi, Blind, Van Persie (c), Sneijder, Robben, Kuyt, Clasie, Wijnaldum #BRANED #WorldCup

Van Gaal usaldab samuti põhimehi, vaid keskpoolkaitses on poolvigase Nigel De Jongi asemel koha sisse võtnud Jordy Clasie.

• FIFAWorldCup 21:51

#BRA Line-Up: Julio Cesar, Thiago Silva (c), David Luiz, Paulinho, Oscar, Maxwell, Ramires, Luis Gustavo, Willian, Jo, Maicon #BRANED

Scolari saadab platsile praktiliselt põhikoosseisu, vaid vasakkaitses alustab Marcelo asemel Maxwell, uuemad näod algkoosseisus on ka Ramires, Willian ja tipuründaja Jo.

• 21:50

Algkoosseisud!

• OptaJoe 21:29

167 - There have been 167 goals scored at the 2014 World Cup; just four fewer than the highest tally in a finals (171 in 1998). Target.

Viis väravat veel, viis väravat veel!

• 21:03

Kui üldiselt tümitati kohtumises Saksamaaga Brasiilia "kaitseliini" juhtinud David Luizi armutult, siis oli ka keegi, kes raskel ajal Luizi trööstis: nimelt saatis 9-aastane Ana Luz Penna Reale keskkaitsjale järgmise sisuga kirja:

Tere David Luiz.

Minu nimi on Ana Luz.

Ma vaatasin MMil kõiki Brasiilia kohtumisi ja mulle meeldis väga, kuidas sa mängisid.

Ma arvan, et sa ei pea kurb olema, sest sa mängisid hästi ja andsid endast parima. Sa olid suurepärane kapten.

Elu ongi selline, et vahel inimesed kaotavad ja vahel inimesed võidavad, kuid kõigele vaatama pole inimestel vaja muud, kui olla õnnelikud.

David Luiz, sa oled minu tšempion.

Ana Luz Penna Reale

• ottjarvela 20:20

Eelmises üheksas MMi pronksimängus on alati löödud vähemalt kolm väravat. #BRA ja #NED on kohustatud antud seeriat pikendama!

• 19:58

Brasiilia ja Holland on enne tänast kohtunud 11 korral ning seis on igas mõttes viigis: mõlemad on võtnud kolm võitu, viis mängu on lõppenud viigiliselt ning väravate vahe on 30:30.

Viimati madistati kolm aastat tagasi, siis jäid sõprusmängus väravad löömata.

• 19:31

Lõbus kokkuvõte tänavusest turniirist - tegelasteks väikesed legomehikesed!

• 18:48

Sissejuhatuseks traditsioonilised Infostrada viis fakti!

Viis fakti õhtuse "trööstifinaali" eel

• 18:46

Kuigi üldiselt võttes peetakse kolmanda koha mängu MMi kõige mõttetumaks ürituseks, võib ehk loota, et täna näeme korralikku andmist: küllap tahab Brasiilia pisutki maha pesta poolfinaali-häbi, Hollandi eesmärgiks on aga lõpetada turniir ainsagi kaotuseta (penaltikaotus poolfinaalis läks ametlikult kirja viigina).