MM 2014

Võiduvärava autor Mario Götze: unistus sai teoks! (3)

Toimetas Karl Silver Must, 14. juuli 2014, 10:28
Mario Götze LaPresse/Fabio Ferrari
Oma igapäevast leiba Müncheni Bayerni ridades teeniv Mario Götze, kes kirjutas ennast jalgpalliajalukku eilse mängu ainsa väravaga, tunnistas, et unistus sai teoks. Eilses MM-i finaalis alistas Saksamaa Argentiina 1:0.

Götze, kes alustas mängu hoopis pingilt nagu tänavusel MM-il paljud väravalööjad, pääses platsile teise poolaja lõpuosas. Götze ei lasknud Saksamaa koondise treeneril Joachim Löwil aga vahetuses pettuda ja põrutas 113. minutil palli Argentiina koondise väravavahi selja taha. „See on kirjeldamatu tunne, ma ei oska seda kirjeldada. Ma lihtsalt lõin aga ei saanud aru, mis edasi juhtus – täiesti uskumatu," ei suutnud sakslane oma emotsioone varjata.

Saksamaa kangelase sõnul on see kogu meeskonna suur unistus, mis nüüd reaalsuseks sai. „Meie jaoks on see unistus, mis teoks sai. Ma olen terve meeskonna üle uhke ja väga õnnelik kõige üle, mis Brasiilas toimus," lisas Götze. Kangelane ise pääses kokku platsile kuus korda ja lõi kaks väravat.

31. detsember 2014, 15:29
MEENUTAME AASTAT: jalgpalli MMi kõik väravad viie minuti sees
7. detsember 2014, 17:06
Mario Götze kuldse jalgpallisaapa eest maksti 2 miljonit eurot!
23. juuli 2014, 20:10
Sakslased võivad olla mureta: Löw jätkab veel vähemalt kaks aastat
14. juuli 2014, 12:47
PILDID: Kes on Saksamaa koondise kaks suurimat fänni?