Joachim Löw (LaPresse/Fabio Ferrari/Scanpix)

Peale eilset võitu Argentiina üle rääkis Saksamaa koondise peatreener, mida ta mõtles ja miks ta sellise otsuse tegi. Mehe sõnul ei tahtnud nad mitte mingil juhul penalteid lööma minna.

Joachim Löw on ilmselt hetkel üks kõige hinnatumaid treenereid, kes suudab terve meeskonna mängima panna ja õigel ajal käiku vahetada. Eile tegi ta taas hea töö ning viimasel hetkel platsile pandud Mario Götze lõi mängu lisaajal ka ainsa värava. „Ma ütlesin Götzele, et ta peab maailmale näitama, et on parem kui Messi ja suudab MM-i võita. Mul oli tema osas alati hea eelaimdus," kiitis mees päevakangelast. Loomulikult mängis oma osa ka Argentiina meeskonna väsimus, mis nende mängu häirima hakkas. „Argentiina hakkas väsima aga meil oli veel mängijaid, kellega mängus muutusi teha," tõdes Löw.

Treeneri sõnul on Götze tõeline ime, kes suudab mängida kõiki esiliini positsioone: „Ma tean, et ta suudab alati mängu kulgu muuta ja see võiduvärav oli väga ilus." Löwi sõnul oli nende kasuks veel fakt, et neil oli jõudu lisaajal rünnata: „Meil oli energiat rünnata ka lisaajal. Me ei tahtnud penalteid ja seetõttu tahtsime mängu tulemuse selgitada enne lisaaja lõppu. Selleks panime vastaseid suurema surve alla."

Jaga artiklit

9 kommentaari

E
etc  /   14:58, 14. juuli 2014
mis jutt see kommides siin on, nagu oleks ainult arg võimalusi olnud ja ei löönud ära. vaadake mängu kordusena ja öelge uuesti, et oli ainult arg võimalusi ja ei löönud ära. sakslastel oli samuti palju ebaõnne. kas tiitli peab andma siis meeskonnale, kellel on rohkem võimalusi? või pallivaldamise % suurem? loevad väravad, mitte postid ja võimalused. arg vedas, et lisaajal ei saadetud kahte meest platsilt minema, kohtunik halastas ja sellest see suur sakslaste mahaniitmine käis. füüsiliselt jäi lõpus arg alla päris korralikult. parim võitis ja jokk. nii lihtne see ongi.
  /   13:08, 14. juuli 2014
krdi palju õnne oli ikka saksal, argentiinal oli vist mingi kolm üks-üks olukorda, isegi messi ei suutnud ära lüüa. kahju ja veelkord kahju

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis