Kergejõustik

Eesti kergejõustikukoondis läheb Balti maavõistlusele esikohta kaitsma 

Toimetas Vallot Pukk, 16. juuli 2014 14:24
Grete Udras. Foto: MARGUS ANSU
Mullu täiskasvanute Balti matšil triumfeerinud ja Läti presidendi karika kodumaale toonud Eesti kergejõustikukoondis sõidab 18. juuliks Valmierasse sama kõrgete eesmärkidega. Üheaegselt toimub Valmieras ka Balti A-klassi maavõistlus. 

Eesti Kergejõustikuliidu saavutusspordi juhi Marko Aleksejevi sõnul on tegemist ühe suurima koondise võistlusega: "Võistlema sõidab 66 täiskasvanute koondislast ning 45 sportlast U18 koondises. Eesmärgiks on korrata eelmise aasta edu, vaatamata asjaolule, et mitmed meie täiskasvanute koondise tipud maavõistlusel ei osale, kuna on ette võtnud treeningtsükli valmistumaks Zürichi EM-iks. Noortekoondisele on kindlasti jõukohane tõusta möödunud aasta kolmandalt kohalt tänavu vähemalt teiseks."

Samal teemal

Nimekamatest Eesti kergejõustiklastest asuvad Valmieras starti Risto Mätas, Tanel Laanmäe (mõlemad odavise), Igor Syunin (kolmikhüpe), Veiko Kriisk (teivashüpe), Märt Israel (kettaheide), Kristo Galeta (kuulitõuge), Maarja Kalev (100m, 200m, 4x100m), Grete Udras, Mari Klaup (mõlemad kõrgushüpe), Lembi Vaher (teivashüpe) ja Anu Teesaar (kettaheide ja kuulitõuge). 

Balti A-klassi maavõistlusel teevad kaasa meie parimad 1997. ja 1998. a sündinud noored kergejõustiklased – Hans-Christian Hausenberg (110m tj, kaugushüpe, teivashüpe, 4x100m, 4x400m), Kert Piirimäe (kuulitõuge ja kettaheide), Kreete Verlin (100m, 200m, 4x100m), Valeria Radajeva (kuulitõuge, kettaheide ja odavise). 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee