Jalgpall

Kalju peatreener Igor Prins: edasipääsu mõttes on favoriit kindlasti Poznani Lech 

Ott Järvela, Kadrioru staadion, 17. juuli 2014, 21:56
Igor Prins.Foto: ARNO SAAR
Nõmme Kalju peatreener Igor Prins tõdes pärast Euroopa liiga teise eelringi avamängus saadud 1:0 võitu Poznani Lechi üle, et võidu võtmeteks olid kord ja veelkord kord.

"Vastane oli tugev, aga nad tulevad treeninglaagrist ja sõprusmängude pealt. Meie asi oli korda hoida. Otsustavaks said lihtsad asjad, millest enne mängu räägime. Ei saa öelda, et need toimisid 100%, aga suutsime vastase ääred kinni panna ja keskväljal vähe ruumi anda ning realiseerisime ise oma võimaluse ära. Kahe sõnaga öeldes – võidu võtmeteks olid kord ja kord!"

Samal teemal

Pärast Hidetoshi Wakui 81. minuti väravat avanes Lechil väga hea võimalus viigistada ja Prins möönis, et Kaljul oli ka õnne. "Süda puperdab mängu ajal niikuinii kogu aeg. Aga selles mõttes olin rahulik, et suutsime tegevust oma karistusalast eemal hoida ja neid neutraliseerida. Õnn oli ka meie poolt, kui nad viie meetri pealt ära ei löönud. Tore tunne on praegu."

Kalju noormängijad said Prinsi käest kiita. "Henrik Pürg oli paremkaitses tubli – 18aastane kutt tegi oma tööd hästi. Tempo oli teistsugune, kui ta on esiliigas harjunud, aga ta suutis külma pead säilitada ja võitlusi võita. Mihkel Ainsalu suutis kah lõpus täitsa korraliku 20 minutit teha.

Täna võitsime, ent nädala pärast on kordusmäng katlas. Poolakate kari on nii kuumaks aetud, et teevad hirmsa pressi meile. Peame sellega hakkama saama, vahepeal Eesti meistriliigamängu ära mängima ja Poznanis turmtuleks ja oma tööks valmis olema – oma poole peal istuda ei saa, vaid ka ise rünnakuid üles võtta.

Favoriit on otse loomulikult Lech. Nad on väga tugev meeskond, aga eurosarjas kestab mäng 180 minutit ning edasi pääseb see, kes nende 180 minuti jooksul paremini hakkama saab. Klassivahe on, aga suutsime täna võita."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee