Vehklemine

MEDAL! Erika Kirpu võitis pronksi, maailmameistrid said lüüa!

Merili Luuk, Kaasan, 20. juuli 2014, 18:29
Erika Kirpu Foto: MATI HIIS
Kaasanis toimuvatel vehklemise maailmameistrivõistlustel jagatakse täna medaleid epees. Kui maailmameistrid NIkolai Novosjolov pakkis koti avaringi järel ja Julia Beljajeva alistus Erika Kirpule kaheksandikfinaalis, siis rõõmustamiseks on põhjust - Kirpu toob poolfinaali jõudmisega Eestile medali ning Sten Priinits sai kaheksanda koha!

19:38

Naiste epee: 1. Fiamingo, 2. Heidemann, 3. Kirpu, 3. Shemjakina

19:37

Itaallastest ajakirjanikud ei hoia oma tundeid vaos - ja õige ka: Rosella Fiamingo kroonitakse maailmameistriks. Veerandfinaalis Irina Embrichi nokkinud itaallanna alistab Erika Kirpu kullakonkurentsist välja lülitanud Britta Heidemanni 15:11

18:28
Merili Luuk

Kuigi Kirpu hakkas kiirust ning jõudu lisama ja tegutses lõpupoole Heidemannist taktikaliselt paremini, võtab sakslanna oma: 15:10.

AGA EESTI SAI PRONKSMEDALI!

18:24
Merili Luuk

Üks periood jäänud, Kirpu 5:11 taga. Pronks on tegelikult ikka väga suur saavutus, kuid kindlasti tahaks ta rohkemat.

18:20

Tasavägine on matš küll, kuid millegipärast lähevad kirja ikka vaid Heidemanni torked. 6:4

18:18
Merili Luuk

Matšide vaheajal käib imelikes kostüümides disko.

18:16

Tavaline Tartu tüdruk Kirpu vs. Cologne'i viiuldajast 2007. aasta maailmameister Heidemann. Seis on võrdne 4:4

18:13
Merili Luuk

Fiamingo võitis 13:12. Kas ta kohtub finaalis Erika Kirpuga? Või kohtub ka sakslanna Britta Heidemanniga? Kohtumine algas NÜÜD!

18:10
Merili Luuk

Põnevus kasvab, sest poolfinaal Fiamingo-Shemjanika läheb lisaajale. Just üks neist võib olla õnne korral Erika Kirpu vastane.

18:01

Meeste parima esituse eest hoolitsenud Sten Priinits: Olin päeva üllataja!

17:14

Kurb. Tagaruumides peituvad itaallased (nende trennid olid ainsad, mida polnud võimalik üles pildistada ega filmida, sest nad olid kuskil kadunud) koksavada eestlasi maha. Enrico Garozzo alistab Sten Priinitsa 15:9 ning kahjuks on kindlasti elu ühe parima võistluse teinud eestlane siiski väljas.

17:04
Merili Luuk

Oeh, oeh, oeh. Kas tõesti paneb üks italiano meie Eesti poisi tee kinni? 5:2 on Garozzo ees

17:00
Merili Luuk

Nüüd on tuli takus! Priinitsa vastaseks itaallane Garozzo.

16:49
Merili Luuk

ERIKA KIRPU ON POOLFINAALIS! MEDAL ON KÄES!
Kirpu võidab Choi 15:12.

16:48

Kirpu seis on roosilisem, võit Choi vastu on ühe torke kaugusel, kuid tehnika jupsib ning tema kiivril olevaid andureid tuleb sättida.

16:47
Merili Luuk

Embrich tuleb järgi 10:12, siis laseb seisu 10:14le, tuleb uuesti järgi 12:14, kuid rohkemaks jõudu pole. 13:15 kaotab Irina Embrich veerandfinaalis Rosella Fiamingole.

16:42

Ei, Embrichil itaallanna Fiamingo vastu väga suurt jaksu pole. Teisel perioodil jääb ta taha 8:12.

16:37

Ühes väljaku otsas on tore seis - Kirpu juhib 3:1, teises aga neidi nutune - Embrich on taga 1:4

Merili Luuk

Ei, see ei ole Heidemann! See on Sten Priinits, kes viib Eesti meesvehklejad MMil KAHEKSA PARIMA HULKA! Kuigi lõpp läks rabistamiseks, suutis lisaajal eestlane enda närvid maksma panna ning Fabian Kauter alistub 14:15.

16:25

TÄIESTI LÕPP! PRIINITS ON JÕUDNUD KAHEKSA PARIMA HULKA! MÖIRE!!!!

16:24
Merili Luuk

Selline väristamine käib. Seis 14:14.

16:22
Merili Luuk

Oioioioi. Priinits läks kolmandal perioodil ette 13:9, kuid nüüd on Kauter vaid ühe torke kaugusel. Minut lõpuni.

16:17
Merili Luuk

Pikad pausid ei meeldi mitte kellelegi. Paraku pidi Kauter oma relva kallal nokitsema, see võttis liialt aega ja perioodi lõppedes teeb ühe torke tagasi. 9:6 Priinits peal

16:11
Merili Luuk

Sten Priinitsa ema Helen Nelis-Naukas lubas mehe treeneri Igor Tšikinjovi üles tõsta, kui mees medalimatši peaks pääsema. ÜTleme nii, et praegu on eestlane lihtsalt supervõistlust tegemas! Sten läks ette 3:2 ning juhib teise perioodi keskpaigaks juba 8:4

16:02

Sten Priinitsa tõehetk.

16:00

"Rossija, Rossija!" skandeerivad fännid. Samas on kuulda hõikeid ka itaallaste, ukrainlaste ja sakslaste suunas. Eestit fännavad kostariikalased ja prantslased. Miks? Sest kui Kostariika vehklejad said teada, et Helen Nelis-Naukasele ja Sten Priinitsale meeldis nende jalgpallimeeskond, olid nad sellest niivõrd meelitatud ja otsustasid hakata ise hoopis Eesti esifännideks.

15:55
Merili Luuk

Nikolai Novosjolov on nüüdseks juba areenilt lahkunud ning veedab aega oma esimese treeneri Oleg Svanidzega. "Ma ei kahetse, et ma Kaasanisse tulin, aga see tulemus oli etteaimatav," sõnas ta.

15:51
Merili Luuk

Väike vahekokkuvõte - kaks eestlannat veerandfinaalis :
Irina Embrich
kohtub 16.40 itaallanna Rosella Fiamingoga. Erika Kirpu samal ajal lõunakorealanna Injeong Choiga.
Meestest jätkab võistlust kell 16.05 Sten Priinits, kes kohtub tugeva šveitlase Fabian Kauteriga.

15:48

Selle hoone katus liigub varsti paigalt, sest venelased teevad põrgulärmi!

15:02
Merili Luuk

Kaks eestlannat kaheksa parema hulgas - Irina Embrich maksab kätte Kristina Kuuse alistamise eest maailma edetabelijuhile Ana Maria Branzale, alistab ta 15:12 ning sammub veerandfinaali!

14:58
Merili Luuk

Eestlased tiitlit kaitsta ei suuda, kuid ometi on eestlane veerandfinaalis! Erika Kirpu alistab maailmameister Julia Beljajeva 15:9 ning sammub uhkelt edasi.

Irina Embrichi ja Ana Maria Branza kohtumises tehti seisul 12:10 patsisidumispaus

14:56

Irina Embrich on visalt rumeenlannat nokkinud ning läinud 11:8 ette. Sama seis valitseb pärast teist perioodi Kirpu-Beljajeva kohtumises, alguses domineerinud maailmameister on ühtäkki liimist lahti ning on näha ka kergeid pisaraid.

14:51
Merili Luuk

Teises väljaku otsas kempleb Irina Embrich Ana Maria Branzaga. Kuigi eestlanna oli 1:5 taga, on esimese perioodi lõpuks vahe minimaalne 5:6. Aga Embrichil on juba sellevõrra raskem, et tema treener ei saanud Achilleuse kõõluse vigastuse tõttu kohale sõita.

14:49

Eestlannade vastasseis on pitsitatud Beljajeva meeletute kiljete ja möiretega. Esimene periood 6:2 talle.

14:44

It's showtime! Meenuvad stseenid igasugustest tibifilmidest - täpselt nii mõrvarilike pilkudega tulid Erika Kirpu ja Julia Beljajeva matile.

14:36
Merili Luuk

Uskumatu! Ukrainlased näitavad taaskord, et on üks kõva rahvus. Bogdan Nikishin kukub minut enne matši lõppu kasahhi Elmir Alimzhanovi vastu räige prantsatusega matilt maha, teda tohterdatakse kõva viis minutit, määritakse streptotsiidpulbrit veristele põlvedele ning peagi on ta tatamil tagasi. 11:10 eduseisus olnud ukrainlane loovutab paar torget, kuid viib kohtumise lisaajale. Ukrainlane teeb lõpuks ka võidutorke ning teenib venelastelt (!) kõva aplausi!

14:06

Naiste kaheksandikfinaalid algavad 45 minuti pärast.

14:04
Merili Luuk

SUPER! Sten Priinits alistab eelmisel aastal Euroopa meistriks kroonitud Jörg Fiedleri 15:14, laseb kuuldavale meeletu rõõmukarje, teeb veidi Michael Jacksoni moonwalki ning sammub 16 parema hulka!

13:58

Teine periood jätkuvalt eestlase juhtimisel, 10:8. Lähebki nii nagu Igor Tšikinjov rääkis - kui mees närvi ei lähe ega vigu otsi, oskab vehelda küll.

13:51

Sten Priinits vs. Jörg Fiedler. Eestlasele elavad kaasa ka pressitribüüni kõrval istuvad prantlased. Esimese perioodi võidab eestlane 6:2, sakslane kurdab, et tema torkeid ei loeta, kuid elektroonika näitab vastupidist.

12:30
Merili Luuk

Peagi rajale mineva Sten Priinitsa kohta arvab koondise treener Igor Tšikinjov, et õnnestumise korral võib mees veel kaugele jõuda.

12:09
Merili Luuk

Naiste võistlusesse tuleb väike paus - kaheksandikfinaalid algavad Eesti aja järgi kell 13.50

11:55
Merili Luuk

Niinii. Nüüd läheb põnevaks - kaheksandikfinaalis lähevad vastamisi Julia Beljajeva ja Erika Kirpu, kes äsja oli üle itaallanna Mara Navarrast 15:13. See tähendab omakorda seda, et vähemalt üks eestlanna jõuab veerandfinaali!

Irina Embrich kohtub täna Kristina Kuuse alistanud Ana Maria Branzaga

11:53
Merili Luuk

Embrichi töö kiire ja korralik - ungarlanna Budai pandi kotti 15:9.

11:50
Merili Luuk

Killuke eestlast jäi ka pärast Nikolai Novosjolovi väljalangemist lisaks Sten Priinitsale meeste võistlusel alles. Nimelt oli tema alistanud Niko Vuorineni treener eestlane, kes meie vehklejatega eriti lähedastes sidemetes

11:44
Merili Luuk

Rajale tuli ka Irina Embrich, tema vastaseks ungarlanna Budai. Kirpu matš kulgeb eestlanna domineerimisel.