Erika Kirpu Foto: MATI HIIS
Vehklemine
20. juuli 2014, 18:29

MEDAL! Erika Kirpu võitis pronksi, maailmameistrid said lüüa!

Kaasanis toimuvatel vehklemise maailmameistrivõistlustel jagatakse täna medaleid epees. Kui maailmameistrid NIkolai Novosjolov pakkis koti avaringi järel ja Julia Beljajeva alistus Erika Kirpule kaheksandikfinaalis, siis rõõmustamiseks on põhjust - Kirpu toob poolfinaali jõudmisega Eestile medali ning Sten Priinits sai kaheksanda koha!
19:38

Naiste epee: 1. Fiamingo, 2. Heidemann, 3. Kirpu, 3. Shemjakina

19:37

Itaallastest ajakirjanikud ei hoia oma tundeid vaos - ja õige ka: Rosella Fiamingo kroonitakse maailmameistriks. Veerandfinaalis Irina Embrichi nokkinud itaallanna alistab Erika Kirpu kullakonkurentsist välja lülitanud Britta Heidemanni 15:11

18:28
Merili Luuk

Kuigi Kirpu hakkas kiirust ning jõudu lisama ja tegutses lõpupoole Heidemannist taktikaliselt paremini, võtab sakslanna oma: 15:10.

AGA EESTI SAI PRONKSMEDALI!

18:24
Merili Luuk

Üks periood jäänud, Kirpu 5:11 taga. Pronks on tegelikult ikka väga suur saavutus, kuid kindlasti tahaks ta rohkemat.

18:20

Tasavägine on matš küll, kuid millegipärast lähevad kirja ikka vaid Heidemanni torked. 6:4

18:18
Merili Luuk

Matšide vaheajal käib imelikes kostüümides disko.

18:16

Tavaline Tartu tüdruk Kirpu vs. Cologne'i viiuldajast 2007. aasta maailmameister Heidemann. Seis on võrdne 4:4

18:13
Merili Luuk

Fiamingo võitis 13:12. Kas ta kohtub finaalis Erika Kirpuga? Või kohtub ka sakslanna Britta Heidemanniga? Kohtumine algas NÜÜD!

18:10
Merili Luuk

Põnevus kasvab, sest poolfinaal Fiamingo-Shemjanika läheb lisaajale. Just üks neist võib olla õnne korral Erika Kirpu vastane.

18:01

Meeste parima esituse eest hoolitsenud Sten Priinits: Olin päeva üllataja!

17:14

Kurb. Tagaruumides peituvad itaallased (nende trennid olid ainsad, mida polnud võimalik üles pildistada ega filmida, sest nad olid kuskil kadunud) koksavada eestlasi maha. Enrico Garozzo alistab Sten Priinitsa 15:9 ning kahjuks on kindlasti elu ühe parima võistluse teinud eestlane siiski väljas.

17:04
Merili Luuk

Oeh, oeh, oeh. Kas tõesti paneb üks italiano meie Eesti poisi tee kinni? 5:2 on Garozzo ees

17:00
Merili Luuk

Nüüd on tuli takus! Priinitsa vastaseks itaallane Garozzo.

16:49
Merili Luuk

ERIKA KIRPU ON POOLFINAALIS! MEDAL ON KÄES!
Kirpu võidab Choi 15:12.

16:48

Kirpu seis on roosilisem, võit Choi vastu on ühe torke kaugusel, kuid tehnika jupsib ning tema kiivril olevaid andureid tuleb sättida.

16:47
Merili Luuk

Embrich tuleb järgi 10:12, siis laseb seisu 10:14le, tuleb uuesti järgi 12:14, kuid rohkemaks jõudu pole. 13:15 kaotab Irina Embrich veerandfinaalis Rosella Fiamingole.

16:42

Ei, Embrichil itaallanna Fiamingo vastu väga suurt jaksu pole. Teisel perioodil jääb ta taha 8:12.

16:37

Ühes väljaku otsas on tore seis - Kirpu juhib 3:1, teises aga neidi nutune - Embrich on taga 1:4