Jalgrattasport

KIITUS KANGERTILE: Vincenzo Nibali pühendas võidu vapratele tiimikaaslastele 

Õhtuleht.ee, 24. juuli 2014 22:01
Vincenzo Nibali (kollases särgis) ja Tanel Kangert (keskel).Foto: LANCELOT FREDERIC/SIPA
Jalgrattur Tanel Kangerti tiimikaaslane Vincenzo Nibali sai tänasel Tour de France'i 18. etapil juba sellel tuuril neljanda etapivõidu ja kindlustas sisuliselt terve võidusõidu esikoha. Itaallane juhib teisel kohal asuva prantslase Thibaut Pinot ees rohkem kui seitsme minutiga.

„Tahtsin selle etapi võita oma tiimi jaoks, kes töötas minu heaks nii kõvasti. Üldarvestuse peale ma eriti palju ei mõelnudki, lihtsalt Püreneedes võit võtta oli minu jaoks oluline," sõnas Nibali pärast finišit.

Samal teemal

Vahetult enne lõpujoone ületamist osutas Nibali südame asukohale. „Tegin seda, sest võistlesin tõesti südamega. Olen näinud, kuidas mu tiimikaaslased töötavad ja on minu selga taga nii ühtsed. Pidin nende vaeva võiduga austama," märkis ta.

Hoolimata suurest edust ei nõustunud Nibali, et teda võib juba Touri võitjaks kroonida. „Tuur on seni suurepäraselt kulgenud, aga see pole veel läbi. Võitmine on tore ja minu omad on erilised, aga tõelised emotsioonid saavad kohale jõuda alles viimase etapi lõpus Champs-Elysees'l."

Pärast taanlase Jakob Fuglsangi 13. etapi kukkumist Nibali viimaseks abimeheks tõusnud Kangert lõpetas oma selle tuuri parima ehk 14. kohaga. Kokkuvõttes tõusis ta 21. positsioonile.

Samal teemal

27.07.2014
Touri suurüllataja: Suurim saavutus on siiski olümpia!
24.07.2014
Võimas Nibali korraldas viimasel mägietapil tõelise jõudemonstratsiooni, Kangert tõusis hea esitusega üldtabelis
23.07.2014
FOTOD: Majka noppis teise etapivõidu, Kangert sai 26. koha
22.07.2014
FOTOD: tuuri pikima etapi võitis kolmekordne temposõidu maailmameister