Tiit Soku hoolealused mängivad Taaniga. Foto: ERIK PROZES
26. juuli 2014, 21:52

Eesti korvpallikoondis alistas pingevabas mängus Taani (1)

Samal ajal, kui tuhanded folgifännid rõõmustavad Viljandis palava suveilma ja ilmakuulsa festivali üle, võõrustas sama linna spordihallis Eesti korvpallikoondis Taanit ja sai võidu 75:65.

Eesti koondise resultatiivseimad olid Janari Jõesaar 14, Rain Raadik ja Erik Keedus 10 ning kaotajatel Mathias Seilund 14 punktiga.

Homme kell 16.00 kohtutakse uuesti, siis Tartu ülikooli spordihoones.

4. veerand:

Viimased minutid lähevad väga "ümmarguseks", mõlemalt poolt tehakse lihtsaid vigu. Eesti ees 73:60. Kaks minutit veel.

Neli minutit mängitud ja Eesti edunumbrid on 65:50. Pigem vormistamise küsimus, aga mine neid taanlasi tea ...

3. veerand:

Asi nö. purgis - Eesti juhib enne viimast veerandit 60:43. Lõpus lasti endale mõned lihtsad korvid visata, sellest on kahju.

Ai-ai, kuidas meie meestel sujub kenasti - 52:37! Vaid viie minutiga.

Eesti saab kahe minutiga pisut soliidsema edu - 42:35.

2. veerand:

Puhkama minnakse Eesti eduseisul 36:33. Meilt on skoori teinud üheksa meest, seni parimana on Indrek Kajupank kogunud 8 silma.

Pärast Rain Raadiku donkamist pääseb Eesti üle pika aja jälle ette - 34:33. Kaks minutit vaheajale.

Seejärel pakkus Janari Jõesaar selle mängu seni kauneima hetke, kui surus palli kõrgelt hüppelt kahe käega pealt.

Taani ei lasknud end Eesti avaveerandi lõpu puhangust häirida ja läks kiirelt ette 25:21.

1. veerand:

Veerandi lõpp oli Eesti poole pealt hoopis lustlikum, korve tehti himuga ja võideti avaveerand 21:19.

Kolm minutit mängitud ja Taani ees 17:13. Aeg-ajalt on Eesti kaitses liiga passiivne.

Neli ja pool minutit mängitud ning Taani ees 7:6.