Nick CleggFoto: ANDREW WINNING
Toimetas Merili Luuk 27. juuli 2014 12:00
Suurbritannia asepeaminister Nick Clegg ühineb arvamusega, et 2018. aastal Venemaal peetav jalgpalli-MM tuleks korraldajatelt pärast MH17 lennuki allatulistamist ära võtta, vahendas Reuters. 

Liberaalsete demokraatide juht Clegg sõnas Sunday Timesile, et spordisündmuste korraldamise keeld peaks olema osa Moskva-vastastest sanktsioonidest.

"Seda ilusat mängu ei saa varjutada koleda Vene agressiooniga, mis toimub Vene-Ukraina piiril," arvas ta.

"See näitaks maailma nõrga ja ebasiirana, kui me ei protesteeriks Vladimir Putini käitumise vastu. Ta ei saa lõpmatuseni lükata rahvusvahelise kogukonna kannatust murdepunktini, destabiliseerida naaberiiki, kaitsta Ida-Ukraina relvastatud separatiste ja ikka omada privileegi ja au korraldada 2018. aasta MMi. Me ei saa lasta tal MMi korraldamisest rõõmu tunda!"

Cleggi üleskutse liitub mitmete Saksa poliitikute arvamusega, kelle idee aga lükati Rahvusvahelise jalgpalliliidu (FIFA) poolt ümber.

"Spordiboikotid on harva midagi saavutanud ja seepärast arvan, et ka see üleskutse ei jõua kuskile," sõnas FIFA täitevomiteeliige Theo Zwanziger neljapäeval. 

Nii Euroopa Liit kui Ühendriigid süüdistavad 17. juulil allakukkunud Malaysian Airlinesi lennuki tulistamises ja 298 inimese tapmises Venemaad. EL leppis eile kokku ka täiendavate sanktsioonidega Venemaa osas. 

Samal teemal

Kommentaarid  (18)

D'O. 27. juuli 2014 18:41
SEE on võimalik tänu sellele, et Brasiilia pole Venemaa kombel kellelegi kallale tunginud ning seetõttu on ka Olümpia seal ees ootamas!! Venemaalt aga tuleks KINDLASTI see jalpalli MM-i korraldamine ära võtta - aiab küll!! . Putin ONM liiga palju SIGATSENUD: kaks Tšetšeenia sõda. Gruusia sõda ja nüüd Ukraina sõda, mille käigus ON juba annekteeritud ja okupeeritud Krimm ning käimas on ju avalik vaenutegevus ida-Ukrainas, mida juhivad Venemaalt sisserännanud SÕJARDID Donetskis ning Luganskis! KAUA VÕIB???
Inglismaa 27. juuli 2014 18:34
pole MM-il osalemisest juba ammu rõõmu tundnud.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS