Spordivaria

Eesti vibukoondis sattus allatulistatud Malaisia lennukiga samale marsruudile! (6)

Õhtuleht.ee, 27. juuli 2014 12:54
Eesti vibukoondise liige Reena PärnatFoto: TAIRO LUTTER
Armeenias toimunud vibuspordi EMil sai Eesti naiskond 9. koha, eestlaste parimaks individuaalseks tulemuseks jäi Laura Nurmsalu 17. koht. Küll aga elasid eestlased üle mitmeid ärevaid hetki - lisaks kuumusele ja ebatavalisele asukohale sattus nende lennuk Ukraina piiri lähedusse, kui Malaisia lennuk MH17 venemeelsete separatistide poolt alla tulistati. 

17. juulil Armeeniasse lennates oli koondis marsruudil Moskva-Jerevan ja asus Ukraina piiri läheduses samal ajal kui venemeelsed separatistid tulistasid raketiga alla Malaisia lennuki MH17. Õnneks eestlastega midagi ei juhtunud. 

Samal teemal

See polnud veel kõik - võistluste avamist tabas tugev torm ja liivatorm, kuuetunnine võistluspäev veedeti 38-kraadises kuumuses ning võistlusplats asus National Geographicu poolt maailma ohtlikuimaks nimetatud tuumajaamast vaid paari kilomeetri kaugusel. 

Sportvibu naistest moodustasid Eesti koondise Reena Pärnat, Laura Nurmsalu ja Siret Luik. Olümpial käinud Pärnatil on selja taga juba mitu järjestikust edukat tiitlivõistlust – 2 MK-etappi (17. koht), GP-etapp (9. koht) ja üliõpilaste MM (8. koht). EMiks valmistuti üliõpilaste MMi kõrval kui hooaja tähtsaimaks, kuid kahjuks nii eelring kui ka olümpiaringi duellid ebaõnnestusid. Juba teises ringis tuli tunnistada inglanna Amy Oliveri 7:1 paremust ja see andis protokolli 33. koha.

"Reena puhul tuleb lihtsalt tõdeda, et võistlus ebaõnnestus. Peale viimaseid edukaid võistlusi eeldasin temalt kohta esikümnes aga kahjuks nii ei läinud. Head meelt tegi, et naiskond oli duellis Poolaga täiesti konkurentsivõimeline – oleks hea järgmisel aastal olümpiapääsmete nimel võistelda just naiskonnaga," sõnas koondise peatreener Raul Kivilo. 

Viimast aastat juunioride klassis laskev Nurmsalu eelistanud pigem noortevõistlusi – noorte EM (17. koht), noorte GP-etapp (9. koht) ja lisaks 1 täiskasvanute MK-etapp (33. koht). Armeenias püstitas Nurmsalu eelringi esimeses pooles hooaja tippmargi ning näitas ka duellides kindlat laskmist. Nurmsalu (44) alistas 2 esimest vastast: Raysin (ISR/69) 6:0 ja Aktuna (TUR/21) 6:2.

Kolmandas duellis kohtus Nurmsalu hiljuti juunioride GP-etapi ära võitnud Alexandra Longovaga (SVK/60). Esimene seeria õnnestus 1:1 viigistada, kuid duelli lõppseis 7:1 andis Longovale pääsu 16 parema hulka ning Nurmsalule 17. koha. Tegemist oli Nurmsalu esimese täiskasvanute EMiga ja ühtlasi ka kõrgeima kohaga rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt täiskasvanute klassis.

Kogu hooaja koondise kolmas number olnud Siret Luik näitas ka Armeenias hooaja keskmist tulemust ning sai olümpiaringiks 55. asetuse. Esimese vastane oli Luigele tuttav – Anete Kreicberga (LAT/58). Duelli võitis Luik seisul 6:2. Teise duelli vastane oli 10. asetusega Inna Stepanova (RUS), keda eestlanna suutis üllatada.

Luik viis duelli 4:4 viigiseisuni, kuid 1-silmane kaotus viimases seerias andis Luigele siiski napi kaotuse ja 33. koha. Stepanova lõpetas võistluse 4. kohal ning võitjaks tuli samuti venelanna – Tatjana Segina.

„Tegelikult möödus EM üsna ootuspäraselt. Naistest Laura ja Siret tegid oma töö ära. Sireti puhul tekkis isegi lootus, et ta üllatab parema kohaga. Laura lasi kuni viimase duellini väga kindlalt ja see andis ka 17. koha," arvas Kivilo. 

Sportvibu meestest esindasid Eestit Pearu Jakob Ojamäe, Jaanus Gross ja rahvusvahelise debüüdi teinud Martin Rist. Eestlased lõpetasid eelringi protokolli viimases veerandis ja said olümpiaringi esimeses duellis tunduvalt kõrgema asetusega vastase. Ojamäe (94) – Nesteng (NOR/17) 4:6, Gross (103) – Tsybekdorzhiev (RUS/10) 3:7, Rist (88) - Rodriguez (ESP/25) 0:6. Seega jäid Eesti mehed protokollis 57. kohta jagama. Eelringis edukaimad olnud Rist ja Nurmsalu asetasid Eesti segavõistkondade arvestuses 23. kohale.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee