Spordivaria

Ulmeline Clippers ei pääse kallimate klubide esiviisikussegi 

Viljar Voog, 30. juuli 2014 09:00
KAPTEN: Chris Paul hakkab tuleval hooajal mängima maailma kalliduselt kuuendas meeskonnas. Foto: Reuters / Scanpix
Rassismiskandaali sattunud Donald Sterling sai kohtus lüüa ning ta abikaasa Shelly võib Los Angeles Clippersi pooleteise miljardi euroga maha müüa. Korvpalliklubi tõuseb hetkega maailma üheks väärtuslikumaks meeskonnaks.

Orjus on tsiviliseeritud maailmas keelatud. Ometi on maailmas palju mõjuvõimsaid rikkureid, kelle suurimaks sooviks oleks teise inimese omamine ja nende higise võitluse vaatamine. Rahuldust otsitakse spordimaailmast. Finantsajakiri Forbes on reastanud maailma väärtuslikemad meeskonnad:

1. Real Madrid

2,6 miljardit eurot

2. Barcelona

2,4 miljardit eurot

Nimekirja tipus triumfeerivat kaks Hispaania vutihiidu on ainulaadsed, sest nende omanikud ei ole mitte pururikkad ärihaid, vaid kümned tuhanded klubi liikmed. Hiigelbrändide väärtuse taga on regulaarselt võidetavad tiitlid, koosseisu kuuluvad maailmanimed ning kümnete miljonite eurodeni ulatuvad sponsorlepingud.

3. Manchester United

2 miljardit eurot

Kuigi igaüks võib New Yorgi börsilt osta tükikese Manchester Unitedist, kuulub enamus meeskonnast klubi fännide poolt palavalt vihatud Glazerite perekonnale. Möödunud hooajal Põhja-Inglismaa klubi peatreeneriks olnud David Moyes suutis meeskonna väärtust börsil küll kõvasti vähendada, ent maailmarekordiline miljardi euro suurune särgileping Adidasega andis märku, et United on jätkuvalt väga suur säga.

Glazeritele kuulub ka Tampa Bay Bucaneersi Ameerika jalgpalli klubi, millele kuulub 800 miljoni euroga selle nimekirja 30 koht.

4. New York Yankees

1,9 miljardit eurot

Pesapallis ringlevaid summasid on eurooplastel raske hoomata, ent jänkidel on ka muid sissetulekuallikaid. Näiteks pandi Steinbrenneri perekonna eestvedamisel koos Manchester City vutimeeskonnaga kokku tuleval hooajal USA kõrgliigas mängima hakkav New York City FC klubi.

5. Dallas Cowboys

1,7 miljardit eurot

Kui kauboid ei suuda eesoleval hooajal Super Bowli võita, pole Jerry Jones juba 20 aastat meeskonda Ameerika meistritiitlini rahastanud. Siiski on jätkuvalt tegu NFLi väärtuslikema meeskonnaga.

6.–7. Los Angeles Dodgers, Los Angeles Clippers

1,5 miljardit eurot

Microsofti endine juht Steve Balmer ostab Clippersi neli korda suurema summa eest, kui Forbes klubi väärtuseks pidas. Mehe isu sporditurul kaasa mängida on suur ja nõnda ei loe mees, kui mitme dollari või euro võrra tuleb kukrut kergendada.

Samal teemal

12.08.2014
Clippers müüdigi maha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee