Kergejõustik
4. august 2014, 08:30

Noppeid Eesti kergejõustikumeistrivõistlustelt (1)

Alljärgnevalt pakume spordihuvilistele värvikaid kilde nädalavahetusel Tallinnas toimunud Eesti kergejõustikumeistrivõistlustelt.

KEHV KAOTAJA: Kaur Kivistikku teati siiani vapra võitleja ja tagasihoidliku inimesena. Laupäeval valmistas ta ebameeldiva üllatuse, loobudes pärast 3000 m takistusjooksus teiseks jäämist autasustamisele minekust. Taunimisväärselt käitunud Kivistik diskvalifitseeriti ja nii jäi ta ka hõbemedalist ilma.

EKSOOTILINE KÜLALINE: Mullu osalesid Eesti meistrivõistlustel väljaspool arvestust kümnevõistluse maailmarekordimees Ashton Eaton ja tema mitmevõistlejast abikaasa. Tänavu oli kõige eksootilisem külaline Jaapani kõrgushüppaja Naoto Tobe, kes näitas alal parimat tulemust 2.22. Muide, juulis harjutas ta Saaremaal. Meeste kolmikhüppes tegi pikima õhulennu Venemaa esindaja Juri Kovaljov – 16.37. Külakosti tõid ka USA vasaraheitja Adam Kelly (55.00) ja Leedu takistusjooksja Justinas Berzanskis (parim aeg 8.43,97).

RÜNNE MEDALITA: Meie kergejõustiku grand old lady Eha Rünne jäi üle pika aja medalita. 51aastane kettaheitja oli 43.96ga neljas. Pronksi napsas tema eest äsja 19aastaseks saanud Lisette Liivrand, kelle tulemus oli 45.43.

KAHE ALA TEENER: Euroopa juunioride fitnessi absoluutne meister Endla Vaher sai odaviskes 38.38ga 11. koha.

PÄEVA DUELLID: Kaks korda sattus ägedasse duelli Eesti 1500 m ja 3000 m jooksu rekordiomanik Tiidrek Nurme. 1500 m jooksu muutis põnevaks Allar Lamp, kes spurtis 250 meetrit enne lõppu ja möödus Nurmest. Finišisirgel pani suursoosik auahne rivaali paika ja vormistas võidu. 5000 m jooksus tegi aga ägeda lõpuspurdi Roman Fosti ning edestas Nurmet sajandikuga!

KESINE TASE: Mõnelgi alal jäid finalistide tulemused pehmelt öeldes nõrgaks. Eriti torkas silma meeste kuulitõukes kaheksanda koha andnud tulemus – 12.03!

UUS ALA: Esimest korda oli Eesti meistrivõistlustel kavas meeste ratastoolisõit, distantsi pikkuseks 100 m, kulla sai Veiko Liiv.

Suurvõistlustel on ala nähtud juba pikka aega.

MITMEVÕISTLEJAD KULLASOONEL: Eesti meistrivõistlustel puhastasid mitmevõistlejad auhinnalauda päris usinalt. Kuldmedali võitsid Hendrik Lepik (kõrgus 2.16), Andres Raja (110 m tõkkejooks 14,29), Grit Šadeiko (100 m tõkkejooks 13,44 ja kaugus 6.28).