Kes võidab 82. Tallinna derbi?Foto: ARNO SAAR
4. august 2014, 20:50

Levadia asus juhtima!

FC Flora ei suutnud 11. liigamängu järjest Levadiat kotti pista

Eesti jalgpalli meistriliiga 22. vooru viimases mängus kohtusid täna õhtul Kadrioru staadionil koduse liiga kibedaimad rivaalid FC Levadia ja FC Flora. Flora pole suutnud liigamängudes Levadiast jagu saada peaaegu kolme aasta jooksul - kas täna viimaks õnn pöördub?
20:53

Lõpuvile on kõlanud! Muidu koduliigas suurepärast hoogu näitav Flora ei suutnud 11. liigamängu järjest Levadiat võita.

20:30

Taas joogipaus! Ligi 20 minutit lõpuni.

20:21

MARKUS JÜRGENSON realiseerib 11 meetri karistuslöögi kindlalt ja viigistab 61. minutil mänguseisu 1:1-le!

20:19

PENALTI FLORALE!

20:06

Otseloomulikult on Levadia fännidel nüüd põhjust rõõmust püro süüdata. Ja seda nad teevad usinasti. Kogu nende sektor on paksu suitsu sees.

20:05

LEVADIA JUHIB! Vladislav Ivanov viib kohe esimesel rünnakul Levadia 1:0 juhtima. Uskumatu algus teisele poolajale!

20:03

Ingemar Teever ja Vladislav Ivanov panid palli mängu! Tallinna derbi otsustavad 45 minutit on alanud!

19:54
Ott Järvela

Levadia - Flora esimene poolaeg kulges ootuspäraselt, sest liidrite omavahelised mängud ongi sageli intensiivsed, võitluslikud ja jõulised, ent samas üpris ettevaatlikud, kus kumbki uisapäisa ja väga suurte jõududega rünnakule söösta ei tihka, sest kuigi juhtvärava löömine oleks magus, ei kao kuklast ohutunne kaotusseisu jäämise ees.

Levadia tegi avapoolajal 14 ja Flora 8 viga. Kohtunik Kristo Tohver koukis kollase kaardi taskust kolmel puhul, ent mitmed jalgpallurid on saanud ka suulise hoiatuse - võitlus on kõva ning sellega tahetakse lisaks palli võitmisele ka vastase kupli alla pugeda. Kui emmal-kummal see õnnestub ning vastane platsile kümnekesi jääb, võib tänane mäng just seeläbi võitja leida.

19:49
ottjarvela

82. Tallinna derbi Levadia - Flora pärast I pa 0:0. Parimad šansid Levadial, kerge mänguline ülekaal Floral. Võitluslik ja jõuline lahing.

19:48

Esimene poolaeg Kadriorus on lõppenud väravateta 0:0! Väravale lähemal oli kodumeeskond Levadia: Ingemar Teever ei suutnud viielt meetrilt nahkkera raami lüüa ning Vladislav Ivanovi lähilöögi tõrjus Stanislav Prins nurgalöögiks.

19:32

Joogipaus! Mängu peakohtunik Kristo Tohver peatab 31. minutil mängu, et pallurid saaksid rohkem kui 30kraadise kuuma käes end pisut jahutada.

19:25

82. Tallinna derbi Levadia - Flora.

19:22
Mart Treial

Mängu esimene vahetus 21. minutil: Vigastuse tõttu on sunnitud lahkuma Nikita Baranov, kelle asemele saatis Norbert Hurt Erkki Junolaineni.

19:21

Esimesed 20 minutit on Kadriorus möödunud võrdlemisi võimalustevaeselt. Levadialt üks ohtlik kauglöök, mis lendas napilt üle ning Flora poolt oli Albert Prosa väravavahiga silmitsi pääsemas, ent äärekohtunik fikseeris suluseisu. Kerge initsiatiiv on pigem Flora käes.

19:01

Flora mängijad panid palli mängu!

19:00

Tabelitipp näeb enne tänast välja selline - kui viimati 2011. aastal kõrgliigas Levadiat võita suutnud Flora võtab 3 punkti, suureneb edu Kalju ees 6 ja Levadia ees 8 punktile. Muude tulemuste puhul on tabeliseis 90 minuti pärast pingelisem.

18:57

Esimest korda 1999. aastal mängitud algupärane Tallinna derbi Flora - Levadia etendub täna 82. korda. Eesti meistriliiga raames on vastamisi oldud 61 korda ja praegune saldo on: Levadial 31 ja Floral 15 võitu, lisaks 16 viiki.

18:53

Seoses Kadriorus toimuva põhimõttelise FC Levadia - FC Flora jalgpallilahinguga on Narva mnt lootusetult umbes. Fänne pilgeni täis rohevalged bussid seisavad sabas, kardetavasti jääb saba tagumisel otsal avavile nägemata. Tuleb võimas lahing!

18:50
Ott Järvela

FC Flora algkoosseis: Stanislav Prins; Markus Jürgenson, Karol Mets, Taavi Rähn, Nikita Baranov; Karl-Eerik Luigend, Brent Lepistu; Irakli Logua, Zakaria Beglarišvili, Rauno Alliku; Albert Prosa.

Üllatuse puuduvad - Eesti meistriliiga liidermeeskonna peatreener Norbert Hurt saadab platsile täpselt sama alg11, kes purustas eelmises voorus 6:0 Narva Transi. Kaheksa mängu järjest võitnud Flora vahetuspingil on Mait Toom, Maksim Gussev, Roman Sobtšenko, Erkki Junolainen, Rauno Sappinen, Sander Post, Martin Kase.

18:47
Ott Järvela

FC Levadia algkoosseis: Roman Smiško; Artur Pikk, Artjom Artjunin, Toni Tipuric, Maksim Podholjuzin; Omar Elhussieny, Ilja Antonov, Andreas Raudsepp, Igor Subbotin; Vladislav Ivanov, Ingemar Teever.

Hiljuti klubiga taas taasliitunud Eesti koondise keskpoolkaitsja Aleksandr Dmitrijev jääb peatreener Marko Kristali otsusel täna vahetuspingile. Arvestades, et Dmitrijevi tänavune mänguaeg piirub nädala eest Tallinna Infoneti vastu platsil viibitud 8 minutiga, pole tiitlikaitsja juhendaja otsus üllatav. Levadia vahetuspingil veel Priit Pikker, Marek Kaljumäe, Jan penic, Heiko Tamm, Henry Rohtla ja Pavel Marin.