Väikevormel FEST 10 (Ekraanitõmmis)

Sel kolmapäeval algavad Põltsamaal Kuningamäe kardirajal tudengivormelite võistlused, kus pistavad rinda sisepõlemismootori ja elektrimootoriga tudengivormelid.

"Baltic Open Põltsamaal on erakordne võimalus näha elektriautode tipptehnoloogiat vahetus võistluses bensiinimasinate vastu. Formula Student on eelkõige inseneride võistlus, mistõttu on kõik vormelid täiesti erinäolised. Tegemist on justkui rändava tehnikanäitusega, mis liigub paigaltstardist 100km/h 3.5 sekundiga. On mida vaadata, on mida õppida,“ tutvustas kolmepäevast üritust võistluse peakorraldaja ja TTÜ mehaanikamagister Kristjan Maruste.

Võistluste avatseremoonia algab 6. augustil kell 18, võistluste finaal aga 9. augustil kell 10. Tippmeeskonnad tulevad starti viimastena, pärastlõunal. 

Baltic Open on rahvusvahelise autospordi tootearendusvõistluse Formula Student mitteametlik osaetapp. Võistlustel näeb ringrajal 18 isevalmistatud tipptehnoloogilist väikevormelit. Osalejad tulevad üheksast riigist, esindatud on kõik Põhjamaad, Holland, Ühendkuningriik, Venemaa ja Saksamaa. Näiteks Chalmersi tehnikaülikooli võistkond Rootsist teeb koostööd Volvoga ning ka nemad on võistlemas elektriautoga, Chalmersi võistkonna koosseisu kuulub ka üks seal õppiv eestlane. 

Kõik autod on projekteeritud ja valmistatud ühtsete reeglite järgi. Lisaks bensiinimootoriga masinatele stardib ka 3 elektrivormelit. Eestlaste bensiinimootoriga auto FEST12 hüüdnimeks on Rukkilill ja elektriautot FEST14 kutsutakse Suitsupääsukeseks.

Võistluste üheks tõmbenumbriks on maailma edetabelis 500 meeskonna hulgas 5. kohta hoidnud Tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli ühismeeskonna värske elektriauto FEST14. Põltsamaa osavõistlus on selle mudeli esimene mõõduvõtt. 

FEST 10 stiilinäide:

FEST10 from FS Team Tallinn on Vimeo.

Jaga artiklit

1 kommentaar

E
elektrimootorid  /   16:23, 5. aug 2014
on põlevkivisööjad, nende tarvis tuleb teha paise, mille kalatrepid ei toimi, tuleb meeletult võtta maha liinitrasside tarvis metsa. Maamaksu maa eest, mida ei tohi kasutada, tasuvad täie rauaga maaomanikud.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis