Tanel Kurbas on ameeriklased üle mänginud ja saadab palli korvi.Foto: Stanislav Moškov
6. august 2014, 21:58

Korvpallikoondis alistas ameeriklased ja võitis koduse turniiri! (2)

Eesti korvpallikoondis võitis Tondirabas peetud turniiri Tallinn Cup, alistades viimasel päeval USA üliõpilastest koostatud tiimi 77:65.

Eestile tõi Tanel Kurbas 21, Martin Paasoja 16, Rain Veideman 12 punkti.

Mängu käik.

Neljas veerandaeg:

77:65 - Veidemani vabavisked. Jääb 0.10.

75:65 - Veidemani vabavisked. Jääb 0.16.

USA eksib audist välja söötmisel. Eesti pall, jääb 0.21.

73:65 - Kurbase vabavise. Jääb 0.22.

72:65 - Geselli vabavise. Jääb 0.24.

72:64 - Veidemani vabavisked. Jääb 0.30.

70:64 - Keeduse vabavise. Jääb 0.46.

69:64 - Veidemani vabavisked. Jääb 0.55.

67:64 - Oma laud kaotatakse taas, Laane 5. viga ja kaks vabaviset sisse. Jääb 1.15.

67:62 - Paasoja vabavisked. Jääb 1.28.

65:62 - Jääb 1.38.

Veideman proovib ja proovib, aga sihik on lootusetult paigast ära: kolmesed 6/0 ja kahesed 9/2.

Statistika näitab, et lauas jääme hetkel alla 21:40...

65:60 - Paasoja kolmesele vastavad jänkid samaga, lisandub üks vabavise. Lõpuni 3.15.

62:56 - Jookse-viska mäng läks lahti ja see on vastastel paremini selge. Lõpuni 5 minutit.

62:54 - Vabavise R. Raadikult, korv Kurbaselt, jänkide ründeviga Veidemani vastu. See kõik sobib. Mängida 6 minutit.

59:52 - Paasoja kolmene! Rahvas on ka ärganud ja elab juba mängule kaasa.

56:52 - Toomas Raadik alustab kolmesega, aga jänkid vastavad samaga. Minut mängitud.

Kolmas veerandaeg (53:49):

53:49 - Kolmas veerand on läbi ja Eesti eduseis täpselt selline, mis jätaks võidu korral meie meeskonna "surnud ringiga" veel teiseks. Esikoha saamiseks on vaja viiepunktilist vahet. Kurbas on toonud 18, Laane 9, Paasoja 8 punkti.

51:48 - Rain Raadik kuulas Veidemani õpetussõnu, viskas vabaviskeid lauapõrkega ja 2st 2!

49:48 - Vahepeal viskasime 4 vabaviset järjest mööda, nüüd Paasoja 2 tükki sisse. Mängida 1.17.

47:46 - Rain Raadik paneb vabaviskel ässa! Veerandit mängida veel 3 minutit.

47:42 - Kaks korvi Eichfussilt ja vahe püsib. Mängitud 5 minutit.

43:38 - Teine poolaeg on alanud resultatiivselt, Eesti on kaugvisete, läbimurde ja kiirrünnakuga teinud veidi enam kui 2 minutiga 10:4 spurdi. Kurbase kontos on juba 18 punkti.

Teine veerandaeg (33:34):

Eesti punktid: Kurbas 13, Laane 9, Veideman, Paasoja 4, R. Raadik 3. Vastastele on Gesell toonud 11 punkti.

33:34 - Poolaja kaks viimast minutit möödusid võrdselt ja läheme pausile kõige napimas kaotusseisus. Turniiri võitmiseks tuleb teine poolaeg võita vähemalt kuue punktiga.

29:30 - R. Raadik, Veideman ja Kurbas vähendavad vahet. Mängitud 8 minutit.

24:30 - Eesti otsib abi maa-ala kaitsest, aga vastased teevad ikkagi rünnakuaja viimastel sekunditel üle käe visates ära. Mängitud 6.30.

22:23 - Mängitud on 4.37, kui Laane avab 2+1-ga Eesti selle perioodi skoori.

19:21 - Kaks minutit on edasi tiksunud, seis püsib muutumatu, aga nüüd väänas ameeriklane BJ Johnson hüppeliigest.

19:21 - Külalised on 2.40-ga teinud 8:0 spurdi ja ise ette läinud. Ning just platsile saanud Jõesaar väänas vasaku jala hüppeliigest.

Esimene veerandaeg (19:13):

19:13 - R. Raadik ja Kurbas kruvivad veerandaja lõpuks vahe 6 punktile. Kurbas on toonud juba 9 ja Laane 6 punkti.

15:11 - Veidemani pealtpanek ja Kurbase läbimurre hoiavad eduseisu. Mängitud 8 minutit.

11:7 - Nüüd 5 punkti järjest Kurbaselt, käib 6. minut.

6:5 - Laane paneb kiirrünnakul oma teise kolmese. Mängitud 4 minutit.

3:2 - vastased saavad oma esimesel rünnakul kaks ründelauda ja avavad vabavisetest skoori, Laane vastab kolmesega.

Eesti algkoosseis: Laane, Veideman, Kurbas, T. Raadik, R. Raadik.

Eesti poolt ei tee täna kaasa Kristjan Kitsing, kes läheb silmade laserlõikusele. Eesti koondis mängib täna seega kümnekesi.

Enne mängu: Senistes kohtumistes kaotas Eesti Austriale 64:66, kuid eile olid ameeriklased austerlastest omakorda 90:83 üle. See annab Eestile võimaluse ka turniir võita, selleks tuleb USA tudengid alistada vähemalt viie punktiga.

USA üliõpilastiim, ametliku nimega East Coast All-Stars on Tallinna turniiril neljandat aastat järjest ja Eesti koondis on nad iga kord paika pannud: 2011. aastal võideti neid tulemusega 75:64, 2012. aastal koguni 109:74 ja eelmisel aastal 88:79.

Eesti puhul on taas tegemist meie B-koondisega, kuhu Tallinn Cupiks lisandus Rain Veideman.